Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15éves srác vagyok, de még...

15éves srác vagyok, de még mindig irtózom a sötéttől. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy hozzászokva akkor normális lehet. Ha szeretnéd megszüntetni a félelmet akkor kezdj el sötétben mászkálni. Pár hét és hozzászoksz, ha nem beszéled be magadnak mindenképpen a félelmet...
2011. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a tanácsot, megfogadom
2011. júl. 27. 20:30
 13/16 anonim ***** válasza:

85%-os:"szerintem is tök normális:) ezt nevezik fóbiának:)"


Ez tetszett :DDD A fóbiák mióta normálisak? :D Kérdező. Szerintem baromira nem normális. Mondom ezt úgy, hogy 7-21 éves koromig villanynál aludtam, miután megnéztem 7 évesen a Kedvencek Temetőjét. 21 évesen összeköltöztem a párommal és muszáj volt sötétben aludni, de hónapokig rosszul voltam tőle. Amikor éjszakás volt, akkor még 2-3 évig ugyanúgy villanynál aludtam el, majd tévénél és kb. 1 éve tudok sötétben elaludni. Engem az sosem zavart, ha a sötét utcán kell átjönni, vagy a sötét lakáson átsétálni, de a sötétben, ágyban becsukni a szemem az igen. Rögtön eszembe jutott a kisfiú a filmből :)


Úgyhogy bár szerintem nem normális, de sok ember van így, profi leküzdési móddal viszont nem szolgálhatok. Pszichológus biztos tudna segíteni, de ha ez nem akadályoz komolyabban az életviteledben, akkor fogadd el, hogy ez van, félsz a sötétben.


Tudom, hogy már így is hosszú, csak eszembe jutott, még egy vicces sztori. Általános iskola, 4-es tábor. 8-an voltunk a szobában én pedig a sötétben kiakadtam és megkértem a szomszéd ágyon fekvő osztálytársamat, hogy világítson a zseblámpával amíg elalszok, majd utána oltsa le :DDD Szegény lány persze, hogy bealudt a lámpával a kezében, ami másnapra lemerült és még én kiabáltam vele, hogy hogy tehetett ilyet :)

2011. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
:D:D:D:D
2011. júl. 28. 23:29
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.Van egy tippem:próbálj úgy aludni hogy belásd az egész szobát.Ha esetleg nem a sötéttől félsz hanem valami mástól ami esetleg ott is lehet akkor mielőtt elalszol nézzd meg a szoba minden zugát és mivel nem fogsz találni semmit megfogsz nyugodni.


Még valami:ajtókat ablakokat zárd be így biztos hogy egyedül leszel.;)

2011. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi nagyon:D
2011. júl. 29. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!