Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezért vagyok pánikbeteg?

Ezért vagyok pánikbeteg?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért de nagyon félek idegen emberek közé menni! Ilyenkor belülről szinte remegek! A szüleim is állandóan azzal traktálnak hogy én úgy se tudok semmit, úgy hogy semmi értelme bele vágnom semmibe! Nem is merem nekik elmondani ezt a problémámat, mert utána azt mondják hogy egy hülye vagyok és lusta vagyok, mert nem merek semmibe se belekezdeni! Talán ezért is vagyok ilyen félénk.
2011. szept. 6. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem "ezért" vagy pánikbeteg. Viszont a kialakulásában szerepet játszhatott. Fordulj pszichiáterhez mielőbb. Nem kell, hogy a szüleid tudjanak róla, ha elmúltál 14.
2011. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ui: ha még az elején elkapják, könnyebben és gyorsabban lehet gyógyítani, mintha vársz még hónapokat, éveket.
2011. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszihológust, megtanít relaxálni. Ha szorgalmasan csinálod, működni fog. Elég sok legalább 3 hónap gyakorlás kell mire elkezd hatni. Nekem segített.
2011. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyszer elmentünk egy pszichológushoz, de utána elmondta a szüleimnek hogy miről beszéltünk! Ilyenkor az iskolai dolgokról volt szó, hogy elég nehezen barátkozom!
2011. szept. 6. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Mikor megy már ki ez a pánikbetegséges f4szág a divatból? Az a Te bajod, hogy egy gátlásos p.cs vagy. Húzzál ki pl. egy focimeccsre (ha van normális csapat a városodban) és ott van egy csomó ember a korosztályodból, simán tudnál ismerkedni. Talán ragadna rád valami határozottság, keménység, vagányság. Legalábbis szerintem felesleges mindenféle kitalált ''betegségre'' fogni, ha valaki szerencsétlen. Vagy akár sportolhatnál is valamit. Csak szedd össze magad...
2011. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ! ILYEN VÁLASZOKBÓL NEM KÉREK! HA NEM TUDSZ NORMÁLIS VÁLASZT ÍRNI? AKKOR NE IS ÍRJ!!! MEG NEM VAGYOK P*CS MIVEL LÁNY VAGYOK!!!!
2011. szept. 6. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, máris elkezdtél gyógyulni. Ilyen reakciót szerettem volna látni. Ez a szöveg, megállja a helyét. Ezt vidd át az életbe is...
2011. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Aki mer, az nyer!" Most mar eleg nagy vagy ahhoz, es erett, hogy a szuleiddel s zemben megvedd magad! TEhat amikor hasonlokat mondanak, akkor allj ki onmagadert, es beszelgess veluk, de ne fojsd el az erzelmeidet, de ne is rohanj el, es ne maradj egyedul a gondolataiddal, mert ez nem jo, ezzel artasz onmagadnak!

Ulj le, es beszelgess el a szuleiddel, magyarazd el azt, hogy Te igen is ugy erzed, hogy van tehetseged, es megtudod csinalni azt, amibe belekezdesz....stb.

Aztan jon a bizonyitas! Ne csak allisd azt, de bizonyisd be Nekik, hogy TE tehetseges vagy, es nem vagy egy semmire kelo, mint ahogyan allitjak! Tudod ez az eletben ugy mukodik, hogy allitas, es bizonyitas, mert nem eleg valamit csak szoban elmondani, bizonyitani is kell!

Amikor otthonrol kilepsz az utcara, akkor bezarod az ajtot magad mogott!

Ne lass minden emberben rosszat, szeresd Oket, es legy egyutterzo, lehet, hogy azok az emberek is hasonloan szenvednek legbelul, mint Te pl., tehat ezert ne felj toluk, legy baratsagos.

Fogadd el onmagadat! Ez nagyon fontos, es legyen onbizalmad, amit kikell epitened!

Epits fel egy vedo gatat gondolatban, legy eros, s ne hagyd, hogy a negativ gondolatok artsanak, tehat a szuleidet fogadd el ilyennek, de ne engedd meg azt, hogy befolyasoljanak a velemenyukkel, legy pozitiv, es bizonyits, onmagadnak kell bizonyitanod! Ne gondold azt, hogy minden ember azt latja, amit a szuleid, ezek az emberek azt latjak, amit Te mutatsz meg onmagadbol, ezert fontos az, hogy onbizalmad legyen! Szeresd az embereket, ne felj toluk!

2011. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!