Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Félek, hogy...

Mit tegyek? Félek, hogy beleőrülök a magányba.

Figyelt kérdés

Eléggé kevés barátom van, a családomban is utál mindenki mindent (több rokonomat nem láttam 2 éve, mert apám annyira gazdagellenes, hogy a saját testvérét is gyűlöli), barátnőm sem volt soha. Nem tudok új kapcsolatokat kezdeményezni, de semmi bajom nincs, ha odajönnek hozzám. De ez eléggé ritka. A legnagyobb gondom ezzel az, hogy elmegyek egy rendezvényre és csak az ismerősökkel merek beszélni, pedig szeretnék új embereket megismerni. De valahogyan félek, nem nyílik ki a szám, csak a fejemben futnak végig az elmondandó gondolatok.


Nem tudom, mikor alakult ki és hogyan. Vagy a szüleim antiszociálisságát vettem át, vagy az alkesz mamám volt rám rossz hatással, vagy ezek kombinációi.


Nem voltam még pszichológusnál vele úgy, hogy teljesen észrevettem volna az összes tünetet. Egyszer voltam, akkor leautistázott. Aztán meg magamtól akartam volna leküzdeni, mindenféle new age-es baromsággal, aztán meg rájöttem, hogy tök baromság az egész (pl. az agykontroll nem hatott). Most meg vizsgaidőszak után úgy határoztam, hogy magánpszichológushoz fogok járni.


Szinte bármit megtennék érte, hogy megszűnjön ez az állapot. Egy nap barátokkal együtt és egy szerelmi kapcsolat többet ér, mint az életem. Sajnos a szüleimtől nem kaptam meg a megfelelő gondoskodást, apám túl konzervatív volt bizonyos dolgokban (pl. soha az életben nem ölelt meg), csak bizonyos dolgokat mutatott meg az életből (valszeg azért, hogy a műszaki pályára erőltessen), nem sok mindent tanított meg nekem (de a hegesztést számonkérem rajta), erősen álszkeptikus (pl. hisz az összeesküvés-elméletekben). Anyám meg nagyon távolságtartó, pokoli gyermekkora volt, apámmal ellentétben ő elismeri a hibáit. Nekem egyelőre az egyetlen alternatívám a barátok és egy szerelmi kapcsolat lenne, amíg kitalálom, hogyan hozzam rendbe a családom, mert nagyon rossz irányba tartanak és eléggé komplikált probléma. Barátokkal talán nem azért fogok küzdeni a fősulin, hogy ne bukjak meg, az ösztöndíjat is el tudnám érni. Jól jönne egy zenekar is (gitározom).


Tudnátok-e ajánlani egy jó pszichológust, aki nem hisz mindenféle baromságokban? (pl. nem a horoszkópomat vizsgálja meg először, nem imádkozni küld (ateista vagyok)) Budapesten lenne jó.


20/F


2011. máj. 14. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Csernus
2011. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt kíváló szakemberek dolgoznak.

[link]

2011. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez a helyzet bár én nem voltam még pszichológusnál. Régen voltak barátaim, most már az sincs annyira szerelmem sem volt még. Apámtól én sem kaptam ölelést soha vele beszélgetni sem tudok annyira:)

Szóval..


L

2011. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát igen ezzel én is így vagyok :S

képes vagyok egész nap magamba ülni ha nem jön oda hozzám valaki :(

a pszichológussal kapcsolatban keresgélni kell mire megtalálod a jót, de csodát ne várj tőlük, a legnagyobb részét neked kell csinálod ő csak rávezet

2011. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont azért kell, hogy felgyorsítsa a folyamatot. Mert így kb. 30 éves koromra gyógyulok ki ebből az állapotból. Régebben sokkal rosszabb volt, akkor még kérdezni is féltem ismerősöktől, most meg nincs ilyen gondom, de az idegenektől valahogy még mindig félek.
2011. máj. 14. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, kihez mégy, csak a Csernust kerüld, ő aztán egész biztosan alkalmatlan

Az jó, ha nem bonyolódtál bele hosszabban a nyúédzses marhaságokba! Szerencsés vagy, van, aki aztán nem tud kimászni egy életre kb :o

2011. máj. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én őt ajánlom:

[link]

Személyesen ismerem, nem fogja a horoszkópodat böngészni.

2011. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A válasz írója és a hasonló problémákkal küzdők nyugodtan írjanak rám, korábban nekem is tömegallergiám volt. Nem kell külön kertelni, elég ha annyit írok privátba ha benne vagytok, hogy: OK.

22/F

2011. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Megpróbálok majd segíteni nektek.
2011. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak én kicsit jobban a lelkemre veszem az ilyen dolgokat, volt öngyilkossági kísérletem is,szinte mindig egyedül vagyok, nem számíthatok senkire,sajnos sok ilyen ember van, és szerintem erre szerintem nincs is megoldás,nem hinném hogy bármelyik agyturkász tudna segíteni.
2011. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!