Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Miért...

Okzs05 kérdése:

Mi lehet a bajom? Miért szédülök zsibbadok állandóan?

Figyelt kérdés
Úgy tavaly előtti nyáron előjött egy mentális "betegség" rajtam.Először Eleniummal kezeltek de az nem hatott.Ezért tavaly februárban befeküdtem a klinikára hogy új gyógyszert állítsanak be nekem.Első körben Rivotrilt meg valami más gyógyszert kaptam.Hát az a másik gyógyszer konkrétan úgy betett nekem hogy a 2 éjszaka annyira elzsibbadt a nyakam hogy nem tudtam megtartani a helyén.De már ekkor volt rajtam valami olyan érzés hogy egyfolytába ráztam a lában meg ha filmet néztem akkor már vártam a végét.Ekkor adtak nekem semlegesítő inyekciót másnap reggel pedig már jobban voltam.Adtak egy másik gyógyszert aminek a neve Zeldox.Így egy hét múlva távoztam.De akkor valami történt velem.Mert szédültem fájt a fejem és egyfajta nyomást éreztem a fejem meg azt mintha nehéz lenne.Erre valami fejfáját csillapítót adott az orvosom és elmúlt.4 hónap múlva megint gondom támadt a corában végeztem hajnali leltárt majd a végeztével haza indultam gyalog.Hát itt az történt velem hogy egyszerűen elzsibbadt a lában annyira hogy járni alig tudtam,még az is csoda hogy gyalog haza jutottam!Aludtam egyet rá és csak egy kis egy fajta fáradtság érzést éreztem a lábamban.Ezért nem is terheltem magam így egész nap filmet néztem de a nap vége felé teljesen elzsibbadtam úgy hogy járni alig tudtam.Ekkor ott tartottam reggel szinte használhatatlan volt a lábam meg egész nap zsibbadtam,szédültem az energiám meg rendesen lecsökkent.A dilidokim most februárban jött rá hogy a zeldoxot azt talán el kéne hagyni.Adott egy másik gyógyszert a Triapidalt hát ez már aznap segített már csak a volt a bajom hogy még mindig gyengének éreztem magam.Teltek a hetek egyszer véletlen nem figyeltem és véletlen zeldoxot vettem be utánna lefeküdtem és másnap már minden kezdődött előröl.Hiába szedtem tovább a Triapidalt akkor se akart visszaálni a helyzet.Ezért most áprilisban kijelentettem hogy nem szedek több gyógyszert és nem is szedtem .És akkor elérkeztünk júniusba.Voltam neurológián,mrin szedtem magneb6 semmi se segített.A háziorvosom szerint fizikailag semmi bajom sincsen.De még mindig szédülök a kezeim zsibbadtak a fejem néha zsibbadt és elnehezedik .Például egy kis kábel blankolás után "elnehezedik" és zsibadt a fejem úgy hogy utána egy kis kettős látás alakul ki nálam.Mit csináljak mert szeretnék dolgozni de így ott pusztulnék meg! (szobafestő/22f)
2011. jún. 11. 21:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem írni hogy a mentális problémám néha előjön de kordába tudom tartani!
2011. jún. 11. 21:11
 2/13 anonim ***** válasza:
talán vérnyomás, keringési problémák? nem ártana talán egy szakorvost felkeresni ezügyben
2011. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a poén hogy a vérnyomásom egy picit magas.A zsibadásra az mondták hogy szedjek magneb6 tot hát semmit se hatott!A házi orvosom szerint semmi fizikai problémám nincs szerinte a psziológiai probléma!
2011. jún. 11. 21:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg magad megnézetni magán orvossal. Sokszor csak azok képesek rendes diagnózist felállítani, mielőtt még össze-vissza írkálnak neked mentális betegségre való gyógyszereket.
2011. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mentális betegséged nem lett kikezelve. Ezért újra, és újra előjön. Ha egyszer már volt rendes gyógyszered, akkor azt kell szedni, pontosan, gondosan, minden nap odafigyelve, általában 1 évig. Ha nem így teszel, nem gyógyulsz meg. Ha nem tetszik, vagy nem bízol a helyi sztk pszichiáterében, kérhetsz beutalót az ország bármelyik rendelőjébe is. Ott aztán csak időpontot kell kérned. Rajtad áll a gyógyulásod. Ez a betegség "önerőből" nem múlik el.
2011. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A mentális betegségem ki lett kezelve csak néha jön elő de nem úgy hogy gyógyszert kellene szednem.Elmondtam a dilidokimnak hogy nem szedem tovább.Azt mondta hogy oké de még mindig zsibadok meg ilyenek!
2011. jún. 11. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Sclerosis multiplex.
2011. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
08:34 Te orvos vagy? Mert elégé körbe röhögne az orvosom hogyha csak így oda állítanék és azt mondanám hogy teszteljen SM re.De azért kösz.Az SM kezelhető?
2011. jún. 12. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok :D
2011. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8:34-es válaszadónak lehet, hogy igaza van, hasonló tünetei vannak a sclerosis-nak is.

Amúgy miért jártál "dilidokinál ? ?

2011. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!