Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax okoz-e függőséget?

Xanax okoz-e függőséget?

Figyelt kérdés
Szorongás miatt szedek Xanaxot este vagy napközben 0,25 mg-ot.Ettöl lehet függőség?
2011. márc. 8. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
A Xanax nem okoz függőséget, ez ráadásul a legkisebb adag.
2011. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg okoz. Minden nyugtatóhoz, kedélyjavítóhoz hozzá lehet szokni egy idő után! Akár egy fájdalomcsillapítóhoz is!
2011. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Szerinted vagy szeded is?????

Én frontint szedek, ugyan az, mint a xanax. Amíg helyre nme jöttem 0.25-ösből szedtem napi 3at, 1 hónap alatt lecsökkentettem napi két félre, hamarosan végleg leteszem, és nincs elvonási tünet, na erről ennyit. Az ugasson, aki tényleg szedi, nem szerintem-ezzen!!!!


L/24

2011. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A kérdésre is válaszolok: Ennyi tényleg nagyon kevés, nem leszel függő, szedjed és gyógyulj meg!
2011. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kulturált kis nő lehetsz!

Egyébként ezt benézted, mert szedtem! Szerencsére saját magam állítottam le róla,mert nem akartam úgy járni, ahogy az egyik ismerősöm,hogy egy idő után nem volt elég a 0,25-ös, mert már nem hatott rá. Amikor el akarta hagyni, kb. két hétig volt "jó" minden, aztán ismét jött a szorongás!

Bár lehet,hogy neked nincs akkor problémád, ha ennyire könnyen le tudod tenni. Ezért kár volt elkezdeni szedni! Ne keverjük a hisztit egy kemény szorongással!

2011. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy van, ahogy Hármas írta. Fokozatosan kell csökkenteni majd az adagot, és nincs hozzászokás. Ezt is állítják róla, és igaz is.
2011. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

A Xanaxszal (és társaival) az a probléma, hogy nem fizikai,hanem pszichikai függőséget okoz.

Tehét hiheted azt,hogy nélküle nem megy. Ilyenkor szoktuk kicserélni placebóra az ugyanúgy működik a betegeknél.

Tehát csak óvatosan

2011. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedem mint a kérdező ugyanabban az adagban napi 1-2db..ez nem sok nem okoz függőséget.ha valakinek okozna van orvosi segítség.én azt mondom ne félj tőle és ne foglalkozz más véleményével,ha jól vagy tőle szedjed nyugodtan.
2011. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Okozhat, ha huzamosabb ideig rendszeresen szedted, és pszichésen szükséged lehet rá később. Mondjuk ez bármilyen pszichére ható gyógyszerről elmondható.
2011. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Anyám függő lett tőle, keverve alkohollal. Most elvonón van.
2011. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!