Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax okoz-e függőséget?

Xanax okoz-e függőséget?

Figyelt kérdés
Szorongás miatt szedek Xanaxot este vagy napközben 0,25 mg-ot.Ettöl lehet függőség?
2011. márc. 8. 09:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Képzeld, nem hisztire szedtem, és magamtól nem tudtam volna róla leállni, hogy gondolok egyet és lerakom, amíg nem jöttem helyre. Akkor se a rászokás miatt, hanem mert nagyon rossz volt az állapotom. A másik fontos dolog, hogy úgy és addig kell szedni, amíg az orvos mondja, mert igen, ha előbb abbahagyod, akkor kb egy hétig leszel jól, ahogy te írtad, tehát te rontottad el, és elég jól bírtad, tehát mondhatom én is, hogy csak hisztiztél.
2011. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Helyesbítve egy ismerősödnek nem volt elég a 0.25-ös, Ok. Akkor viszont vagy emelnie kellett volna, vagy antidepresszánst szedni, mert akkor neki nem elég a nyugtató. Én is szedek antidepresszánst, látod ennyire "komoly" a bajom. A kérdezőnek mivel csak napi 1-et kell szedni és nem kell antidepi, semmi aggódni valója sincs, az orvos biztosan jól választotta meg a gyógyszerét, be kell szedni és helyre kell jönni.
2011. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat! Több évig szedtem, antidepresszánssal, de felért egy kábítószer-leszoktatással, remegés, hasonló tünetek voltak az elvonási tünetek, pedig fokozatosan történt. Az ellenségemnek sem kívánom, bár én nagyobb adagban kaptam.
2011. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok. Nálam ez járulékos betegség. Alapból szedek antidepit, de vmi történt az életemben (nem részletezném), és utazási pánikom lett. Nos nemrég növelték az antidepit a pánik miatt (én kértem, mert nem akarok xanaxon élni, akkor már inkább az antidepi), viszont ez csak később fejti ki a hatását.Ma olyan rosszul lettem a héven, hogy le kellett szálljak (már éreztem, hogy elkap a gépszíj, hiába vettem be a 0.25-öt, úgy felspanoltam magam, hogy nagyon hosszú idő után nyugtatott csak le). Viszont amíg nem hat az antidepi, addig nem hősködök tovább, inkább beveszem a 0.25-öt) Embertársaimnak üzenem: NEM szoksz hozzá ekkora mennyiséghez! Ha szeded alapból az antidepit, simán le tudod tenni, sőt, ekkora mennyiséget alapból is. A doki kapásból nap 0.5-öt ír fel háromszor bárkinek:))) és még az is lótulok. Van xanaxból egyes megoldás is, vki háromszor egyet szed szed naponta, azaz hármat. Talán annál a mennyiségnél már vannak függőségi tényezők, de ezt is embere válogatja. Kedves hozzászólok: muszáj ijesztgetni az amúgy is szar állapotban lévő embereket, hogy igen, te függő leszel, és előbb megdöglesz, mielőtt letennéd a xanaxot??? Ha Nektek is van ilyen problémátok, akkor tudhatnátok, hogy ez nem egy empatikus hozzáállás. Igen is le tudja tenni az ember, és ne jöjjünk már az ijesztgetéssel, ettől az ember csak megrémül, és bebeszéli magának azt, hogy a kis józska se tudta letenni, aki a gyakori kérdések és válaszokban írt....ejnye ...
2011. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon egyet értek veled, nagyon jól megfogalmaztad a lényeget!
2011. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én a 0,5-et és az 1mg-at szedem 12 éve sajnos,ahhoz hozzá lehet szokni,sajnos nem tudom letenni. Erről az orvos le tud szoktatni szerintetek, úgy hogy kórházba beutal és 2-3 hétig ott fekszek? A Xanaxon kívül még altatót és kedélyjavítót is "eszek".:(
2012. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!