Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy tényleg az...

Honnan tudom, hogy tényleg az én érdekeimet nézi a pszichológus, és nem "hülyít"?

Figyelt kérdés

Első benyomásra jó szakembernek tűnt, jó megállapításokat tett, úgy éreztem bízhatok benne. Viszont néha úgy érzem, hogy előbújik belőle a magánember. Pl. mondd olyan elszólást, ami szerintem magánemberként bújt ki belőle, és ha valamiért visszautalok rá, hogy ez szerintem durva volt/megbántott, akkor "hát az nem is úgy mondta, csak én értettem úgy". És persze, mivel én vagyok a terápia másik oldalán logikusnak tűnik, hogy "csak én értettem úgy", de nekem határozottan olyan érzésem van, hogy akkor is visszabújik a pszichológus "szerepébe", mikor csak valamelyik félresikerült poénjából akarja tisztára mosni magát..

Szóval úgy érzem, néha akkor is rám van húzva, hogy én vagyok az "elmebeteg", akivel a képzelete játszik, amikor nincs is erre ok.


2011. okt. 7. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé tapasztalatlanságra utal a pszichológus részéről, vagy szimplán rossz pályát választott. Egy ilyen szakember nem engedheti meg magának, hogy a páciense elveszítse benne a bizalmát ilyenfajta beszólások miatt. Valószínűleg nem olyan elkötelezett ember, mint azt a szakma megkívánja, ezért tesz személyes megjegyzéseket - holott egy pszichológus dolga éppen az, hogy objektív véleménnyel szóljon hozzá a témához. Ha még is tesz olyan megjegyzést, ami bántó vagy sértő a páciens számára, akkor azt nem úgy magyarázza, hogy "maga értette félre". Ilyen közbeszólásokat csak a páciens érdekében tehet meg, pl. hogy kicsit felébressze vagy rávilágítson a dolgokra, de azt is a páciens érdekében teszi, nem pedig "poénból".

Na, egy kicsit hosszúra nyújtottam a választ, de a lényeg, hogy a helyedben én másik szakemberhez fordulnék, mert úgy vettem le az írásodból, hogy nem ért meg Téged kellőképpen, és ez elengedhetetlen dolog, ha az ember ki akar tárulkozni egy másik előtt..

2011. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A kezdetekben nem csinált ilyeneket.. nem lehet, hogy ez a "kiégés" jele?

2011. okt. 7. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Nem ismerem a korát, de az is igaz, hogy egy idő után az ember be tud sokallni attól, hogy nap mint nap másnak az élettörténetét hallgatja, viszont ha így van, akkor is ugyanazt mondanám, amit korábban, hogy rosszul választott pályát. Ide teljesen elkötelezett és empatikus emberek kellenek. De az is lehet, hogy neki is épp olyan életszakasza van, ami problémákkal teli, ezért egy kicsit türelmetlenebb. Talán elmondhatnád neki (tudom, hogy már megtetted korábban), hogy téged ez rendkívül zavar, támadásnak érzed a közbeszólásaid, és attól tartasz, hogy elveszíted benne a belé vetett bizalmadat. Ha ezt teljesen nyugodtan, szinte megállapításként mondod el neki, meg kell hogy értse a dolgot, miszerint változtatnia kell bizonyos dolgokon. És ha valóban jó szakember, ezt meg is teszi és nem lesz gond. :)
2011. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Biztos megemlítem még neki, hátha.. Viszont remélem nem esünk át a ló túlsó oldalára. Azért azt sem szeretném, ha nagyon hivatalos, hűvös volna (komolyan kinézem belőle, hogy dacból ezt teszi).

Ha belegondolok kicsit "ijesztő" ez a viszony, már hogy ő irányítja a dolgokat, és ha úgy akarja manipulálhat is.

2011. okt. 8. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát végül is pszichológus, ők épp ezt tanulják meg, hogyan kell észrevétlenül irányítani és manipulálni az embert - természetesen a páciens érdekében. De ezzel tilos visszaélni! Ezért, ha valóban az történne, amitől tartasz, akkor tényleg arra "buzdítalak", hogy más szakemberhez fordulj.. Ha a pszichológusnál is szorongsz - épp miatta -, az már régen rossz.
2011. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az a rossz, hogy ha tényleg megbizonyosodnék, hogy nem ő a legmegfelelőbb, valahogy elveszne a bizalmam abban, hogy más lelkiismeretesen dolgozik. (Főleg az ember azt a sok pénzt is sajnálja rá..)
2011. okt. 9. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban, nem valami olcsóak a pszichológusok, ugyanakkor ők is emberek, és nem mindegyik ugyanolyan. Valamelyik elkötelezettebb, a másik nem. Sajnos, általában akik tényleg jók, az áruk is elég borsos...
2011. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!