Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásproblémára melyik?...

Alvásproblémára melyik? Imovane? Eunoctin? Dormicum? Zopitidin, Stilnox, Lendormin vagy Gerodorm, Sanval? Melyikről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hallottam bizonyos gyógyszerekről, olvastam is pááról, de az orvosnak nem hiszek, multkor is felírt veronált, és rászoktam, elég volt letennem. Alvásproblémám van, de csak néha. Melyik az a gyógyszer, ami azonnal elaltat, és reggelig alszok, többet láttam, olvastam, de nem tudom kinek milyen hatással volt. Ki mit ajánl? Van mikor az istennek sem tudok elaludni akkor kellene egy ami kiüt, de ez havi egyszer kétszer. Másnap meg fáj a fejem ha nem alszok. imovane? Eunoctin? Dormicum? Zopitidin, stilnox lendormin vagy gerodorm? Melyikről mi a véleményetek?
2011. jún. 11. 11:59
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!

A párom gerodormot szed alkalmanként, neki bevállt. Kb fél óra és már alszik is, végigalussza az éjszakát és reggel tisztán, kótyagos fej nélkül ébred. Heti 1-2 alkalommal vesz be.

2011. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én stilnoxot kaptam, a házi dokitól. 6 év alatt fogyott el, egy levéllel. Nem szabad ezt rendszeresen szedni, csak ha nagyon muszáj. Inkább fáraszd le magad, fizikai munkával, ha amúgy szellemi vagy, és fordítva. Semmilyen mellékhatását nem éreztem. A 10 mg-os felét vettem be egy alkalommal. Ez 6 órai nyugodt alvást biztosított, általában 10-15 perc után. Mindíg jó sok vízzel kell bevenni a gyógyszert, az is segíti a hatást, és a vesének is jó. Már hogy nem a sav marja szét a gyomorban...
2011. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Zolpidem alapú készítmények: Stilnox, Sanval a legjobbak, én súlyos depresszió miatti alvásproblémára kaptam, nem ütött ki, de elaltatott, reggel pihenten ébredtem.
2011. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2%
Fúúú. Én összesen nem ismerek ennyiféle gyógyszert. Próbáltad már, hogy este iszol egy doboz sört? (Semmi gyógyszer!)
2011. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
78%
Ma már egyiket sem szedem rendszeresen, bár egymás után néhány hónappal hármat is kipróbáltam orvosi javallatra hosszabb távon. Szerintem a Lendormin jó, bár másnap is kicsit "túl" nyogodt vagyok tőle, és nekem gond volt, hogy nem felezhető. Az Imovane nekem jó, felezhető is, és gyorsabban hat nekem. Mikor rendszeresen fél tabettát szedtem, kb egy hét után már 4 óra után felébredtem ezért emelték a dózist egy tablettára, de pár hét után ugyanaz történt. Alkalmanként szedve nekem a fél Imovane jobb és gyorsabb, lehet, hogy Neked egy egész kell később. A Lendormin lassabb de engem mélyebben altat. A Stilnox alig hatott viszont rémalmaim voltak tőle egész éjjel, egy hét után abba is kellett hagynom. Habár minden gyógyszer másként hat egyénenként, tapasztalatom szerint alvás előtt minden teendőt el kell intézni, úgymint mosogatás, ajtózárás, kedvencek ellátása, fogmosás, stb,és le kell feküdni. Én még szoktam pár percet tévézni az ágyban, de gyorsan elálmosodom. Fontos, hogy lefekvés előtt néhány órával már ne egyél, mert akkor a gyógyszer sokkal lassabban szívódik fel. ÉS ALUDJ LEGALÁBB 8 ÓRÁT!! Nekem a napi plusz fél-egy órás séta is segített. Barátnőmnek az esti 2db Valeriana RELAX segített, de a Hova (ami elvileg erősebb) inkább félálomban tartotta, gyanúgy mint a Xanax. (A Valeriana RELAX és a Hova vény nélkük kapható, mindenki másra esküszik) Az orvosod biztosan többett tud segíteni mint én kérdezd meg inkább Őt! Jobbulást! Insomnic
2011. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Zolpidem alapú készítményeket: Stilnox, Sanval semmi esetre se szedjél!!!


Nagy százalékban zavartságot, hallucinációkat okoz.


Anyámnál is ezek voltak. Nem emlékezett rá, hogy öt másodperccel azelőtt mit mondtam neki. Annyira megzavarta az este bevett altató, hogy olyan lett mint egy szenilis, 80 éves ember. Egyszer a Balatonra ment, ebben az állapotban mindenét könnyedén ellopták. Egy fürdőruhában, erősen leégve jött haza. Rémálmai is voltak. Továbbá azt hitte, hogy kínaiak költöztek a lakásába.

2012. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Xdxddddd
2017. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!