Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám feldolgozni,...

Hogyan tudnám feldolgozni, hogy Frontinnal tömik a férjemet?

Figyelt kérdés
A párom szorongásos tünetekkel, és bizonyos élethelyzetekben fellépő mellkasi fájdalmakkal, szívproblémákkal fordult orvoshoz. Frontint írtak fel neki. Ezt nem bírom feldolgozni. Droggal kel tömnie magát, hogy menjen neki a hétköznapi élet? Ki kell kapcsolnia egy, az emberi test és elme funkcióját? Miért? Tudja, hogy gyűlölöm ezt a dolgot, ezért csak akkor szedi be, ha nem bírja tovább, de akkor is. Nem az a megoldás, hogyha van egy probléma, elzsibbasztjuk az agyunkat, és abba menekülünk! Titokban bekapkodunk tablettákat, mint a javulás egyetlen lehetséges módját. Főleg, hogy a probléma nem is oldódik meg tőle. Lehet, hogy titokban szedi, csak nem mondja meg nekem. Hogy tudnék ezen továbblépni? Nagyon feldühít a dolog. Meddig kell szednie azt az agyzsibbasztó mérget? Lehet, hogy anélkül is ÉLNI fog megint, vagy mostantól mindig egy drogossal kell együtt élnem? El vagyok keseredve. Segítsen valaki!
2011. máj. 10. 00:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Vannak betegségek,amelyek az agyban lépnek fel, az agy bizonyos anyagokat nem,vagy nem megfelelőmennyiségben termel. Ez hasonló mintha valaki pajzsmirigyhormonra szorul, vagy insulinra.

ha az agy nem termeli ezeket az anyagokat az olyan betegség,amit beszélgetéssel, pszichológussal nem lehet megoldani. Ez fiziológiai probléma. A cukorbeteg se lesz egészséges, szüksége van az inzulinra.

Azzal, hogy így állsz a dologhoz,csak súlyosbítod az állapotát.

2011. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Rossz a felfogásod, méghozzá azért, mert Te valószínűleg nem éled át azt amit Ő. Nekem is van szorongásos betegségem, és nagyon kibírhatatlan tud lenni. Ennél bármi jobb.


Természetesen a gyógyszer nem megoldást, ezt jól látod. Azonban SEGÍTHET a megoldást megtalálni. A gyógyszer önmagában kevés, kiegészítő terápiára is szükség lenne, és a párod részéről akaraterőre, és életmódváltásra. Gyógyszer+terápia+akaraterő egészen biztos, hogy javít a dolgon. Aztán szép lassan abba lehet hagyni a gyógyszert is. (egészen biztos vagyok benne, hogy ezt az orvos is közölte a pároddal)


Ez egy lassú folyamat, és most nem ezen a hülye gyógyszeren kéne kiakadnod, hanem segítséget keresni, és segíteni a párodat ebben a nehéz helyzetben. Párodnak jelenleg szüksége lehet a gyógyszerre, így ebbe Te ne szólj bele, és főleg nem úgy, hogy nem értesz hozzá, nincs személyes tapasztalatod, és hülye érveket hozol fel. Ezzel nem segíted őt, pedig tudom, hogy tulajdonképpen ez lenne a célod. A célod jó, csak az eszközeid nem megfelelőek.


Párodat rá kell venned, hogy egyrészt legyen akaratereje, és meg akarjon gyógyulni, utána meg arra kell rávezetned, hogy járnia kell terápiára. Ha szereted segítsd őt. Ha nem, akkor inkább hagyd ott most, az is jobb most ebben a helyzetben neki, mint egy nem igazán szerető, bizalmatlan (feltételezted kérdésedben, hogy lehet, hogy titokban szedi...) hülyeségeken kiakadó nőszemély. Ezzel csak többet ártasz mint használsz.

