Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogok őrülni, vagy mi van...

Meg fogok őrülni, vagy mi van velem? Pánikbetegség? Depresszió?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan hypochonder gondolataim vannak. Szorongok, félek a betegségektől. Valakiről megtudtam az ismeretségi körben, hogy súlyos beteg, már én is elkezdtem félni, hogy nekem is az van. Kedvetlen vagyok, nem alszom ki magam. Néha úgy érezm, hogy elmegy az eszem. Kívülről semmi nem látszik. Teszem a dolgom, dolgozom, otton a családnak mindent megcsinálok. Mostanában sokat felejtek, illetve szétszórt vagyok. Depis gondolataim vannak a jövővel kapcsolatban, stresszes vagyok. Nem tudom semmivel igazán levezetni. Az utóbbi években sok érzelmi és fizikai negatívum ért. Halálesetek, munkanélküliség miatti anyagi gondok és közben állandóan hajtás és helytállás. Úgy érzem lemerülnek az elemeim. Az előbb azt hittem, hogy valaki bement a melóhely konyhájába, úgy láttam, de mire odaértem nem volt ott senki. Az kéne még, hogy "látucináljak". :(( Mi a fene lehet ez?
2011. ápr. 11. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Irány a pszichiáter, amíg teljesen el nem hatalmasodik rajtad a különböző - hipochonder, pánik, depresszió és kényszerképzet betegségek. Hallgass rám! Nincs mire várni!
2011. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a hallucináció nemcsak hallászavar,hanem érzéki csalódás. szagokat, illatokat is érzhet az ember, holott a közelben sincsenek hasonlóak.

nagyon megértelek, mert én is a mélypont felé közeledek, és senki nem veszi észre!

Szerető család vesz körül, mégis úgy érzem, egyedül maradtam...

erősen gondolkodom az orvosi segítségen, mielőtt itthon megőrülök.

Ha van munkád, és kollektíva, ők sokat segíthetnek, nem úgy, hogy kitárulkozol (nekem sem ment soha),de legalább vannak...

Sajnos sok sz@rságot is elolvasunk, amit nem kellene.

én úgy érzem a lelkünk beteg:((

2011. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van munkám és vannak kollégák. De olyan, mintha nem is lennének. 1 nap kb. 3 mondatot (az is felületes téma) szólunk egymáshoz. Igen..sajnos sokmindent elolvasok. A gugli a "jóbarátom": :S Kiolvasok mindenféle betegséget. Pl. most is nézegettem a pánikbetegség, depreszió tüneteit. Fáradt vagyok...

Én is együtt érzek veled második hozzászóló.


..a pszichomókust fontolgatom én is.

2011. ápr. 11. 12:42
 4/5 tetris ***** válasza:
100%

Miért nem beszélgettek ott a melőhelyen? Sokszor olyan jólesik, ha az ember elpanaszolhatja valakinek a búját-baját. Már az felér egy gyógyulással.

A leírt tüneteid depresszióra utalnak, ami lehet szezonális is. Hiszen nagyon hosszú és hideg tél volt, és a tavasz is olyan nehezen jön.

A megoldás az lenne, ha nyitottabban, oldottabban fordulnál az emberek felé, ha sokat lennél a szabad levegőn, a napon. Nem ártana valamilyen vitaminkészítményt szedned, mert lehet, hogy lemerültek a tartalékaid. És engedj meg magadnak egy néhány napos kiadós lustálkodást. Amikor látszólag nem csinálsz semmit, csak olvasgatsz, megnézel egy szerelmes filmet, elmész a fodrászhoz, sétálsz a parkban, vásárolgatsz, beülsz a cukrászdába egy krémesre, azaz egy kicsit kényeztesd magad. Mindenkinek szüksége van időnként arra, hogy kiengedje a gőzt. Nem lehet mindig csak robotolni, meg házimunkát végezni. Pihenésre, kikapcsolódásra van szükséged, hogy lelkileg rendbejöjj. Nincs semmi bajod, teljesen normális vagy, csak kimerültél testileg, lelkileg.

2011. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves tetris! Köszönöm a kedves szavaidat! :) Amiket felsoroltál, hogy kéne csinálnom, azokat már évezredek óta nem csináltam.
2011. ápr. 11. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!