Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a pszichológu...

Lehetséges, hogy a pszichológusi konzultációk inkább a probléma elmélyülését okozzák, ahelyett, hogy segítenének?

Figyelt kérdés
Nem magamtól mentem,hanem erőltetésre,viszont pár alkalom után úgy érzem,hogy egyre szerencsétlenebb vagyok saját szememben,mert nincsenek jó hatással rám ezek a beszélgetések valamiért.
2011. márc. 7. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hello.


Gondolom, ez a problémától függ, de szerintem lehet. Nálam is volt ilyen, amikor egyre másra olyan gondolatok és érzések kerültek elő, amiket máskor eltussoltam valahogy. Ilyen elhessegetett dolgokra rádöbbenni elég pocsék érzés :(

Mindenképpen jelezd a terapeutádnak, mert vele kiderítheted, miért nincsenek rád jó hatással.

Ha nem terápiában vagy, akkor is. Igaz, akkor elvileg nem mehet bele olyan mélyen a konzultáns, de ezt fontos lehet tudnia.

2011. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pszichológusodnak figyelmeztetnie kellett volna, hogy ez várható, és teljesen természetes, hogy a terápia elején az ember sokkal rosszabbul érzi magát. Ez azért idővel változni fog. Habár (saját példámból) azért lesznek még hullámvölgyek, de összességében meg fogsz könnyebbülni.
2011. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem jó felé tapogatózok de az én tapasztalataim a következőek:

1.Meghalgattam csernus egyik könyvét audioban,ő igazán rá tud tapintani a lényegre,többek közt ezért is mondta hogy aki szembekerül a problémáival az nagyon nagy fájdalomra kell hogy számítson!Ez hozzá tartozik a probléma megoldásához.Lehet ugye azt is csinálni hogy nem tetszik az igazság és elfordulunk tőle,jelen esetben nem megyek többet konzultációra,de ezzel nem oldod meg a problémát.

2.Én is voltam pszihológusnál,de csak un hobbi szinten.suli után ott lehetett maradni és elmondod az elmult egy hetet.akkor jó volt.suli elvégzése után is beszéltem vele párszor de valahogy nem adott egy kielégítő beszélgetést, később rájöttem,azért mert már nem suliban voltunk hanem sulin kívül és hát ingyen nem fült a foga hozzá.

tehát a kettő közül valamelyik,(JA AMUGY AJÁNLOM FIGYELMEDBE) vagy amit csernus is irt(ezeket tapasztaltam azért merem ide irni)vagy azért mert fáj az igazság ami nagyon is jó uton van a megoldás felé vagy a pszihologusnak nem teszik hogy ingyen jársz!

képzelj el egy foltot a szőnyegen legyen ez a problémád.Jön egy vendég(pszihológus)és felkiált:odani,egy folt van a szőnyegen.Becsméreli a szobád tisztaságát.kettőt tehetsz:rátolod a fotelt.Attól ott marad a folt?(otthagyhatod a pszihologust mert rávilágit a problémákra,ami jóhogy nem tetszik de hidd el igaza van) vagy mondod neki hogy takarítsátok ki a szőnyeget.ami annyit tesz hogy megbeszéltek mindent,és a folt takarítása közben rájöhetsz hogy ez nem csak egy egyszerű folt hanem a folt alatt van még egy másik is.

Kitartó munkával ellehet tüntetni a foltot és itt a munka nem más mint a fájdalom tűrése,az igazság belátása.

Amugy késő van,kicsit hosszú is lett,és lehet hogy az éj hangja miatt nem látom jól a dolgokat ha mégis hülyeséget írtam!

2011. márc. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

23:41

Nagyon jol meglett fogalmazva, tehat ne hagyd abba a kezelest, ezeket a beszelgeteseket.

Nehez szembesulni az igazsaggal, de a gyogyulasod erdekeben ezt megkell tenned es elkell viselned!

2011. márc. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A gyermekem krónikus betegsége miatti erős szorongás,aggódás,kétségbeesés miatt kell járnom.

Voltam kb már 5-6 x ,a második alkalom után mikor eljöttem tőle óráról-órára egyre feszültebbenek és kétségbeesettnek éreztem magam,estére már szinte pánikoltam.

2011. márc. 8. 08:13
 6/17 anonim ***** válasza:
És ezt jelezted a pszichológusnak? Mert a terápiás dinamika csak úgy működik, hogy őszintén jelzed az érzéseidet! És nem kifelé vezeted le, hanem visszaviszed a terápiára. Valószínűleg felhozott mélyen elfojtott dolgokat.
2011. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A másik, ha nincsen motivációd a terápiára (erőltetni kell), akkor teljesen felesleges bevállalni, mert nem fog működni. Tele lehetsz ellenállással, amit valószínű a pszichi fel akar oldani. Ez szintén nem fájdalommentes eljárás.
2011. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem mertem jelezni,mert attól tartottam megsérteném,hogy rossz hatással volt rám.

A következő alkalomban nagyon reménykedtem,hogy talán jobb lesz utánna,de ha nem is annyira ismét nagyon -nagyon zaklatott,feszűlt lettem tőle.

Olyan jól kérdez és én pedig olyan közvetlen,nyitott személyiség vagyok,hogy hamar elszáll az idő pillanatok alatt,nagyon hamar beszélünk túl sok dologról,nagyon intenzíven,utána pedig egész nap gondolkodom,hogy miket beszéltünk és próbálom levonni belőle a lényeget

2011. márc. 8. 17:23
 9/17 anonim ***** válasza:

A pszichológus NEM FOG MEGSÉRTŐDNI!!!! Pontosan erről szól ez a csodálatos szakma, hogy az érzelmeket ŐSZINTÉN lehessen vállalni és feltárni. Enélkül nem működik a terápia. Nagyon nagyon fontos, hogy visszajelezd az érzéseidet, mert ezzel tudtok dolgozni a következő alkalommal. Nem véletlen ugyanis, hogy így reagáltál. Valószínűleg nagyon is köze van a problémához.

A szakember akkor tud segíteni, ha őszinte vagy. Ő is őszinte.

2011. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Érzem rajta,hogy nagyon akar segíteni,csodálkozom,hogy kibírja azt a hosszú órát velem,mert a családomat olyan szinten kifárasztom a gyermekért való aggódással(ami persze egyrészt megalapozott),de akkor sem tesz jót senkinek,ha egy anya ennyire retteg,a férjemet is be szokta hivatni,hogy kikérdezze rólam.

Előfordult,hogy ráhúzott munkaidő után még fél órákat,csak ,mert nem akarta a beszélgetést befejezni ott ahol tartottunk,pedig én mondtam neki,hogy nem akarom rabolni az idejét.

2011. márc. 8. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!