Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból kiút? Ami...

Depresszióból kiút? Ami tartós maradhat, nem csak átmeneti.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.
2011. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
rá kell jönnöd,hogy mi az igazi oka, hogy depressziós lettél!! amikor sok sok év után végre beismertem magamnak,hogy mitől van az egész ,akkor hatalmasat változtattam az életemen és nekem bejött! persze így is vannak rossz napjaim,de összehasonlíthatatlan a lelkivilágom a korábbival :)
2011. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ne érj rá depressziósnak lenni ! Szó szerint ,találj valami apró és állandó elfoglaltságot és csináld amikor érzed ezt az érzést. Bármit pl nyelvtanulás stb legyen célja és legyen hasznos számodra .
2011. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:

Igen rá kell jönnöd a kiváltó okra,mert a gyógyszerek csak elfedik, más terápia is csak akkor használ ha nem tüneti kezelést szolgál.

Az előttem beírónak csak annyit hogy a valódi depresszió az mentális betegség és nem kérdi hogy ráérsz e depressziós lenni. Ahogy egy törött láb sem attól törik el hogy elfoglalod magad vagy éppen ráérsz.

Az egyik mentális betegség míg a másik testi tünet,az előbbi sokkal bonyolultabb és nehezebben gyógyítható,míg a lábat talán elég begipszelni.

2011. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Magnéziumhiány is okozhat depressziót. Szedj magne b6-ot.

2. Gondolom szeretethiányod is van. Erre két megoldást tudok: csak akkor fogsz szeretetet kapni, ha adsz is! Próbálj meg közeledni az ismerőseidhez, pl az is számít, hogy nem azt kérdezd tőlük, "mi a helyzet", hanem ehelyett a "hogy vagy". Apró különbség, de utóbbival érzékelteted, hogy számít neked az illető. És persze ne faarccal mondd, mosolyogj is:) Próbálj meg nyitni a társaid felé, pl ne csak intsél nekik ha látod őket, hanem menj oda, mindenkinek jól esik ha csak fél percre is, de lesz társasága. Előbb utóbb ezt vissza fogod kapni, hidd el.

A másik, hogy keress egy párt magadnak. Egy párkapcsolat csodákra képes. Ha csak szerelmes leszel, már az is sokat segíthet!

3. Merülj el abban, amivel foglalkozni szeretnél. Ha egyetemre jársz, próbáld meg minél jobban képezni magad, a tudományok is rengeteg örömöt és szórakozást nyújthatnak, és önbizalmad is nőhet. Ha dolgozol, próbáld képezni magadat a szakmán belül és felfedezni annak szépségeit. Elvégre ébren töltött óráid felében ezzel foglalkozol.

4. Nem ciki segítséget kérni! Egy pszichológus garantáltan sokat segíthet, ha jól együtt tudsz vele működni. Sajnos a magyarok cikinek tartják ezt, azt hiszik ha valaki depressziós az azt jelenti, hogy elszabta az életét. Pedig ez egy betegség, bárkiben kialakulhat. Amcsiban és nyugaton teljesen normális dolog pszichológushoz járni, nincs is annyi öngyilkosság mint itt...

Sok sikert, amúgy most süt a nap, menj sétálj egyet:)

2011. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, lemaradt, hogy vigyázz nehogy felírjon a doki valami olyan gyógyszert, ami függőséget okozhat! nézz utána, ki mit tapasztalt amikor szedte. rengeteg elszomorító vélemény van egyes gyógyszerekről!
2011. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!