Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál is volt ilyen szorongás...

Másnál is volt ilyen szorongás? Túllihegem?

Figyelt kérdés

1 hónapja nincs munkám ,ez kb 1 héttel ezelőttig nem zavart (annyira) rengeteg önéletrajzot küldtem mindenhová, de mindenhonnan visszaírták, hogy köszönik szépen, de nem... 1 hét óta nagyon levert vagyok, folyton sírnék, már a párkapcsolatomon is gondolkodom, hogy jól van-e ez így (7 éve vagyunk együtt, eddig minden jó volt, harmonikus kapcsolat).

De most nem tudom kiverni a fejemből, hogy nem tudunk előrébb haladni (én már szerettem volna gyereket, elköltözni egy házba együtt) Teljesen kétségbe vagyok esve, állandósult a rossz közérzetem, az állandó sírhatnékom, és haszontalannak tartom magam. Ha találok munkát, végre megszűnik ez a gyötrő érzés, más is volt már így? Hogy szűnt meg?


2011. máj. 31. 19:48
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

A párkapcsolatodat ne okold emiatt, te is épp úgy benne vagy, mint a párod. Együtt kell átvészelnetek, főleg hogy 7 éve együtt vagytok!


Ne add fel a munkakeresést, olvass el egy könyvet a motivációs levelekről, az sokat segítene neked a jelentkezésben. Sok esetben nem azért nem te kapod a munkát, mert nem vagy megfelelő, hanem mert mások frappánsabban fogalmaznak, ők meg tudják mutatni az igazi énjüket. Te is írd le, hogy te személy szerint miért vagy jó a munkáltatónak - ne csak a szakmai dolgaiddal dicsekedj! Írd le a hibáidat is! A HR-es EMBER-t keres a pozícióra, nem valami betanult robotgépet...

2011. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem merném leírni a hibámat.Régebben közel egy évig kerestem állást,aztán 140 ember közül engem választottak egy munkára.Mond azt,hogy ez az időszak is hasznos valamire.NE FÉLJ!Rendben lesz a dolog,csak idő kell hozzá.A kapcsolatod lehet,hogy csak a jelenlegi élethelyzeted fényében tűnik laposabbnak,de az is lehet,hogy most látsz objektíven.Fontos,hogy egy kapcsolat fejlődjön,vajon Ő miért hátráltatja ezt?
2011. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz, jobb lesz.
2011. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
természetes, ha csökkent értékűnek érzed magad a munkaerőpiacon, akkor annak érzed magad máshol is, de ne hagyd, hogy ez az érzés úrrá legyen rajtad. Nehéz idők járnak most rátok, de ne hagyd el magad és próbálkozz tovább.növeld az önbizalmadat, ez kell ahhoz, hogy állásinterjúra ha mégy ne azt lássák rajtad, hogy padlón vagy. most főleg ne gyengülj el, otthon se sokat sírdogálj, mert te most épp szenvedsz, a környezetednek ne kelljen veled szenvednie.szedd össze magadat, nem könnyű a helyzeted, de nem vagy egyedül. sok sikert!
2011. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha találsz munkát, jobb lesz. Legalábbis én így gondolom - én is hasonló helyzetben vagyok most. A munkanélküliség sajnos nem csak anyagilag viseli meg az embert, hanem lelkileg is, kevésbé érzed magad hasznosnak, rossz a kedved --> de ezek elmúlnak, ha találsz munkát.


Ne add fel a keresést, sajnos mostanában elég nehéz munkát találni, de előbb-utóbb sikerülni fog, csak ne add fel.


Addig is foglald el magad, tanulj nyelveket (ez még a munkához is jól jöhet), képezd magad esetleg. És most tedd meg azokat a dolgokat, amikre eddig nem jutott időd, hogy valami "haszna" is legyen már, ha nincs munkád - aludj délig, ha ahhoz van kedved, olvass, nézz filmeket, stb. :)

2011. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én el tudom képzelni, hogy ebben a helyzetben a jövő bizonytalansága őrjít meg a legjobban. Érthető.

Ne keseredj el.

2011. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok nem elkeseredni.. Valószínűleg tényleg csak a mostani helyzetemben látom ilyen keserűen a dolgokat. De igen, fel a fejjel, lesz ez még jobb is:-)
2011. jún. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!