Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoldás az öngyilkosság ha...

Megoldás az öngyilkosság ha már nem tudom teljesíteni a magas elvárásokat?

Figyelt kérdés

Szüleim azt akarják hogy valami barátnőt mutassak fel de már feladtam mert nem vagyok képes rá.


30/F


2011. aug. 12. 16:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Hm ha magadat nem tudod elfogadni, akkor mirefel várod h majd lesz egy nő aki el tud fogadni téged hm?
2011. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, a szüleidnek SEMMIBEN nem kell megfelelned, nekik is megvan a saját életük meg neked is. Miért kéne barátnőt felmutatni? Annyira ne legyél hülye, hogy az ő hülyeségük miatt öngyilkos legyél... Az életben azért vannak más fontos dolgok is, nem csak a párkapcsolat, annak ellenére, hogy vannak a társadalmunkban olyanok, akik komolyan gondolják, hogy mindent csak ezért érdemes csinálni, de ez messze nem igaz.

Én pl 27 éves nő vagyok és néha megjegyzi anyukám, hogy mikor lesz már unokája. Erre az én válaszom az szokott lenni, hogy öcsémet kérdezze, lehet, hogy már van is, csak nem tud róla. Ilyenkor aztán egy jó darabig csend van. Mondjuk most már egy ideje nincs pasim, de ha lenne, akkor se rohannék vele a szüleimhez, mert ők úgy viselkednek, amit szégyellnék egy fris kapcsolatban, tehát mindenképpen el kéne egy kis (minél több) időnek telnie ahhoz, hogy bemutassam, de mondjuk azt se bánnám, ha esetleg csak az esküvőm napján találkoznának, akkor más csak nem gondolja meg magát az illető :D

Inkább próbálj meg elszakadni a süleidtől, ha máshogy nem megy, akkor költözz is külföldre 1-2 évre, ahol nem tudnak csezsegetni, és ha nem akarsz egyszerűen nem beszélsz velük. És most nem azt mondom, ettől még lehet jó kapcsolatod a szüleiddel, de ez legyen felnőtt kapcsolat és ne az ovis szint, amikor anyu megmondja melyik inget vedd fel. Lehet, hogy itt gyökerezik az is, hogy nincs barátnőd, hogy túlzottan önálótlan vagy és nem vagy elég magabiztos és határozott, hogy a saját véleményedet, értékrendedet ki tudd alakítani és aszerint élj...

2011. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
az öngyilkosság sose megoldás. tudod miért nincs nőd? mert így gondolkozol! "nem kellenék egy nőneműnek se" az ember bevonzza a rossz dolgokat. csak egy kicsit légy pozitív és mások is jobban fognak hozzád viszonyulni.ennyi az egész nem kell hozzá semmi csoda.és ne azért szerezz magadnak barátnőt mert ez a szüleid elvárása, akkor megértem ha tényleg görcsölsz ezen.
2011. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Ha nagy a reménytelenség, az elveszettség érzése, és sürgető vágyat érzel arra h "kiszállj a játékból" akkor állj meg egy kicsit.

Pause-old le az életed.

És ha jól figyelsz, abban a percben, ahogy megálljt parancsoltál a világodban, határtalan szabadságot érezhetsz. Mert ha már minden építmény összeomlott körülötted, akkor nem takarja semmi a szemed és messzebbre láthatsz.

És ha igazán megértetted és átérezted ezt a szabadságot visszaplay-olhatod az életet és ezzel az érzéssel gazdagodva élheted tovább.

A reménytelenség szabadság!

2011. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
mond meg a szüleidnek ,hogy a barátnő csak nyűg, és ne okoskodjanak bele az életedbe. Ne teljesitsd ezeket a magas elváráskat ha nem akarod. ha nem vagy súlyos beteg erős fájdalmakkal, vagy mélyszegénységben élő akkor nem érdemes öngyilkosnak lenned.
2011. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
32%

jajj ne légy már gyerek!

azért nem kellesz a nőknek,mert folyton magadat sajnálod. mi erős ,határozott férfit keresünk,aki támogat,amikor gyengék vagyunk. ha te is gyenge vagy,ugyan mit tehetnél a családodért? amikor az asszony terhes,és nem tud megoldani minden gondot és nincs bevétele,ereje,fáradt ,szomorú ...stb,akkor te mellé ülsz és sírni fogsz,mert ilyen szar az élet? vagy megölöd magad?

a gyengék elhullanak a természetben és nem tudnak szaporodni sem,ez a fajfennmaradás alapja. szedd össze magadat! nincs olyan csúnya ember,vagy buta vagy bármilyen,aki ne találhatna társat. a környezeted olyannak lát téged,amilyennek te látod magadat. ha sopánkodsz és állandóan nyomorultul nézel ki,akkor hogy várhatnád,hogy valaki meglássa benned a jövőbeli támaszát?

nincs értelme siránkozni. rázd meg magadat és emelt fővel keresd az igazit.

2011. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

Én 15 évesen közöltem, hogy tőlem nem lesz unokájuk, lehet hogy kicsit kemény, de példát vehetnél rólam.

Másrészről 30 évesen ilyenre gondolni, úgy, hogy nem alapítottál családot? Ha alapítanál akkor még több problémád kerülne felszínre, szóval óvatosan.

2011. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

16:54

Ezt olvasva pedig a hányinger kerülget, de sajnos igaz. Az ember nem különbözik a lényeges dolgokban az állatoktól. :)

2011. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság semmire sem megoldás... Gondolj bele, most megteszed, és kész. Vagy nem teszed meg, és tegyük fel pár év múlva megismered azt a nőt, akivel együtt akarod tölteni életed hátra lévő részét... Hmmm?

Nem tudom, Te akarsz-e barátnőt, de amíg ez a szüleid nyomása lenne, és nem a Te érzésed, addig nem éri meg.

Megkérdezhetem, miért gondolod úgy, hogy "nem vagy képes rá", hogy "felmutass egy barátnőt"?

2011. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen okkal a mai emberek nagy része öngyilkos lehetne, köztük én is. Itt vagyok 28/N, eddig egy barátom volt. Engem is nyaggatnak az itthoniak, hogy a korombelieknek már gyereke van, nekem meg még barátom sincs...

Nekem eszem ágába sincs ez miatt eldobni az életemet. Majd lesz, ha úgy adódik. Amit mondanak ezzel kapcsolatban, azt megszűröm, és kész, teszem a dolgom.


Ha gondolod, beszélgethetünk. Nem egy-két csatát vívtam már itthon ugyanaz miatt... :)


Fel a fejjel, és kitartást!

2011. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!