Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság megoldás lehet?

Az öngyilkosság megoldás lehet?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Drogfüggő és alkoholista. Hiába járok elvonóra akármire nem tudok leállni. A szüleim sose szerettek, hagyták hogy az utcán éljem az életem. Nem csak az ő hibájuk, részben az enyém is, hogy ide jutottam. Senki se szeretett/szeret így muszáj volt hogy kicsit kikapcsolódjak. Először csak füves cigivel kezdtem, de később jöttek a keményebb dogok. Tudom, elbaxtam az egész életem, de úgy érzem hogy már késő. Én képtelen vagyok ezekről a dolgokról leszokni. Mit tegyek? Kihez forduljak? Vagy már késő? Kérlek segítsetek!
2011. júl. 29. 22:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Tisztázzunk valamit!


Elsősorban CSAK A TE hibád, hogy idejutottál.


Az én gyerekkorom sem volt fényes, 15 éves koromig azt sem tudtam mi az a balaton, és 18 évesen láttam először!


Apám verte anyámat és engem is, az előző házasságából származó gyereke árnyékában nőttem fel annak lekoszlott cuccait kaptam meg HA KIÉRDEMELTEM továbbá nyaralás helyett dolgoztam neki a telken minden nyáron.



Amikor meghalt (5 éve), anyám kiforgatott az örökségből, és 100 ezer forinttal az utcára lökött!


Mégsem lettem sem alkoholista, sem drogfüggő!



De ismerek egy oylan srácot is akinek apja sem volt az anyja alkoholista volt és gyógyszerfüggő, és minden héten másik pasival bszott a gyereke szeme láttára, továbbá csicskáztatta, és mindenféle kis gcnek hívta mindenki előtt, és egyszer részegen úgy megverte az alig 7 éves gyereket, hogy leszakadt a heréje, ennek köszönhetően félig impotens lett a srác.

2011. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság egy a lehetséges megoldások közül, mégpedig az a verzió, h megfutamodsz a problémáid elől. Egy másik megoldás pedig az, h megpróbálsz változtatni az életeden... feltéve, ha akarsz. De az is egy megoldás, hogy folytatod az életed úgy, ahogy eddig is élted. De, ezt gondolom, nem akarod, különben nem foglalkoztatna a változtatás lehetősége.


Azonban a döntés végeredményben a tiéd! Az élőlények egyik legjellemzőbb tulajdonsága, h élni akarnak. Ön- és fajfenntartanak pont ezért. Szerintem te sem akarod eldobni az életed, csak nem tudod, hogyan változtathatnál rajta. Kérj segítséget olyantól, aki ténylegesen tud rajtad segíteni és akarj te magad is kitörni abból, amit nem akarsz. Egyet ne felejts el, h a döntéseidet te magad hozod! Te vagy a felelős saját magadért és te tudod a legtöbbet tenni önmagadért. Úgyh dönts úgy, ahogy a legjobbnak látod.

2011. júl. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Lány! Az öngyilkosság SEMMIRE az égvilágon NEM MEGOLDÁS! Azzal csak feladnád! De SOHA NE ADD FEL! A te helyzeted egyáltalán nem reménytelen,csak végig kell csinálnod! Tudnod kell nemet mondani a dolgoknak. Tudom,függőként nem könnyű,de először változtass a stílusodon,a megjelenéseden,legyél határozott,barátkozós típus,és hidd el,hogy így szeretni fognak! :) Bekerülsz egy új társaságban,ahol nem a drog és az alkohol domináns,hanem a szeretet,a barátság és a boldogság! Járj bulizni,szórakozz,legyél csajos és ezután pasizz és hidd el,sikerülni fog! ;) Van egy ugyanilyen "paraméterekkel" rendelkező ismerősöm,neki is sikerült,csak motiválni kellett,és NEM ADTA FEL! Csak ez lebegjen előtted! NE ADD FEL! "NEM ADOM FEL!" Ha más is megcsinálta,TE IS MEGTUDOD! Nagyon sok sikert hozzá! :)
2011. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az öngyilkosság semmire se megoldás. Véleményem szerint az öngyilkosság gyávaság. Keress barátokat, olyan személyeket, akiket tudsz szeretni. Ha szeretnél, beszélgethetünk, de fiatal vagyok, nem tudom, hogy ez mennyire érdekel...
2011. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!