Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok gyereket. Ezen...

Nem akarok gyereket. Ezen lehet változtatni? Nagyon nyomasztó érzés már számomra is ez, de nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Részletesebben: 38 éves nő vagyok. Végre van egy párom, akiben felmerült, hogy akkor lehetne gyerekünk.Eddig valahogy nem nagyon foglalkoztatott a kérdés, hisz inkább a társkeresés kötött le,ez összejött. Jól vagyunk együtt és hát eljött a pillanat.Örültem is a dolognak, de valahogy nem is:( Aztán eljutottam ide, erre az oldalra, babás oldalakra és megdöbbentett, hogy min kell keresztül mennie egy nőnek amíg gyereke lesz és hogy utána is mennyire elveszítheti akár autonómiáját is. Aztán amikor elmondtam a véleményemet, jól rám támadtak anyukák, hogy akkor ne is legyen gyerekem, meg milyen ribanc vagyok, hogy így gondolkodom. /Ez persze őket minősíti./ Szóval itt már elbizonytalanodtam, hisz nem tudom mások ilyen bátrak e , de bennem nagy félelmeket vált ki a terhesgondozás és szülés és az utána lévő kiszolgáltatottság, hogy mindenki belepofázhat az életembe. Pl. bejelentkezés nélkül bejöhetnek lakásomba /védőnő/ beleszólhatnak, hogy mit adok a gyerekemnek, később, hogy hogyan nevelem stb. Aztán jöttek hírek, hogy hogyan akarják átalakítani a családtámogatást és láttam, hogy én egy vasat nem kapnék,ennek utánajártam. Aztán ez is szörnyű ellenérzést váltott ki bennem, hogy az én gyerekvállalásom egy fillért nem érne az államnak. Aztán van ez a szörnyű gazdasági helyzet én biztosan nem tudnék utána visszamenni a munkahelyemre, és amugy is mi lesz itt?! A gazdasági rendszer összeomlott, a környezet is romokban / globális felmelegedés stb/ szóval: milyen sors várna gyerekemre. Jelenleg ott tartok, hogy irtózom a gyerekvállalás gondolatától, pedig párom szeretné, nagyon, én meg őt nagyon. De így el fog hagyni:(

Pszichológussal nem beszélek, már megtettem, de semmi változás....csomó pénzt kért és gyerekkori problémákról beszéltünk stb. Szóval elfogyott erre a pénzem és abbahagytam:(

Volt valaki már hasonló helyzetben? Mit tett?


2009. márc. 8. 11:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom még az eredeti kérdező olvassa-e, de talán.


Én egy 32éves férfi vagyok, és én is azon gondolkozom már rég óta, hogy szüljek-e gyereket. Azért így fogalmaztam, mert ha lesz gyerekem, az úgyanúgy az én terhem és felelősségem is lesz, mint a feleségemé. (És ha lehetne választani, akkor válkasztanám, hogy én szülhessem meg fizikailag is, de nem lehet ugye.) Csak sok nő ezt nem így látja, azt gondolják a gyermek az ő tulajdonuk.


Szóval körülbelül ugyanazok a gondolatok vannak a fejemben, mint neked. Én úgy döntöttem, hogy addig várok, amíg már olthatatlan vágyat nem érzek rá, hogy mindenképpen legyen gyerekem. És addig meg gyűjtöm az infókat és az érzéseket a dologgal kapcsolatban, és figyelem magamat, hogy változik-e valami a lelkemben.


Nekem lelkileg nagyon sz@r gyerekkorom volt, mindenki lesz@rt lelkileg. Csak a fizikai fejlődésemet biztosították, a lelki és szellemi fejlődésem pedig csak azon múlott, hogy melyik iskolába kerültem. Szerintem ez az eredeti oka, hogy ellenérzés van bennem, hogy egy gyermeknek én adjak életet, akinek úgyanilyen sz@r lehet az élete. Legalábbis ettől tartok. Meg persze még a másik 1000 dologtól: pénz, gazdaság, védőnő, ismerősök, szabadidő, válás, sokminden.


De azt leszögezhetem, hogy véleményem szerint SENKINEK nem szabadna gyereket szülnie, aki hozzád hasonlóan nem képes gondolkodni a gyermekvállalásról. Mert ahogy látom, minden boldog-boldogtalan gyereket csinál!! És a következményeket, amik a meggondolatlanságból fakadnak, csak a gyerek szenvedi el. És a szenvedését meg nézhetem életem végéig, hogy belerokkanjak abba is, hogy miattam szenved.


Eygik előző válszból idézek:

"Viszont semmiképp nem kockáztatnám egy születendő gyermek életét azzal, hogy esetleg rájövök később, hogy tényleg nem nekem való az anyaság."

Hát igen. Egyetértek. Aki nem biztos benne, hogy jól átgondolta, hogy mindent tud vállalni, az inkább ne kockáztasson a leendő gyermeke kárára. Egyébként is vagyunk már 7mrd-an. Ha meg valaki elítél azért mert nincs, vagy még nincs gyerekem, azzal meg nem is akarok egyáltalán semmilyen kapcsolatot tartani, mert az meg egy korlátolt b@rom.

2009. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!