Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet skizofrénia...

Szerintetek lehet skizofrénia -ja egy 20 éves férfinek?

Figyelt kérdés
utána olvastam a dolgoknak,és a tünetek között találtam egy párat,ami illik rám.ilyen pl:gyakran képzelek el dolgokat,hogy mi lenne,ha mondjok híres focista lennék vagy valami,és azon életemen gondolkodom,h mi hogy lenne akor.a viselkedésem is bizarr,és ezt aggasztónak tartom.nem engedek magamhoz közel senkit,meg ilyenek.keveset mozdulok ki otthonról,szuleimel is keveset beszelek,viszont mostanában egyre többet.és ez mind a skizofrénia jele :/ viszont kicsit kocka vagyok,mert szinte egésznap a gép előt ülök.régen meg fociztam,stb.,csak h utána megvettem a laptopom...
2011. júl. 4. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek vajmi kevesek a skizofréniához.


Persze, nem csak olyan súlyos problémával lehet szakember segítségét kérni, mint a skizofrénia.


Ha van rá mód, akkor a terápia sokat javíthat az életminőségeden és az önismereted elmélyítésén.

2011. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia tipikus tünetei a hallucinációk, a kényszerképzetek, az üldözési mánia. Amit leírsz az inkább valami autisztikus zavarnak tűnik, de ez is csak vad találgatás a részemről, hiszen azok korai gyermekkorban kezdődnek.


Ha mostanában változott a viselkedésed ilyen irányba, az joggal lehet aggasztó, ha nem érzed jól magad a bőrödben, akkor kérj segítséget.

2011. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem tipikusan most...regebben is szoktam igy gondolkodni,h mi lenne,ha...es neha azaz erzesem tamadt,h haljak,h mire gondolok,mert eszre vettem tobbszor is h nevetnek,es kozben ramneznek.vagy lehet csak azert,mert erdekes kepeket vagok kozben.. :D:D:D
2011. júl. 4. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kevés a skizofréniához.
2011. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Divatos lett a skizofrénia, szó szerint az egyszerű fantáziára és gondolkodásra is ráfogják néhányan.
2011. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Öcsémnek 15 évesen jött elő, és ez amit te itt leírsz, nagyon nem skizofrénia :P Érted, te álmodozol arról h mi van ha híres focista lennél, de tudod mi az igazság - egy skizofrén meg van győződve arról h ő híres focista. A másik, hogy egy skizofrénnek SOHA nem jut eszébe h neki bármi baja lenne, meg van arról győződve arról h ő a normális és mindenki más hülye, esetleg még azt is a fejébe veszi, hogy ártani akarnak neki, azért nem hisznek neki. Te csak álmodozol, az nem gáz :P Mindenki szokott. Az h sokat gépezel az még önmagában nem betegség :D

18/F

2011. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a segitseget :D sajnalom ocsed :S
2011. júl. 5. 00:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs veled semmi gond a leírtak alapján, mindenki szeret álmodozni. Én hegedűművésznek képzelem néha magam, mikor álmodozom. Nincs ezzel semmi baj.
2011. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!