Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót, pánikbetegséget...

Depressziót, pánikbetegséget pszichiáter nélkül hogyan lehet leküzdeni? Orvosom is mondta nekem felesleges a dilidoki mert csak rosszabul érezném magam miatta

Figyelt kérdés

Mióta édesanyám meghalt azóta vagyok rosszul,kivizsgáltak szervi bajom nincs,háziorvoshoz járok ő írja a gyógyszereket fel,concor-t mert a pulzusom felmegy 120akra.

0,25mg-os xanax-ot napi egy db-ot szedek.Vérnyomásom rendben van de mégis rosszul vagyok,állandóan csak sírnék remeg a kezem,halálfélelmem ájulásérzetem van és gyenge vagyok.Ma az orvos táppénzre akart venni,hogy pihenjek de én nem akartam,megyek dolgozni.Pénteken kell visszamennem hozzá,ha jól leszek ha nem,csak tudnám minek menjek vissza ha jól vagyok,leszek!Csak normális válaszokat kérek nem vagyok bolond csak beteg!


2011. máj. 10. 10:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de te nem vagy igazán beteg. Pláne nem akkor, ha azt hiszed, hogy vitaminnal, meg sporttal meg lehet szabadulni a depressziótól meg a pánikbetegségtől. A hasonló mentalitásúak miatt nézik a TÉNYLEGES pszichiátriai betegeket semmibe. Ne hirdesd inkább, hogy depressziós és pánikos vagy, mert nem vagy az, egyszerűen mondd azt, hogy gyászolsz. Így talán nem vesznek minket sem kutyába egy idő után...
2011. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

kedves honolilu

Mit tudod te,hogy én mit érzek!!!!!

Próbálok erőss lenni és segíteni magamon a pszichiáter nélkül,amyugy meg a pánik és depresziósoknak igenis ajánlani szokták a sportot és a vitamint ugyanis az is sokat segíthet,persze nem teljes mértékben ez gyógyít de nagy hatással van rá,ugyanugy mint a dologhoz való hozzá állás is.Én csak tanácsokra voltam kiváncsi nem a te hülye kiosztásodhoz,sajnálak ha csak a gyógyszertől várod a gyógyulást.

2011. máj. 10. 13:04
 13/17 anonim ***** válasza:
31%

Ne hallgass ilyen emberekre mint a honolilu!


Én magam is pánikbeteg voltam extrém szorongással meghintve. Többször vitt el mentő olyan állapotban voltam.


Magamtól jöttem ki ebből. A sport nagyon fontos az az egyik leghasznosabb ami használ. Menjél el rendszeresen sportolni (én akkoriban 4km-et futottam heti5-6x).

A sport nagyon jol levezeti a benned lévő fölös energiákat és feszültséget. Hosszabb távon pedig szellemmi frisseséget és energiát ad. Vitaminokból B-komplexet szedjél ,magnéziummal. Ez a módszer valóban nem gyógyit meg , de rengeteg segitséget fog ahhoz nyújtani , hogy megoldjad azokat a gondokat az életedben ,ami miatt pánikolsz illetve szorongasz!

2011. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Megyek készülődni mert megyek melóba,este 10ig.

továbbra is várok normális válaszokat,Te honolilu nem tartozol ezek közé.

21/N

2011. máj. 10. 13:15
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem, valóban én nem normális válasz vagyok, ezt nagyon jól látod. De nagyon jól tudom, hogy milyen egész nap a sötét szobában feküdni és úgy remegni a félelemtől, hogy a végén hallucinálok tőle. És az igaz pánik, nohát az milyen fincsi, hmmm, mikor napjában többször úgy érzed, hogy vagy meghalsz, vagy megőrülsz, vagy a kettő együtt és nem tudod kontrollálni az érzéseid és a végtagjaid remegnek mint a nyárfalevél, a szíved pedig úgy üti, mintha soha többé nem üthetné ismét, aztán leszánkázik a gyomrodba és megismertet a rókával.

Igazad van, én semmit nem tudok rólad, de azt tudom, hogy amikor én komoly beteg voltam, nemhogy sportolni, élni nem volt kedvem. A pszichiáter pedig egy átmeneti lehetőséget nyújtott azzal, hogy újra "embert" csinált belőlem. Természetesen a többit én tettem hozzá, de akkor is bántó, hogy szavak nélkül is bolondnak hívsz, azt pedig, akinek akkor az életem köszönhettem dilidokinak...

Nem érdekel mennyire találod hasznosnak a válaszom, az én véleményem változatlanul az, hogy te nem vagy igazán beteg, sőt mindent megteszel azért, hogy nehogy valaki "őrültnek" tituláljon, pusztán azért, mert felvetődött benned a gondolat, hogy szakemberhez fordulj.

Ezért kérlek, szépen kérlek, hogy ne a mentális egészséged firtasd, (inkább örülj neki, ha még megvan), hanem gyászolj úgy, ahogy azt szeretnéd.

2011. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ha ilyen a hozzáállásod, akkor valóban keress valami fantasztikus kineziológust, aztán csesszétek el magadat közösen egy sarlatánnal ... azért ne degradáljuk már ennyire le a szakembereket, ennyi erővel kereshetnél valami sámánt is, biztos segít végül is


hallod, egyre inkább az a benyomásom, hogy nagy baj van veled, szóval egyre inkább javaslom a szakorvost és mellette persze pszichológust is, az úgy oké, hiszen mélyebb terápiát csak vele tudsz folytatni, viszont ilyen szakaszban a gyógyszeres segítség elengedhetetlen lenne


nem tudom, miért jobb neked az olyanokra hallgatni, akik helyből ellenzik a pszichiátriát, számomra az ilyen max sötét ember, hiszen az a modern tudományt ellenzi, és igenis vannak nagyon korszerű antidepresszánsok ma már, de a kineziológus nyilván majd ezt is jobban tudja

2011. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ugy gondolom, hogy ez a hozzaallas, mi szerint leertekeled a segitökesz valaszokat, nem fog segiteni, sem panikbetegsegben, sem mas betegsegben. Eredetileg ugyanis mindenki a legjobb tudasa szerint segitett, amiböl kivalaszthatod azokat a mondatokat, ami neked szerinted segit, ha figyelmesen olvasod. Vagy turkalhatsz abban, ami nem, sertegetve a hozzad segitökeszen fordulokat. A te döntesed, es alternativ terapiakat elönyben reszesitöknek ez a hozzaallas is fontos.


tegnap 11:44

(az okostojasnak nevezett)

2011. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!