Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet ettől? Miért...

Mi bajom lehet ettől? Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
73. órája nem tudok aludni. Kedd reggel felkeltem szokás szerint, elmentem iskolába, minden úgy történt ahogy máskor, de este lefeküdtem, és nem tudtam elaludni. És azóta sem tudok. Éjjel fekszek a sötétben, és nem megy. Kipróbáltam már a számolást, zenehallgatást, relaxfürdőt vettem, és mégsem. Gyógyszert sose szedek,így az altatót is elkerülném, hiszem hogy valami olyan történik velem amit gyógyszer nélkül kell megoldani.Nem érzem hogy fáradt lennék, tudok koncentrálni suliban is, így gondot sem okoz. Mi bajom lehet ettől?
2011. márc. 18. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hamarosan úgyis ágynak esel. Nem hallottam még olyanról, hogy valaki ennél több ideig csak úgy kibírja, ha nem muszáj. Este igyál meg egy kis forralt vörös bort. Kb. másfél deci elég. Nálam ez mindig segített. De segíthet a sport is. Menj el délután futni, vagy ha utálsz futni, akkor biciklire pattansz, és elbiciklizel mondjuk a szomszéd városba, vagy akármi. Fáraszd le magad.
2011. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz, az alvás hiányába bele lehet halni
2011. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak igaza van, de nem 2-3 nap nem alvás miatt halnak meg az emberek, hanem hetekbe. Ha még pár napig ez van, tényleg el kell menni orvoshoz.
2011. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igazából ennek több oka is lehet, de ezt úgy Isten igazából az orvos, tudja meg mondani, ez lehet mentális eredetű, amivel általában elsőlépésként pszihológust szokás megcélzoni, aztán, ha ő megtalálja a baj okát akkor szerencséd, hanem akkor talán tovább küldd valami kivizsgálásra, hogy nem-e idegi alapon működik, nem akarlak megijeszteni, de mániás depressziósoknál gyakori az ilyesmi, nekem is volt hogy három napig nem aludtam egyáltalán, de szenvedtem, persze ez ezután súlyos mélypontokkal is jár, mániás, egyszer túl bodog, és úgyérzi nem lehet lefárasztani, egyszer meg aluszékonyság stb jellemzi. Bár erősen kétlem, hogy itt ez lenne a gond, ha csak nincsenek ehez hasonlló további problémáid, egyébként a mániás depressziósokat ilyen szempontból nem lehet lefárasztani, amíg egy adott fázis tart addig tartanak a velejáró tünetek amik, általában szellemi, súlyosabb esetekben fizikai problémákkal/tünetekkel járnak. Egyébként helyesen teszed, hogy nem szedsz gyógyszert, nem jó semmire, persze van ahol már más nem segít, de egyébként akisebb problémákat természetes úton sokkal, de sokkal célszerűebb megoldani! Én is rosszul alszom már 2-3 éve, nem mondom, hogy meglehet szokni, mert ez így ilyen formában hazugság, mert kellemetlen dolog, meg minden egyéb dolgot is visz magával, mint koncentráció zavar, vagy akármondhatnám hangulat ingadozás, de azért én a Te helyedben meglátogatnék egy dokit, cska úgy a biztonság kedvéért..! Üdv.
2011. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!