Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Menjek pszichológu...

Mit tegyek? Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 évben kezdődött, miután elkezdtem a gimit. Azóta állandóan már-már ijesztő hangulatváltozásaim vannak : ( egyszer nevetek, boldog és nyitott vagyok, a másikban magamba zuhanok és rosszul vagyok, zárkózott vagyok) Olyan feleslegesnek érzem az életemet, pedig nem kéne : sok barátom van a családom is teljesen jó, még a jegyeimmel sincs semmi, szóval nem tudom miért van. meg van h csak rám jön a sírás és öngyilkos akarok lenni, persze soha nem komolyan de átfut az agyamon... És valamiért a legjobb barátaimnak sem tudom megnyílni, ezért gondoltam h egy idegen többet tudna segíteni. Szerintetek érdemes lenne szakemberrel beszélnem? 16/L
2011. márc. 11. 20:57
 1/4 Argloss ***** válasza:

Ennyi idősen mindenkinek vannak érdekes hangulatváltozásai, mivel változik a hormonszint, meg minden egyéb, ami befolyásolja az érzéseket is. Sokan teljesen ugyanígy vannak vele, csak nem mindenkin annyira látványos... Akkor lenne gáz, ha elkezdenél tombolni, de mondjuk nem emlékeznél rá...

Ezzel valószínűleg még így leszel egy ideig. Nemsokára döntened kell, hogy mit akarsz később, ami még jobban elbizonytalaníthat... Zűrös egy korszak ez, de át kell esni rajta. Amúgy bőven elég ha a barátnőiddel beszélgetsz... Nem kell mindenhez "szakember".

2011. márc. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én is ezt éreztem, és szerintem mindenki. Sőt, nagy hangulatingadozásaim a mai napig vannak. Nincs ezzel semmi baj.
2011. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MarlaSinger ***** válasza:

A biztonság kedvéért én a helyedben felkeresnék egy pszichiátert. Ha van lehetőséged, magánrendelést keress.

Ő majd eldönti, hogy a problémáid milyen jellegűek, és milyen mértékűek.

Ha nincs is pszichés betegséged, a pszichoterpáia mindenképp segíteni fog, könnyebbé válik az életed, jól fogod érezni magad, megszabadulsz a rossz gondolatoktól stb.

Ha pedig esetleg van vmi (Borderline személyiségzavar), akkor pedig épp ezért lesz a helyes döntés felkeresni.

2011. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Szerintem ha úgy érzed szükséges, fordulj szakemberhez, abból baj nem lehet. Én depressziós voltam, ráfogták, hogy a kamaszkor miatt van. Egyre súlyosbodott, ezért saját magamat kísértem pszichiáterhez (tinikkel foglalkozott), de sorozatosan öngyilkosságokat kíséreltem meg. Nem segített/támogatott ténylegesen senki, közben pánikbeteg lettem, de azzal is tök egyedül küzdöttem meg. Hát eszelősen rémes időkön vagyok túl, szinte nulla segítséggel. Most pedig az egész mániás depresszióba fordult. Kamaszkor ide-oda, ha úgy érzed, lépj időben és nem feltétlenül ajánlom ezeket a tini szakorvosokat sem. Ha megfelelően és időben kezelnek, most én is élvezném a napsütést. Persze lehet,hogy nincs bajod. Kitartás!
2011. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!