Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rengetegsok problémám van...

Rengetegsok problémám van egyszerre, hogyan tudnék minél többet megoldani? L/14

Figyelt kérdés

Tehát. Hihetetlen, mennyire nincs önbizalmam. Nagyon ritkán érzem jól magam a bőrömben, úgy érzem, csúnya vagyok és nem kedvel senki különösebben. Csak hallgatom a barátnőim történeteit, hogy ki kivel, hol és hogyan csókolózott először és egyre elfog az irigység. Szinte mindegyikük gazdagabb családban él, mint én.

Egyikük családjának szaunája, konditerme van és elmondhatja magáról, hogy van egy hihetetlen kedves és szívdöglesztő pasija, aki naponta egy csomó SMS-t küld neki, hogy mennyire szereti. A másikuk szép, karcsú és népszerű, és akkora a hálószobája, mint a mi nappalink, ha nem nagyobb. Én csóró vagyok, csúnya.

Utálom az arcom és a hajam és kövér vagyok...(164/54)Szeretnék lefogyni, de csak lassan megy. A tesóm szinte naponta az orrom alá dörgöli, hogy mi nem jó rajtam és hogy milyen kövér vagyok.

Többet kellene tanulnom, már csak az évvégi vizsgák miatt is. Nyaralni sem szeretnék majd menni, szeretnék elvállalni valami nyári munkát, de azt mondják, a válság miatt nem szeretnek diák-munkaerőt alkalmazni. Anya egyszer leültetett minket, mondta, hogy alig tudunk kijönni a hó végén és sírt is, és a tesóm is lehet, hogy megy szakközépbe, mert kibukik a gimiből első osztályban.

Szeretnék egyetemre menni, de fogalmam sincs, miben vagyok jó. Meg amúgy sincs rá sok esély a manapság rengetegszer fellépő nemtörődömségem miatt, meg mert az önbizalmam valahol a béka segge alatt van. Minden kirakatüvegben megnézem magam és néha úgy érzem, mindenki engem néz.

Van valami módszer, hogy jobban tudjam koncentrálni a figyelmem a tanulásra?

Van valami hely, ahol meg tudnám keresni a pénzt a tánccipőmrem és egyebekre?

Milyen ágazatokon lehet a legtöbbet keresni?

Hogyan tudnám növelni az önbizalmam?

Van valami módszer,amivel gyorsabban tudnék fogyni?

Van valami idea, hogy hogyan védjem ki a tesóm megjegyzéseit?

Van egyeltalán bárki, aki nem azt nézi egy lányon, hogy milyen karcsú és hogy mekkorák a mellei?

Mit takar az "önmegvalósítás" szó?

Hogyan tudnám kicsit jobban érezni magam?


Teljesen kész vagyok...nem szeretek semmit magamban. Dolgozni akarok!


2009. márc. 30. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek a problémáid akkor te a tükörképem vagy. Ugyanezek a problémáim de sajnos én sem tudok mit kezdeni a helyzettel. De legalább nem vagy egyedül... Kitartás, jobbra fordul majd a helyzetünk, neked is és nekem is.
2009. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Az élet nagy gondjai.....
2009. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ezek a lányok tehetnek róla ,hogy ilyen gazdagok?A válasz:nem.Nem keresték rá a pénzt,csak bele születtek a gazdagságba.Te is lehetsz még ilyen gazdag,én nem irigylem ezeket a gazdag libákat.A te súlyod ideális ,nem kell fogynod.Nem vagy csúnya,mivel mindenkinek más tetszik,valakinek pont te.Ne foglalkozz ennyit a külsőségekkel.Azok(szerintem) nem fontosak.Azt irtad ,hogy tesód mindjár kibukik a gimiből.Ez szégyen.Te meg ezzel piszkáld.De az ő véleményére ne adj.Én is hasonló voltam mint te de én megtaláltam magamban a szépet,rájöttem hogy rengeteg jó tulajdonságom van.Ja és 14 évesen még nem fogsz munkát találni.De felesleges dolgoznod.Tűzz ki célokat magad elé de csak apránként!PL.Én jövőre a megye legjobb gimijébe fogok felvételizni,angol szakra.Nekem az a célom ,hogy perfect megtanuljak angolul.Azt még én se tudom hova mennjek egyetemre.De az majd kialakul.Nekem egyébként a jó jegyeim hoznak önbizalmat.
2009. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
25%
Szerintem szánalmas az, aki irigykedik más gazdagságán, én inkább igyekszem, hogy bármi áron én is gazdag legyek
2009. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privit, szívesen beszélgetnék veled, én is ugyanilyen helyzetben vagyok.
2009. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

nos. még csak 14 vagy, semmiről nem amradtál le! A legfontosabb, hogy olvass sokat! Nem, nem könyet, felejtsd el a könyveket! Az életben SEMMIRE nem mész velük! Nézz szét az interneten... Persze az internet tele van baromságokkal, de minél többet olvasol, annál jobban el tudod dönteni, hogy mi baromság és mi nem!

