Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehéz és értelmetlen az élet....

Nehéz és értelmetlen az élet. Hát akkor?

Figyelt kérdés
Az élet. Öngyilkosságon gondolkozok. Nem mondhatom elhamarkodott döntésnek, 2 éve fantáziálok róla. De most már végre túl akarok esni rajta. Sok a gond; család, iskola, önutálat, szerelem (tudom, közhelynek hangzik)... Valószínűleg hosszú ideje depressziós is vagyok. Szociális fóbiám is van -ami a depresszió miatt alakulhatott ki-. Önmagukban ezek kibírható problémák, de közösen szépen lassan elvették az egész életkedvemet és erőmet a folytatáshoz. Egyébként 16 éves fiú vagyok, mások szerint intelligensebb mint a legtöbb korombeli. Most az jön, hogy \'ilyen korban sokan depisek\', vagy \'a fiatalok nagy világfájdalma...\', esetleg \'nem kell komolyan venni, majd elmúlik\', etc. Egyáltalán minek írok én ide? Cry for help? ehh
2009. márc. 29. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fiatalabb vagyok, mint te, nekem is vannak kisebb nagyobb gondjaim.Nem vagyunk túlságosan gazdagok, nincs meg mindenem, azt gondolom, hogy teher vagyok a világnak.Viszont rájöttem, hogy ott vannak a barátnőim, a családom, akik igazán szeretnek, és értük érdemes élni.Ne add fel! Lépj túl ezen a dolgon, lásd a szépet a világban.Meglátod, sokkal jobb lesz.Nem okoskodok, tapasztalat, és nálam bevált.Szeretek élni, remélem boldog leszek felnőttként.(:
2012. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 jep! válasza:
16 éves vagy, hát éld az életed nagy kanállal :) menj bulizni , ismerkedj, pörögj fel, szard le a sulit, (menj be az orvoshoz mond hogy megy a hasad meg hogy szédülsz ilyesmi és ad igazolást egyhétre) közben csajozz ,légy szerelmes meg minden, nézz filmeket, chetelj, találj magadnak egy jó hobbit és kész :D és ha lehet ne légy öngyilkos mert semmi értelme, persze vannak hullámvölgyek ahogy mindenkinek de majd elmúlnak :)
2012. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
A f*szom tele van az ilyekkel, hogy nem tudjátok milyen a háború, az éhezés, a menekülés, meg milyen k*rva jó dolgotok van satöbbi. Te meg azt nem tudod hogy milyen úgy érezni, hogy értelmetlenül élsz. Mikor nincs egy k*rva barátod se, szétmegy a családod, csak jársz ebben a b*szott békés környezetben a b*szott iskolába mindenféle cél nélkül ebben a b*szott országban, és nem csinálsz semmit. Komolyan mondom jobban örülnék ha háború lenne, mert akkor legalább az együtt élő emberek szeretnék egymást és kitartanának egymás mellett.
2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Utolsónak igaza van, nincs annál rosszabb mint amikor végig kell nézned, hogy azokat a dolgokat ami másoknak automatikusan jár az élettől, nekünk nélkülöznünk kell....én is ebben a cipőben járok, én is úgy gondolom hogy rohadtul nincs értelme az életnek az olyan ember számára mint én is, soha nem lesz családom a munka sem jön össze, minden egyes napom ugyanolyan szarul telik, és rohadtul uno hogy fölöslegesen vagyok a világon, szóval egyet tudok érteni a kérdezővel is és az előttem szólóval...
2012. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
az életnek valóban nemsok értelme de az öngyilkosságodnak sincs értelme
2013. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!