Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez már skizofrénia...

Szerintetek ez már skizofrénia lehet?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm folyton azt mondogatja,hogy meg akarja változatatni a teljes nevét,az anyja nevét, mert szerinte más embernek fogja érzeni magát és nem akar már jogi formában sem kötődni a családjához,ugyanis rossz a viszonya velük.Mindig azt hajtogatja ,hogy gyűlöli a családját, és megszakította velük a kapcsolatot,mert számára a családja meghalt mint fogalom.

Nem tudom mit mondhatnék neki,hogy mit tegyen, azt sem tudom hogy ez már betegség-e vagy nem,de remélem hogy nem skizofrén vagy ilyemsi, de nekem midenestre érdekes az hogy azt akarja hogy más emberenek érzhesse magát.


2011. máj. 23. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyiből áll az egész, akkor nem, nem skizofréniáról van szó, egyszerűen szabadulni akar minden formában a gyökereitől. Gondolom nem volt túl rózsás a gyerekkora.
2011. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez számodra nyilván furcsa, de te nyilván nem úgy nőttél fel, ahogyan ő. Biztosan oka van ennek. Legszívesebben én is ezt tenném, sokszor gondoltam már rá.

Máskor nézz utána mi a skizofrénia, mert jelen esetben nagyon nem erről van szó.

2011. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű, hétköznapi gyűlölet.
2011. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak szabadulni szeretne a múlttól, a rokoni kötelékektől. Ennek akkor lenne értelme, ha utána olyan helyre költözne, ahol nem ismerik. Én egy jó pszichoterapeutára szavazok inkább.
2011. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is az előző véleményével értek egyet. Szakember, terápia. Nem hiszem, hogy ez skizofrénia, de megoldásra váró probléma.
2011. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!