Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió lehet? Vagy...

Ez depresszió lehet? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Az elmúlt néhány hónapban semmi nem érdekel, nincs kedvem kimozdulni, nem tartom a kapcsoltatot a barátnőimmel, sokat alszom,gyakran - szinte minden nap - rosszul vagyok (fejfájás és/vagy hányinger), sokat sirok(de azt is úgy hogy ne tudják meg, mert nem tudom megmagyarázni az okát). Ami az életemet illeti, nincs okom panaszra, mindenem megvan,talán csak annyi, hogy van egy visszatérő betegségem ami kiborit, hogy nincs rá gyógymód. de a betegség előtt is megvoltak már a fenti tünetek, szóval nem attól van ez a kilátástalanság, csak az még rátesz egy lapáttal.

az utóbbi időkben a párommal is undok vagyok, minden idegesit amit csinál, amit mond, persze emiatt sokszor összekapunk...pedig szeretem és ő is engem.

de vannak jó napjaim is, amikor minden normális (nak tűnik)...aztán jön megint a sirás meg a rosszkedv.És egyre gyakoribb, egyre tovább tart.

Mitől lehet?


2011. ápr. 18. 15:47
 1/4 anonim válasza:

Mindenképpen menj el egy pszichiáterhez! Majd felír neked valamit, amitől remélhetőleg jobban leszel. Az okot mi nem tudhatjuk, de egyik ok például, amit meg is fogalmaztál:


"van egy visszatérő betegségem ami kiborit, hogy nincs rá gyógymód".


Nem tudom milyen betegségről van szó, de az a lényeg, hogy ez téged kiborít. Nem kell félni a pszichiáterektől, én is járok. És ami nagyon fontos beszélgess erről sokat a barátoddal, és bármennyire is nehéz, mozdulj ki egy kicsit a barátnőiddel.


24/F

2011. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előzőhöz, tényleg jó dolog lenne felkeresni egy pszichológust, pszichoterapeutát vagy pszichiátert és megtudni, hogy milyen jellegű a depressziód.


"Ha a fő okokat nézzük, a depressziónak két formája van: endogén és exogén. Az endogén depresszió a test rendellenes működésére vezethető vissza (vitaminhiány, egyes neurotranszmitterek (szerotonin, noradrenalin) csökkent szintje vagy felborult egyensúlya stb.). Az exogén depressziót jól beazonosítható külső okok idézik elő."

2011. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az előző hozzászólás alapján (ugyan én ezt nem tudom eldönteni) neked valószínűleg endogén depressziód lehet. Ezt onnan gondolom, hogy írtad:


"Ami az életemet illeti, nincs okom panaszra"


Tehát nem történt veled a közelmúltban semmilyen tragédia. Azért gondolom így, mert velem is ugyan ez a helyzet, nekem sem lenne semmi okom a panaszra, nem élünk túl jól, de megvan minden ahhoz, hogy tanulhassak, éljem az életem. Azonban a pszichiáterem elmondta nekem, hogy sajnos az én esetem olyan, hogy máshogy fejlődött ki az idegrendszerem, és emiatt vagyok olyan amilyen... Velem gyerekkoromban történt meg egy párszor, hogy sírtam, nagyon szomorú voltam, de egyszerűen nem tudtam, hogy miért...

2011. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Saját esetem.. ugyan ilyen állapotban vagyok (15éves F)

csak én tudom mi a bajom :/ de mégsem mondom el senkinek

agyturkászhoz nem megyek,mindennap próbálok 1üt élni ezzel a dologgal. a családi helyzetemmel semmi gond igaz nem vagyunk gazdagok de szeret az van..

én is sírtam már (nem is egyszer) de mindig túléltem valahogyan.. aztán nekem is vannak jobb napjaim meg átlagosak..

a barátaimmal énis nagyon elzárkozótt vagyok nem tudom mire fogok ezzel jutni de ajánlom neked hogy keress 1olyan személyt akivel ha nem is konkrétan mindent de bármit emgtudsz beszélni és legalább legyen egy olyan ember aki (megért és tőrödik ilyen szinten veled)

énis ezt a személyt keresem kutatom.. kiitartás :)

2011. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!