Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a pszichológu...

Lehetséges, hogy a pszichológusi konzultációk inkább a probléma elmélyülését okozzák, ahelyett, hogy segítenének?

Figyelt kérdés
Nem magamtól mentem,hanem erőltetésre,viszont pár alkalom után úgy érzem,hogy egyre szerencsétlenebb vagyok saját szememben,mert nincsenek jó hatással rám ezek a beszélgetések valamiért.
2011. márc. 7. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem terápia, csak konzultáció. Az fentebb leírtak azonban erre is érvényesek hatványozottan.
2011. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Júniusig fogok járni hozzá.

MI a különbség a konzultáció és terápia között?

2011. márc. 8. 18:23
 13/17 anonim ***** válasza:
A terápiának szigorú keretei vannak, és szerződéskötésre épül. (Mit vállal a kliens, mit a terapeuta, mi a cél)A terápia gyógyító tevékenység és mélyebbre megy a konzultációnál. A szülőkonzultáció ezzel szemben inkább a gyermeket és a nevelést helyezi központba, a szülő saját pszichés problémáival sokkal felszínesebben foglalkozik.
2011. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Terápiánál az idői kereteket is szigorúan kell tartani, olyan nincs, hogy a pszichológus "megsajnál" és tovább marad a megbeszélten kívül. (csak akut krízisnél)

Ennek a keretnek, bár szigorúnak tűnik, nagyon fontos szerepe van a gyógyításban.

2011. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen és terápia esetén nem hívogatja a be a férjeket háttérinfót gyűjteni, csaKIS AKKOR, HA KIMONDOTTAN CSALÁDTERÁPIA FOLYIK.
2011. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ilyen részletesen kifejtetted ,bevallom nem nagyon vagyok tisztában ezekkel a pszichológiai szakkifejezésekkel.


Mikor tovább maradt az egy nagyon akut krízis volt,mert zokogtam magamon kívül,hogy mi lesz a gyerekkel és én ezt nem bírom,hogy ebben a bizonytalanságban kell élnünk most már.


Azt hiszem,hogy mondott olyanokat,hogy ő úgy gondolja,hogy ez és ez lenne a cél,mármint leépíteni ezt a nagyon erős szorongást bennem és megtanulni együtt élni a helyzettel,azt is kitűzte ,hogy konkrét meddig tart az amíg hozzá járok majd.

A férjemet rólam szokta kérdezni,hogy mennyire terhes neki amit én nap ,mint nap ráterhelik,meg,hogy hogy bírja szegény,hogy neki mindig erősnek kell lennie.

Mikor olyan rosszul volt a pici,akkor már a férjem sem tudott erős lenni,zokogott egész éjjel,velem együtt,a gyerek meg a másik szobában aludt.

2011. márc. 9. 14:48
 17/17 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a célt te magad fogalmazd meg és ne a pszichológus!
2011. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!