Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem találom a helyem ebben a...

Nem találom a helyem ebben a világban. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok.


16 éves fiú vagyok. Nem érdekelnek azok a dolgok, amiket a mostani fiatalokat, emiatt nincsen senkivel semmi közös témám,ezért teljesen egymagam vagyok állandóan. Nem is törődik velem senki, se itthon, se az iskolában, se máshol.. Szeretetet, törődést nem sokat kaptam 16 évem alatt, maximum csak barátnőmtől, akivel már 17 hónapja együtt vagyok, DE a kapcsolatunk romokban... Sokat veszekszünk, ráadásul a múltja sem éppen olyan, amit könnyen le lehetne nyelni, ezért ez is emészt belülről.


Egyszerűen úgy érzem, hogy nekem itt nincs helyem.. Hogy valahova el KELL, hogy menjek innen, hogy megtaláljam.. de erre nincs lehetőségem, sajnos. Nem tehetem ezt még meg..De így én meg nem akarok "élni". Mert ez nem élet. Ez csak egy börtön, amibe a lelkemet mélyen elzárták minden, és mindenki elől.


Hogyan szabadulhatnék ki ebből a börtönből?


2011. ápr. 7. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Sportolj!Az önbizalmat ad,válassz egy küzdősportot az segít
2011. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia. a te korodban szinte mindenki ezt érzi. át kell esni rajta. azt hiszed, egyedül vagy a világban,senki nem szeret,a szüleid nem is a szüleid,kívülálló vagy,különbözöl mindenkitől...sz.r érzés,emlékszem. elszökhetsz bárhová,ahogyan én is tettem,de az érzés belül ottmarad még pár évig. aztán egyszercsak majd minden a helyére kerül,és normális leszel újra. fel a fejjel.
2011. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nekem csak szükségem van olyan emberekre, akiknek valóban számítok valamit, s tényleg el tudok velük beszélgetni bármiről, és elfogadnak teljes egészemben. De ehelyett mindenhol csak elzüllött barmokkal vagyok körülvéve, akik arról a szóról sem hallottak még életükben, hogy "lexikális tudás", vagy "érzelmi intelligencia". Szóval egy társaság kell, ahol kölcsönösen megértjük egymást, ahol segítünk egymásnak, ha baj van, ahol mindenről el tudunk beszélgetni. És akkor minden helyre jönne.. de magától ez nem fog. Nem, mert ez a magány, és egyedüllét idővel fel fog emészteni, és akkor még nehezebb lesz kilábalnom, mint most.
2011. ápr. 7. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Légy kitartó! Elég okos, értelmes, ambiciózus fiatalembernek látszol. Korodból adódóan még eléggé függsz a családodtól, de ha belegondolsz már nincs olyan sok idő addig, hogy a saját lábadra állj, vagy, ha továbbtanulsz, választhatsz lakhelyedtől messzebb eső iskolát, hogy egy kis környezetváltozásod legyen. Ha úgy érzed senki nem törődik veled, és a barátnőddel sem olyan a kapcsolat, merj továbblépni, keress új társaságot, hobbit.
2011. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen keress idősebb barátokat, biztosan vannak hozzád hasonlóak.
2011. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Már el is terveztem, mit fogok tenni. :) Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

2011. ápr. 7. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
válts iskolát! vagy menj népzenélni, őket úgy ismerem mint akiknek nem számítanak a külsőségek és nem divatolnak, konzervatívok. plusz a zene sok örömöt adhat.
2011. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kábé én is így érzek mostanában, szóval ha akarod, írhatsz. (:


15/L

2011. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Iskolaváltás macerás, mert már elkezdtem a mostaniban az előrehozott érettségit, németből. Így nem tudom, hogyha jövőre átmennék másik iskolába, akkor tudnám folytatni ott a következő tantárggyal? Az ilyenekben nem vagyok otthon. :)


Utolsó: Köszönöm sézpen, írtam is. :)

2011. ápr. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!