Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi pánikbeteg?...

Miért van ennyi pánikbeteg? Mik a tünetek? Szerintetek mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
én eddig azt gondoltam ez csak az ember fejében létezik és egy ilyen magadnak bemagyarázott dolog de mostanában úgy tűnik aki nem depressziós az pánikbeteg.
2011. jún. 13. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz érzés,nem tudom más mit érez,de Én ezt:minden előjel nélkül,iszonyú szívdobogás,(144 pulzussal kerültem az ügyeletre)nem csillapodik,bármit teszek,annyira erősen és hevesen dobog,hogy már lihegek,mint aki folyamatosan fut,és nem engedik leállni,240-es vérnyomás,iszonyú mellkasi fájdalom,szívszúrás,sűrű székelési inger,hidegrázás.Olyan mintha azonnal szívrohamot kapnál,nem tudom máshogyan leírni,ezt nem lehet leírni,aki egyszer már érezte,tudja milyen,és soha nem felejti el.Én még attól is félek már előre,hogy mikor fog megint jönni a roham.Kardiológushoz évek óta rendszeresen járok,állítólag nincs szervi bajom.
2011. jún. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A stressz okozza. A folyamatos idegeskedés, szorongás.

A szervezet sem vasból van, így jelezz, ha úgy érzi,

itt a megállj!


A mai világ csupa gonoszságról árulkodik, kemény

harcokról, megélhetésről, egymás eltaposásáról,

ezért nem is csoda, ha az ember néha-néha kiakad!

Akkor ott van a társadalmi probléma, az előítéletek.

Az sem tesz túl jót. De hát sajnos nem vagyunk megváltók!

Viszont törekedhetünk a jóra és segíteni másoknak, de

első sorban magunknak!


Elengedhetetlen: NE törődj a másikkal!

Sok esetben ez a legfőbb probléma.

2011. jún. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Végülis igaza van a kérdezőnek, a pánikbetegség az ember fejében van.

Először én is kardiológián voltam, mert elég magas volt a vérnyomásom (200 Hgmm felett), szintén magas pulzussal (120-130), de később sikerült kideríteni, hogy valószínűleg egy autóbalesetem élményének maradványai.

A pánikbetegséget le lehet küzdeni, de azért tényleg elég rossz, amikor úgy érzed mindjárt meghalsz - pedig semmi szervi bajod nincs.

Egyébként a pánikrohamokat nagyon jól el lehet nyomni alkohollal. :)

2011. jún. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a létbizonytalanság és az egyre felületesebb emberi kapcsolatok miatt.


Ha az ember anyagilag biztonságban érzi magát, és tudja, hogy szeretik és tartozik valahová, akkor nem hinném hogy ilyen bajok gyötörnék.

2011. jún. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is pánikbeteg vagyok... engem idegileg tönkretett a legnagyobb szerelmem elvesztése, nem voltam képes elengedni, ő meg sorozatosan megalázott, belémrúgott... ezzel egy időben a munkahelyemen is kizsigereltek. folytonos túlórák, örültem, ha egy vasárnapot otthon lehettem, és ott is folyton b*sztattak a főnökök, a családban is voltak gondjaim.. (nevelőfater alkoholizmusa, anyám undorító viselkedése velem szembe) és nem bírtam tovább, ennyi.... mindig is gyenge voltam pszichésen, de ezek a dolgok tavaly nyáron igy egyszerre, teljesen tönkretettek. szerintem én ezért lettem pánikbeteg.
2011. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a változókor kezdetével jött a pánikbetegségem, szorongással, fogyással, halálfélelemmel, depresszióval. Régebben is voltak helyzetek, hogy kicsit stresszes voltam, de hogy ennyire. Nem tudok nyugodtan élni, ha jól vagyok akkor is mindég az jár a fejemben mikor fog kiújulni?
2011. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én 21 éves vagyok. Legfőképp a sok stressz okozza, de legegyszerűbben akkor jöhet ki, ha akármilyen trauma, sokk éri az embert. Velem is ez történt. Konkrétan haláleset.

Csak épp az benne az érdekes, hogy nem akkor jön ám ki amikor az embert valamilyen sokk vagy trauma éri, hanem később, teljesen váratlanul tör rád. Amikor nem ért épp semmilyen stressz, úgymond nyugis napod volt... És ilyenkor jön elő. És azt sem tudod hogy mitől lehet. Hosszú gondolkodás és visszatekintés hozhat eredményt a lelki okaira. Érdekes egy dolog ez a tudatalatti...

2011. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

amikor meghalt az egyik közeli rokonom azután éreztem hasonlókat mint amit írtok, de ez idővel elmúlt.


úgy gondolom ez a fejben dől el.

2011. jún. 15. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!