az összes problémádra meg fogod találni a megoldást!


arra is, hogy hogyan nézz ki jól - mert ha nem is a legfontosabb, de igenis fontos a kinézet (és az egészség is! ami egy és ugyanaz) és te is el tudod érni hogy nagyon jó formában legyél! minden csak motiváció kérdése.


persze élőben is érdemes sokat beszélni emberekkel, de nem a te korosztályoddal, hanem idősebbekkel!

2009. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

én speciel megbuktam 10.-ben kémiából, most az ELTE-re járok, az érettségim kitűnő lett. tanulni elkezdeni ráérsz 4.-ben, akkor is kb márciustól :)

ne aggódj a tanulás miatt szerintem. olvass könyveket, klasszikusokat is, rengeteget lehet tanulni belőle. az hogy mi érdekel, ki fog derülni hamar.

nem vgay kövér, ne akarj lefogyni,ideális a súlyod (bár tudom most hiába mondja ezt mindenki, nem akarod elffogadni, pedig hidd el igazunk van) ilyen fiatalon úgyse fog menni, mert percenként változik a tested, nősz, szélesebb lesz a csipőd és nem tudsz tenni ellene. ha nem tetszik a külsöd,próbálj ki egy új frizurát például, az mindeig feldobja egy nő napját egy kicsit és egy hajvágás sokba sem kerül. vagy én például mindennap arcápolókat kentem magamra, tudatalatt meggyőződtem, hogy amit lehetett megtettem a szépségemért és egy idő után valóban szebbnek láttam magam.

2009. ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

A pénz és a szépség semmit nem ér,ha nincs boldogságod.Nekem mind a kettőben részem volt,szép voltam és pénzem is volt.14 évesen már modell voltam,nem volt olyan ruha,ami ne állt volna jól.Minden ujjamra volt egy pasi,míg 17 évesen találkoztam a nagy Ő-vel.Teltek múltak az évek,felhagytam a modellkedéssel,mert baromira nem tetszett,hogy zöldségeken kellett élnem imádtam enni.Meg is lett az eredménye pár év alatt 56 kg-ról 82 kg-ra híztam.Depis lettem,mert hát egy modellből moletti lett és kivoltam.Találkoztam régi ismerősökkel az utcán és meg voltak döbbenve,hogy a szép lányból mi lett.Na,gondolhatod,hogy ez nem tett jót az önbizalmamnak.Szinte bújkáltam és szégyeltem magam.De rájöttem,hogy ahelyett,hogy sajnáltatom magam tennem kellene azért,hogy jobban érezzem magam.Elkezdtem edzésre járni,de bújkáltam tovább,mert azt akartam,mint a filmekben,hogy megdöbbenjen mindenki a pozitív változásomon.Ez volt nekem a hajtó erő,hogy bele nevessek azok arcába,akik kinevettek,mert elhagytam magam és megcsúnyultam(persze az ő szemükben,mert párom kitartott mellettem).Félév sem kellett és csúcsformában voltam.Nem voltam a régi,nem lettem 56 kg,DE!!Sokkal jobb lettem!Lelkileg megerősödtem,70 kilóra fogytam,jól éreztem magam a bőrömben és mások vették észre,hogy igazi nő lettem.

A párommal mára 11 éve vagyunk együtt 17 éves korunk óta és ő szerettet engem vékonyan és husisan is.

Ja,és nekem is voltak pénzes barátnőim,akik szépek voltak és tudod mi lett a sorsuk?Egyedül nevelik gyermekeiket,mert egy férfi sem szereti a szép,de belül rohadt gyümölcsöt hosszútávon;)

Tesódnak meg csak elég annyit mondani,hogy könnyű meglátni más szemében a szálkát,de nem veszi észre saját szemében a gerendát:D Valószínű neki is vannak próblémái és azzal,hogy mást szekál elfeledkezik a saját gondjáról.Ne bántsd,mert lehet,hogy ő is ugyan abban a cipőben jár,mint te.

2009. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!