Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok élni, mihez kezdjek?...

Nem bírok élni, mihez kezdjek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
sziasztok. A problémám a következő: közel egy éve lett vége első és egyben tartós párkapcsolatomnak, ami 2 éves volt. Az okokat nem részletezném, ami miatt vége lett, de nagyon nagy lelki megrázkódtatást jelentett. A sulit is nagyjából ekkor fejeztem be, 2 szakmát sikerült összekaparnom, amivel egyébként semmit sem érek. Bár jelenleg ott tartok, hogy megterhelő, erőfeszítést igénylő munkát el se tudnék vállalni, noha szinte mindegyik munka erről szól. Ez az érem két oldala: az egyik oldal a pénzhiány, nélkülözés, és az, hogy semerre nem halad az életem. A másik, egyben fő problémám az, hogy miután körülbelül fél évbe telt, hogy feldolgozzam a szakítást, jelenleg általánosságban "nőhiányom" van: lelkileg és testileg egyaránt. Ez gyakorlatilag a kezdetektől fennáll, csak idő közben sikerült leépítenem az elvesztett személy iránti "sóvárgást". A szerelem- és szexhiány egyre nagyobb probléma az életemben, úgy érzem, hogy ha ezekre a természetes vágyakra ha nem kapok választ, akkor abba beleőrülök, vagy belehalok. Persze tudom, hogy csajozni kellene, nem ide sírni a panaszom, de ez különféle okokból - pl. az anyagi - jelenleg abszolút megoldhatatlan. Épp ott tartok, hogy ha nem lesz nagyon rövid időn belül előrelépés az életemben, akkor vagy valamilyen szélsőséges életmódot kezdek el, amiben nem kell tudomást vennem a gondjaimról, vagy öngyilkos leszek, noha tudom, hogy az nem megoldás. Ezektől jobb ötletem viszont nincs. Járok pszichiáterhez, pszichológushoz is, noha a párkapcsolati területet eddig nem osztottam fel velük, amúgy is úgy tűnik, hogy magasról tesznek a problémámra, 1-2 havonta hívnak be beszélgetésre meg receptírásra. A kérdésem nem is tudom pontosan mi, de azt hiszem bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok. Az elmélettel tisztában vagyok, hogy minden munkalehetőséget meg kellene ragadni, stb., stb., de lelkileg viszont képtelen vagyok erre jelenleg.
2011. márc. 18. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Neked bizony többet kéne recskáznod.
2011. márc. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szeretnék komoly, esetleg szakmai választ, tanácsot kapni a kérdésben, valakinek valami ötlet?


Első: semmit sem old meg, sőt utána még nagyobb űr marad, rosszabbul érzem magam, szerencsétlennek és még inkább szeretethiányosnak érzem magam, és napokra magam alá kerülök az önkielégítés miatt.

2011. márc. 19. 13:12
 3/7 Rita Anna válasza:
57%
Szerintem a pszichológus és a gyógyszerek sem megoldás.Életcélt kell találni!Nem egy másiktól kell várni,hogy boldoggá tegyen,hanem először magadnak kell keresni valamit,ami boldoggá tesz.Többet kell közösségbe járni,barátokkal,ahol lehet barátkozni.Lehet először az is elegendő lenne,ha egy nőnemű barátot találsz,akivel lehet beszélgetni.Értem a problémádat,de nagy igazság,hogy mindenki magányos,csak van,aki ezzel együtt tud élni,és van,aki nem.Szép napot neked!!!
2011. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha szakmai választ akarsz,miért itt kérdezel? :S

és különben is! férfi vagy! olyan nincs,hogy valaki nem akar élni! az élet próbára tesz minket különböző időszakokkal,na nehogy már férfi létedre így kiakadj! hány olyan ember van,akinek semmi esélye semmire az életben,egészségi állapot vagy bármi más miatt?! nem hisztizni kell,hanem elindulni,és a szakmai választ a pszichológustól elvárni! ez nem bántásból mondom,mert értem én,hogy érzelmileg megvisel,de mi az,hogy nem bírsz élni?! egy rákbeteg kisgyerek bír élni,te meg nem? szégyen! szedd össze magad!

2011. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Irj privátot nekem , szorongással,pánikkal,depresszióval foglalkozom.Nem drágán , bövebb információt levélben.

2011. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Irj privit,szivesen segitek. Sok tapasztalatom van lelki problemak teren.
2011. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia.elég sok társkereső oldal van a neten,valamelyikre menj rá,és biztos hogy összejön valami.nem mindenesetre a pénz a domináns egy kapcsolatban.próbálj meg ismerkedni,és ne add fel amíg nem sikerül!!!sok sikert!
2011. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!