Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most tényleg menjek pszichológ...

Most tényleg menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

17éves vagyok. Nemrég mondta nekem valaki,hogy menjek el pszihológushoz.., elősször azt hittem viccel, de utána mondta,hogy nem poénból mondta. Általában a nap 70%-ában levert vagyok, nem nagyon van kedvem semmihez/senkihez.Van olyan napom a suliban amikor egyátalán nem szólok senkihez, mert nincs kedvem hallgatni az ostobaságukat.. Barátaim (suliban lévő haverokat kivéve) nem igen vannak. Ha hazajövök álmos vagyok és délutánonként 1-2 órákat alszok. (Reggel negyed 7kor kelek,úgyhogy nem olyan korán,hogy ennyire le legyek fáradva nap végére) Csak a fekete színt részesítem előnyben ( mert eléggé molett alakom van) szóval az önbizalmammal sincs minden rendben. ( De ez az önbizalom dolog kb 10 éves korom óta van így..) Nem igazán tudok változni jó irányba, pedig jó lenne. Jövőre nagykorú leszek és még mindig úgy érzem magam,mint 14 évesen .. ugyanazokkal a nem éppen építő jellegű gondolatokkal van tele a fejem. Próbáltam azt a technikát,hogy " ha pozitívan álsz a naphoz ő is pozitívan áll hozzád" na ez nálam nem működik. Pozitívan hozzáállok és pont akkor elkezd szakadni az eső, pont akkor mosok hajat és pont nem vittem esernyőt , és kapucnim sincs. Onnantól elmegy az egész kedvem a pozitív dologtól.. Aztán a reál tantárgyak egyátalán nem mennek, fizika, MATEK, kémia.. matektól előre rettegek ( különórára járok heti 2x is pedig heti 3x van csak matekom) egyszerűen nem megy.. koreptanár azt mondja, hogy nem vagyok hülye hozzá, csak az önbizalmam miatt nem megy. Ez tényleg így lenne? Párkapcsolatokról ne is beszéljünk inkább.. Csőd az egész! Mindenki hülyének tart, hogy még nem feküdtem le senkivel.És ezt a "nemtudok komoly kapcsolatot kialakítani" dolgot a család is felemlegeti néha.. Igazából az emberi kapcsolatokkal kapcs. még annyit,hogy engem nem utál senki, szóval nem az van ,hogy ki lennék utálva és azért vagyok ilyen elcseszett vagy .. valami, de egyszerűen nincs senki aki ragaszkodna hozzám ( vagy fordítva) pedig könnyen barátkozom, mindenki kedvel, de utána valahogy senki sem keres... ezért van hogy kb. MSN-es haverokon kívűl nem is beszélek ( suli után )egyátalán emberekkel ( kiv. család, meg macska.. )

Valaki aki esetleg járt ilyen problémákkal pszichológushoz tudna valami kis segítséget mondani? Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!


17/L


2009. márc. 25. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nézd, ezek a tünetek semmi kórosra nem utalnak... nem érdemes kamaszkori enyhe depresszió miatt máris pszichológushoz rohanni, ő sem tud sokat segíteni. amiket írtál, azok elég általánosak. azokat, akik hülyének tartanak, pökd le magasról, más dolguk sincs, mint ilyesmiken vacakolni?!-na ők a csőd.

az önbizalomhiányon csöppet sem segít, ha azonnal orvoshoz rohansz, szerintem... meditálj, hallgass zenét, és ne törődj semmi olyasmivel, ami nem érdemli meg. ha nincs kedved az ostobaságukat hallgatni, akkor nincs, ez teljesen rendben van. a sok hülye tantárgyon igen, át kell esni valahogy, de ez ne rontsa el az életedet... ha van néhány haverod, az már tökéletes, ha mély velük a kapcsolat, ez ezerszer jobb, mint ha vkinek van ötszáz felületes ismerőse, mert húdenépszerű. a párkapcsolatot illetően: ami késik, nem múlik, annak is eljön az ideje, ezen nem érdemes görcsölni. inkább annak örülj, ami megadatott.

ami viszont nagyon aranyos, hogy "emberekkel ( kiv. család, meg macska.. )" - h a cicád emberszámba veszed :) látod, ez nagyon jó, egy szeretett háziállat is nagy segítség ilyen helyzetben.

szóval föl a fejjel, ne higgy el minden butaságot, csak lazulj el, mert semmi baj sincs, és minden jóra fog fordulni!

