Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik egy pszichológusnál?

Mi történik egy pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Életemben nem voltam egynél se, és nem tudom, hogy egy vizsgálat hogyan zajlik le. Csak beszélgetés, vagy képekről való beszélgetés stb?

Aki járt már náluk, mondja már el lécci, a vizsgálatokat részletesen és hogy mennyire kedvesek, megbízhatóak.


2011. ápr. 27. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Először egy pár tesztet kell kitöltened, hogy megtudják mi is a problémád. Aztán később jön a beszélgetés. Nálam úgy volt, h a pszichiáter kérdezett, én meg válaszoltam. Természetesen a problémáddal kapcsolatban őszintén kell beszélned. És fontos az is, h bízz a szakemberben.

Meg az, hogy ha nem érzed jól magad akkor lehetőséged van abbahagyni, másikat keresni.

2011. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kettőnél voltam eddig. Az elsőnél még kisebb koromban, ő kérdezett pár dolgot, depresszió tesztet, MAWI tesztet (neten fent van, hogy mi ez) töltetett ki velem, le kellett rajzolnom egy fát.. Volt ilyen memória teszt is, képeket rakott elém, lefordította és meg kellett mondanom, hogy melyik képen milyen ábra volt. Számolási feladatok is voltak, meg kérdezett olyanokat, hogy pl Angliának mi a fővárosa, ilyenek. Mint egy iq teszt kb olyan volt :) Nagyon kedves nő volt ez a pszichológus.

A másiknál nemrég jártam, sima tb-s pszichológus. Kérdezgetett hogy mi a baj, mért jöttem, mivel foglalkozom és közben jegyzetelte amiket mondok. Aztán elém rakott ilyen festék pacás képeket, amikből a világon semmit nem lehetett kivenni, hogy mi jut róla eszembe :D Jó sok volt belőle. Kb ez volt első alkalommal, ő egy mukkot nem szólt, mondta egy hét múlva menjek vissza, akkor meg MMPI tesztet kellett töltenem számítógépen, ebben 560 kérdés van, mindenféléről.

Ez a pszichológus már annyira nem volt szimpi mint az előző, mert leginkább csak nézett nagy szemekkel, meg "ühüm"-özött :)

2011. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. ápr. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!