Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tornát ajánlotok, egy...

Milyen tornát ajánlotok, egy lusta tehénnek? Megmozdulni is nehezen bírok, és szeretnék fogyni legalább 7-8 kg-ot! Semmi kondim, a busz után is alig bírok elszaladni, utána úgy érzem elájulok. Hogy kezdjek így neki?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 06:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
Ha tényleg csak fogyni szeretnél akkor ahhoz nem feltétlenül kell testmozgást végezni.Elég ha kevesebbet eszel.Ha a mostani mozgásszegény életmódoddal mondjuk 2000 kalória a napi kalória szükségleted,de a jövőben mindössze 1500-at eszel meg akkor menthetetlenül fogyni fogsz.Mivelhogy a szervezetednek kell a 2000,de kintről csak 1500-at kap ezért a hiányzó 500-at kénytelen a meglévő tartalékaiból -zsír,háj-elvenni.Ha viszont kicsit is mozognál akkor már mondjuk 2500 lenne a napi szükségleted és 1500 bevitel mellett már napi 1000-et kellene valahonnan-has,fenék,comb-levennie magának.Hát nagyon körülbelül valahogy így működik a fogyás.
2010. jan. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha már így gondolkodsz! Először akarni kell és utána jön a többi. Mit szeretsz jobban csinálni séta, futás...
2010. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az étrendedet változtatod, azzal segithetsz (de nem diétázz, hanem sok zöldség és gyümölcs - kivéve a banán - nem túl sok hús, csak kevés kenyér,tészta, és szénhidrát - de ne hagyd ki teljesen - meg szintén kevesebb zsiradékok).

Viszont sokat segit, ha naponta legalább egy órát húzósan sétálsz - legalább is hazafelé ne buszozzál, illetve elöször csak egy megállónyit gyalogolj, de olyan gyorsan, hogy még penne tudjál beszélni - ez azt jelenti, hogy az optimális tartományban van a pulzusod. Ha nem kapsz rendesen levegöt, akkor lassitsd a tempódat, de NE ÁLLJ MEG, hanem menj tovább. Ezt a távot növeld, amennyire csak lehet, és hidd el, nagyon látványos lesz az eredmény, nemcsak könnyyebb, hanem fittebb is leszel, meg az alakod is formálódik.

És mivel elég negativan beszéltél a hozzáállásodról, ezért meg merem kockáztatni, hogy ne keress olyan kifogásokat, hogy nincs rá idöd. Ennyit - naponta egy órát- igenis tudsz szakitani magadnak, legfeljebb kevesebbet TV-zel, vagy más valamit hagysz ki, ez csak szervezés és AKARAT kérdése.

Sok sikert kivánok-

2010. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Zöld tea! Egy nap 2 bögrével igyál meg. Csak számolj azzal h a hasadat egy picit meginditja!:)
2010. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Az igaz, hogy először akarni kell.

Amikor rávettem magam, és 2 héten át minden nap 1-1,5 órát tornáztam - Callanatics -, akkor 2 hét után rám jött az a nadrágom, ami két éve nem!! Szerintem ez egy okos torna, mert nehéznek legfeljebb néhány napig tűnik, anélkül, hogy megterhelő lenne, de utána nagyon jó érzés... Nekem tényleg segített.

[link]

2010. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen dolog, ami szórakoztatva mozgat meg, az a tánc !!! " Ma már a twisttel senki nem viccel, - nem hízlal többé sem cukor, sem liszt, ha naponta kúrája félóra twist !"

Let's Twist Again

http://www.youtube.com/watch?v=2fLj5MLDj9k


Do You Love Me - Dirty Dancing Fitness Salsa

http://www.youtube.com/watch?v=Rkr3bhypTys


MAMBO NO 5 LINE DANCE

http://www.youtube.com/watch?v=RprDSYrocb4


Reggelente és esténként vég nélkül !

:D

2010. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

vannak ezek a hatalmas gumilabdák

öcsémnek vettünk ilyet,20kiloval több az átlagnál

de a labdával szeret tornázni

ráfekszik,éhimbálja magát,gyakorlatilag gyogytornán szokták alkalmazni,nem erőlteted magad,de mégis jó,mozogsz

sportboltban,játékboltban is kaphato,2-3ezer körül vettük

2010. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

csakis a táncot!


először a klasszikusakat. ott elsajátíthatod a szép, kecses mozdulatokat is, a helyes járást, szép tartást, nőies kisugárzásod lesz, és máris nem fogod magad tehénnek nevezni.

aztán ha már hozzászoktál a mozgáshoz, jöhetnek a tempósabb táncok is.

ha már belejöttél a mozgásba, nem fogod fárasztónak érezni, akkor jöhet az úszás, szobakerékpározás, kis súlyok emelgetése.

2010. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Táncnak még nagyon jó és szórakoztató a zumba (ezt is találsz a youtube-on, de letölthetők külföldi torrentekről is). Sajnos én is lusta vagyok, de ha ennek meghallom a zenéjét, meg sem bírom állni:)

Másik, hogy határozd el, hogyha bármit akarsz enni, csak akkor eheted, ha előtte csinálsz 20 guggolást, 20 kitörést, 30 törzshajlítást vagy ugrókötelezel 2 percet.

2010. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

20-at azért ne csináljon kezdésnek.

az iszonyat sok, ha még megmozdulni is alig bír. tudom, én is voltam ebben a cipőben. a nehéz gyakorlatok nagyon el tudják venni az ember kedvét.

elég, ha mindegyikből csak 3-at csinál kezdetben.

nem tudom, te voltál-e valaha nagyon edzetlen, de hidd el, aki ilyen, annak még az 5 ismétlés is elég megerőltető ezekből a gyakorlatokból.

2010. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!