2009. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan dolgot, ami érdekel! Ha tényleg nem találsz, akkor beszélj egy pszichológussal! Ez még nem tragédia, én is folytattam már beszélgetést ilyen dokikkal.
2009. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)

( igen a macskámat nagyon szeretem)

Amúgy sajna nem igazán van mély kapcsolatom senkivel ( baráti)

2009. márc. 25. 22:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagy még nagyon mélyen, de bele tudsz zuhanni a depibe, ha nem veszed a sorsod a kezedbe! Te írányítod a magad életét! Mindenképp kellene valami olyan időtöltést találnod, amit élvezel. Legyen ez a netezés, (de ne csak!!!) vagy egy sport, valami hobbi, egy állatka, bármi! Biztos van valami, amit szeretnél csinálni, csak eddig nem tetted meg, most itt az ideje! Próbálj valami munkát találni, (suli mellett) hogy legyen saját pénzed, amiért te dolgoztál meg. Ez jó érzés lesz! Ezt a pénzt, csak magadra fordítsd, menj uszodába, masszázsra, vagy bárhova amit szeretsz. Ha már egyszer kétszer megtaláltad az örömforrást, legközelebb vigyél egy barátnőt vagy barátot is magaddal, együtt még jobb lesz! Ne parázz a suli miatt, lehetőleg ne bukj meg és sikerüljön az érettségi, a többi úgysem számít majd pár év múlva.

Gondolj vissza, mikor nevettél egy jót utoljára, és csináld ugyanazt naponta! Egyél sok vitamint, gyümölcsöket, zöldségeket,próbálj fogyni, az is jót fog tenni, fitt és üde leszel, a fiúk majd szaladnak utánad! Az esővel meg ne törődj, kell a fáknak tavasszal! :)

Sok sikert és szerencsét!

2009. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

közvetlen előttem szólóhoz csatlakoznék. talán annyit hozzátennék, hogy a meló kiváló gyógyír (nem kell túlzásba vinni persze :), és a megkeresett lóvét még magad mellett új barátok megszerzésére és megtartására is fordíthatod (kicsit költségesebb közös időtöltés vagy később kisebb ajándékok.. )

menni fog, hajrá! :)

2009. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

töltögettem ki teszteket " depresszió tesztek mindenféle orvosi lapról, és mindegyiknél majdnem maximális pontszám jött ki.

"Keresse fel orvosát" címszóval

2009. márc. 25. 22:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem hiszem, hogy komoly gond lenne nálad! Olyan szépen összeszedted a gondolataidat, és minden durva stilisztikai hiba nélkül, értelmesen le is írtad! Szerintem egyszerűen csak más vagy, mint a többi, ez nem baj! Próbáld elfogadni magad ilyennek, nem kell máshoz hasonlítanod, tucatemberré válnod!

Kívánom, hogy találd meg azt, amiben tehetséges vagy -akár az írás?- és tudd azzal elfoglalni magad úgy, hogy ne a hibáidat keresgéld folyton!

2009. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A melóval kapcs. hát nem tudom engem a suli is elég könnyen kimerít, meg az esti külön korep órák matekból.. szóval szerintem kikészülnék tőle elég könnyen.
2009. márc. 25. 22:25
 9/15 A kérdező kommentje:

Előző hozzászólóhoz: Hát igen rátapintottál most valamire. Kivülállónak érzem magam.Akárhova is megyek. Érzem,hogy nem olyan vagyok, mint ők ( és ezt nem ego-ból mondom, csak tudom és kész)

Fiatalabb koromban is ugyanígy éreztem magam. Szóval ez nem egy ilyen hirtelen jött tinigond. Mellesleg van már hobbim, nem is egy. De azzal is az a baj,hogy mindenbe belekezdek semmit se fejezek be. Mindenben jó vagyok, de semmiben se kiemelkedő.

Főleg művészetek terén vagyok jó ( csak ebből származólag kapok dícséreteket) Szeretek rajzolni, varrni ( írni is :) )

meg minden dolgot, amit két kézzel kell megalkotni kreatívan :) ez ad egy kis sikerélményt/ örömöt, de ezek is mind olyan hobbik, amikhez nem kell társaság, mert az csak hátráltat.. Így tényleg teljesen kizártam magam a társasági életből.. és ezzel zaklat mindenki.

Miértnem mész soha bulizni? Úristen fél éve nem voltál szombatom sehol?! Jézusom <- és ehez hasonló hozzászólások bombáznak minden héten..

2009. márc. 25. 22:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj mások nyavajgásával, magadra figyelj! Téged zavar ez az életstílus, vagy legszívesebben annak örülnél ha mindenki elfogadna úgy ahogy vagy? Szeretnél olyan lenni, mint a többiek?

Vannak akik soha nem lesznek olyanok, mint a többi "tucat". Mindemellett, ha megnyugtat egy psziho-mókus véleménye, abban semmi gond nincs ha elmész és meghallgatod, végiggondolod mit mond. Talán kapsz pár jó tanácsot, vagy rájössz valamire magaddal kapcsolatban, amit eddig nem tudtál.

2009. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!