Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EZ skizofrénia lehet?

EZ skizofrénia lehet?

Figyelt kérdés
Teljesen furán reagálok az átlagos dolgokra, egyszerre tudok valakit szeretni és utálni egy időben kb... néha k*rvára érzelmes vagyok, majd maikor rájövök h ezzel nem vagyok előrébb mindenkivel full semleges leszek... egyszerűen sz@rok mindenki érzelmére senki se érdekel ilyenek.. :S néha órákig amgyarázok dolgokat amikre már mindenki mondja h jó elég lesz.. teljes képzavar.. nem tudom h vkit épp szeretek vagy utálok.. tehát?
2011. júl. 25. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizo ez még nem az egyszerűen csak határozatlan esetleg összezavart vagy. Ne írtad a korod lehet, hogy most kamaszodsz? De ez még felnőttkorban is van így. Néha bizonyos embereket nem tudunk hova rakni és nem tudjuk eldönteni mit is kezdjünk vele. Néha a saját lelki nyugalmam érdekében én is kezdek hanyagolni másokat. Túlérzékeny vagyok jobban reagálok mások érzéseire és ez egy idő után már sok lesz. És néha úgy érzem nem értenek meg és hosszasan védem a véleményem és próbálom megmagyarázni amivel lefárasztok néhány embert. Na ilyenkor visszavonulót fújok és visszabújok a csigaházamba és a minimumra csökkentem a kommunikációt másokkal. Ma már nem érzem úgy, hogy feltétlenül meg kell nyílvánulnom inkább kevesebbet beszélek, csak a lényeget, nem eresztem bő lére az olyan témákat amikbe bele lehet kötni.
2011. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- Amennyiben felnőtt vagy (pláne, ha 20-25 fölött), és tényleg kóros az ügy, akkor leginkább a borderline személyiségzavarra emlékeztetnek a tüneteid, esetleg több személyiségzavar és/vagy hangulati zavar keverékére.


- Ha még kamasz vagy, esetleg későn érő fiatal felnőtt, akkor egy hormonokkal összefüggő gyakori életkori sajátosság az érzelmi és hangulati ingadozás, egyénenként eltérő mértékű lehet a dolog, de mivel sok tünet az érintett életkorban természetesnek mondható, és idővel kinőhető, személyiségzavarokat nem diagnosztizálnak kamaszoknál.


- Skizofréniáról a valóságérzékelésés tényleges, és súlyosabb mértékű torzulásánál beszélünk; ez ugyan az esetek túlnyomó többségében érzelmi és hangulati problémákkal is együtt jár, de azok önmagukban nem kritériumok a diagnosztizálásnál.


Szóval nem, nem vagy skizofrén. De egy jótanács: ne akard önmagad diagnosztizálni, abba még a pszichológustanoncok és a medikusok bicskája is beletörik, a laikusok meg pláne össze-vissza analizálják magukat ha egy mentális betegség vagy személyiségzavar pár tünetében magukra ismernek. És szinte mindenki magára ismer valamelyik diliben. ;-)

2011. júl. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kamasz vagy, akkor ez kb. normális, a kamaszok ilyenek.


Ha már felnőtt vagy, akkor fordulj pszichológushoz, lehet személyiségzavar is.


A szkizofréniához semmi köze annak, amit leírsz. A szkizofrén amúgy se tudja magáról, hogy az. Nem is sejti.

2011. júl. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. hát 18F vagyok.. rám is csak néha rámtör h b@szki mekkora idióta voltam meg h miket műveltem... tehát így nem tudom... depresszióm azt tudom hogy van azt orvos is mondta.. csak attól paráztam, mert én annyira máshogy látom a világot mint mindenki más :S nagyon fura.. és akkor mindig próbálok más fejével gondolkodni :S koncentrációkészségem meg már teljesen 0 alatt van
2011. júl. 26. 16:45
 5/6 anonim válasza:
borderline
2013. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Borderline személyiségzavar szerintem is...
2014. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!