Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell feldolgozni az...

Hogy kell feldolgozni az eseményeket és nem elnyomni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy mit értünk az alatt hogy fel kell dolgozni a gondolatokat és érzéseket. Eddig úgy kezeltem őket, hogy nem foglalkoztam velük, vagy másra tereltem a gondolataim... de ez úgy tűnik nem túl jó, mert néha a dolgok előtörnek és akkor magam alatt vagyok attól is ha mondjuk nem sikerül valami. Tehát a kérdés, hogy dolgozzam fel a régi rossz emlékeket és hogy kezeljem a jelenlegi rossz helyzeteket?
2011. jún. 26. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
agyal.törödj bele légy erős és probálj javítani csajoz be olyannal aki meghallgat azt a terhed 1 részét ráakasztod azt máris nem vagy akkora szarba :D
2011. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak-voltak olyan dolgok,amit en egyedül feldolgoztam,pl. a szülöktöl nem kaptam meg a szeretet-megertest(mert ök is ugy nöttek fel),majd amikor meszire kerültem apukamtol ,minden hazaerkezes nagy öröm lett,kitudta vegül is mutatni hogy szeret,na most ha sok mindenre viszaemlekezem ,akkor az szeretettel van,mert tudom hogy szeretett(nem el mar).Voltak dolgok,amit nem tudtam egyedül,szakemberhez mentem.Különben ez eleg nehez,függ a problematol is,es en mindenben most a tanulast latom.Mindennek van jo oldala is,a mostani rosszrol nem irtal,nem tudok mit mondani.Tudok egy könyvet ajanlani,Byron Katie-Lieben was ist,nekem nemetül van,minden problema megoldasra csak 4 kerdesre kell valaszolj,es ott a megoldas.
2011. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy darabig elmondtam ezeket a legjobb barátomnak, de úgy éreztem nem lett jobb tőle a helyzetem és őt is csak terhelem ezekkel. Ráadásul én se szívesen hallgatom más problémáját folyamatosan. Mindenkinek van elég belőle. Ezt valahogy magamban kell rendezzem.


Nekem leginkább apu miatt vannak elfolytott dolgaim és a folyamatos irányítása és parancsolgatása miatt állandóan feszült vagyok, nem tudom elengedni magam, nem tudok ellazulni. Mostanában már folyamatosan elhatárolom magam tőle és igyekszem a saját utam járni, de a régi rossz beidegződések és rossz emlékek ugyanúgy megvannak és kihatással vannak még az életemre. Ezeket a gátakat szeretném feloldani, hogy végre a saját életem élhessem és ne a mások által meghatározottat.

2011. jún. 26. 11:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem gyors a könyvet, és tényleg nagyon jónak tűnik. Találtam egy pdf-et amiben röviden tömören le vannak írva a dolgok:


[link]


Köszönöm szépen a válaszod és a könyv ajánlást.

2011. jún. 26. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A könyv jo,rengeteg problemara mutat megoldast,en ugy gondolom nalam nem segitatt volna.3 evig felelem-panik beteg voltam,pozitivan gondolkoztam,hittem hogy kigyogyulok,de az en esetemben ,nem a gondolkodassal,hanem az örökke tarto hanyingerrel,alvastalansaggal,remegessel,felelemmel kellett küzdjek,csakis szakember tudott segiteni.Azonban mint irtam sok mas probleman tud segiteni.
2011. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!