2011. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Már ne is haragudj, de jó nagy bunkó vagy, így az írásod alapján. Még te vergôdsz és sajnáltatod magad, mert egy "drogossal" kell együtt élned?? Szánalmas, sötét nô, menj pszichiáterhez, mert te sem vagy százas...
2011. máj. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Uhh, ezt a hozzáállást :( És ezt így mondogatod neki is?

Már bocs, gondolom jól lepontozol, de ha a párom így viselkedne velem, már attól szorongásos lennék...

2011. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam az éjjel. Köszönöm a válaszokat. Annyi kérdésem lenne még, hogy van-e rá esély, hogy a férjem valaha teljesen elhagyja az anyagot? Mondjuk a megfelelő élethelyzet változások után? És teljes ember lesz újra? Nem bunkóságból gondolkodom így, csak elkeserít, hogy egy tudatmódosított személlyel kell élnem.


Ezeket az aggodalmaimat soha nem mondom el neki, mert tudom, hogy rosszabbítana a helyzeten, de engem meg közben tönkretesz ez a dolog.

2011. máj. 10. 05:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

te beteg vagy, kezeltesd magad és hagyd el a férjed, jobb lesz neki


a férjednek joga van az egészségéhez, ebből a pár sorból nem akarok messzemenő következtetést levonni, de a betegség kialakulásában jó nagy szereped lehetett, ha másban is ilyen begyöpösödött idióta a hozzáállásod

2011. máj. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

hallod sztem neked van szükség kezelésre, de nagyon

mióta agyzsibbasztás és mióta drog a Frontin? Tudod, az alprazolam hatóanyag az egyik legnagyobb találmánya a neurokémiai kutatásoknak. Úgy tartja a szakma, hogy "úgy illik a neuronokba, mint kulcs a zárba" elég sok probléma esetén, elsősorban persze szorongásos képek esetén. Szóval gratulálok, mert ezzel a hozzáállással csak garantáltan súlyosbítod a férjed helyzetét. És ha miattad meg csak akkor szedi be, amikor nem bírja tovább, ahogy írtad, leginkább titokban, akkor még duplán gratulálok, hogy ennyire képes vagy elrontani egy elvileg általad szeretett ember életét. nagyon csúnyát mondanék, de nem mondom, csak ne haragudj, magadnál vagy te ? De kezdjük ott, hogy mégis honnan veszed a nagy tudományodat, hogy felülbírálod ezt a döntést? Az egyetlen megoldás, ha változtatsz ezen az idióta megközelítésen, és nem problémamegoldásként fogod fel (egyébként tényleg nem az, de látom a pszichológiai érzéked kb egyenlő a nullával, nem magyarázom, hogy ez nem problémamegoldásra van kitalálva). Szóval legyél szíves ne keserítsd meg jobban a kedvesed életét, ha már nagy valószínűséggel része vagy te is annak, hogy milyen állapotban van pszichésen, hiszen a legtöbb probléma a párkapcsolatokból ered, na inkább ezen gondolkodj! Komolyan ketté állnak a szemeim, ahogy olvasom a soraidat, és igazából el se akarom hinni, hogy ilyen ember létezik ....

-egy pszichológus-

2011. máj. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

"""Nem bunkóságból gondolkodom így, csak elkeserít, hogy egy tudatmódosított személlyel kell élnem. """"


Na akkor felvilágosítalak még arról is, hogy ez nem tudatmódosítás, igen messze áll attól! oké? így már megnyugodtál?

2011. máj. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A Te tudatoddal van a baj, de nagyon, ha azt gondolod,hogy a Frontin tudatmódosító szer.

egy mezei feszültségoldó, semmi más.

De Neked komolyabb kezelésre lenne szükséged....

Sajnálom a férjedet, hogy ilyen "aggódó" felesége van.

2011. máj. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok neked egy titkot,én a férjemtől lettem beteg(szorongtam),napi 2 frontint szedtem...végül elhagytam,és képzeld kezd visszaállni az egészségem,nem lettem drogos,és nem sorvadt el az agyam se.Ez a gyógyszer elég gyenge!
2011. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!