Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagy Paranoiás vagyok?

Pánikbeteg vagy Paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Segítsetek

pár hónapja kezdtem érezni, hogy minden dologtól lassan félek.

pl konnektor, hogy kigyullad meg hasonló és akkor kiver a víz

mindig más más dolog miatt stresszelem magam és hiába nyugtat a környezetem nem tudok lenyugodni

mondták, hogy menjek el dilidokihoz de hát nincs nekem pénzem ilyesmikre

mi lenne az alternatív megoldás?


2011. ápr. 9. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ne aggodalmaskodjál, nézz Istenedre fel"

[link]

2011. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

A háziorvosod ingyen adhat beutalót a pszichiátriára.Csak el kell mesélned neki a problémád.


De úgy tudom, hogy önként is kérheted a felvételed a pszichiátriára, és egy kivizsgálás után az orvos dönti el, hogy indokolt-e a felvételed.Ez is ingyenes megoldás.


Diagnózist csak szakember állíthat fel,felesleges találgatnod az internetről vett 'féligaz' információk alapján.A mentális betegségek diagnosztizálása bonyolultabb,mint gondolnád.

2011. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadóval. A távdiagnózis megbízhatatlan és veszélyes. Ráadásul miben segítene rajtad, ha hozzád vágna valaki egy diagnózist? Attól még ugyanúgy nem oldódna meg a probléma, mint ahogy eddig sem oldódott meg magától.


A "nincs nekem pénzem ilyesmire" részről nem nyilatkoznék konkrétan, mert nem ismerem az anyagi helyzeted. De vannak ingyenes lehetőségek, tehát csak szándék kérdése, hogy kérsz-e segítséget. A másik, hogy egy átlagember simán megvesz egy kocsit pl. több millióért, akár havi több 10e Ft részletre, de a saját mentális egészségünkre, személyiségünkre, amit egész életünkön keresztül használunk, sajnálunk havi 10-20 ezret, amennyibe egy terápia kerül.


Összefoglalva: ne félj szakemberhez fordulni, megkeresni a számodra legmegfelelőbbet, mert az ebbe fektetett energia (esetleg pénz) szinte egészen biztos, hogy megtérül.

2011. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

elmegyek a körzetimhez és elmondom neki a dolgokat a többit majd meglátjuk

2011. ápr. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!