Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoldás az öngyilkosság ha...

Megoldás az öngyilkosság ha már nem tudom teljesíteni a magas elvárásokat?

Figyelt kérdés

Szüleim azt akarják hogy valami barátnőt mutassak fel de már feladtam mert nem vagyok képes rá.


30/F


2011. aug. 12. 16:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezért nehogy öngyilkos legyél! Ez azért nem egy olyan dolog, ami miatt öngyilkosnak kéne lenni. Rengeteg "sorstársad" van a világon, mégsem lesznek öngyilkosok. Egyrészt próbáld megtalálni az örömöket az életben, nem feltétlenül kell párkapcsolat ahhoz, hogy jól érezd magad a bőrödben. Igaz ugyan, hogy én még "csak" 21 éves vagyok és lány, de nekem sem volt még senkim, anyuék szoktak is "csesztetni", hogy mikor szedek már föl egy pasit, mégsem akarok öngyilkos lenni emiatt. Nem mondom, hogy néha nem gondolok arra, hogy "de jó lenne egy pasi", de nem ez tölti ki a napomat. Elfoglalom magam, és nem gondolok arra, hogy hiányozna valami az életemből.

Másrészt szedj magadra egy kis önbizalmat, legyél kicsit bátrabb. Nálam pl. a legnagyobb baj, hogy semmi önbizalmam, én is úgy érzem, hogy senkinek nem kellenék, pedig mások szerint ez egyáltalán nincs így. Ha kicsit több lenne az önbizalmam, bátrabb és nyitottabb lennék ilyen téren, akkor én is találhatnék magamnak párt, annak ellenére, hogy nem vagyok egy topmodell. Nálad is inkább ezzel lehet a baj.

Fel a fejjel! :)

2011. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Valahol ebben rejlik az öngyilkosság paradox természete. Sokan mondják, hogy mennyire önző dolog. Pedig aki erre szánja magát, gyakran attól van ki, mert nem tud megfelelni mások elvárásainak.

Nos, csak ismételni tudom, amit eddig leírtak. Ha csak a szüleid elvárásainak akarsz megfelelni, ideje elkezdeni megtanulni letojni őket. Nem telibe, elvégre azért csak a szüleid. De a te életed, magadnak éled, fogadják el.


Ha meg téged idegesít, hogy nincs barátnőd, akkor ne őrájuk mutogass. De igazából akkor is csak le kell tojni mindent. Nő miatt a Dunának menni a legnagyobb botorság. Akár azért, mert van, akár azért, mert nincs.

2011. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Basszus, 30 éves vagy és a szüleidnek kell megfelelj?! Ne már! Sz*rd le őket! Csinálj mindent a magad tempójában, kedved szerint...

Az öngyilkosság azoknak megoldás, akik ki akarnak szállni, viszont ezzel nem nyernek semmit. Aki más megoldást talál, az nagyobb nyereségre számíthat.

2011. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
Kívülállóként könnyű osztogatni a tanácsot. Ha te lennél olyan helyzetben,te mit tennél?
2011. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ismerek két srácot is, akiknek bébirépája van. Sajnos nem tehetnek róla, de a lányoknak így nem kellenek. viszont az életben annyi klassz dolog van még, amit lehet élvezni! Persze a szülők régimódúak, és már csak társadalmi elvárásból is szeretnék ha lenne párja a gyerekének meg unoka.. Ennyiért még nem kell öngyilkosnak lenned..
2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Igen. Just do it.
2011. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát most őszintén, a halállal már semmilyen gondod nem lesz. Háát, a többi amit meg írni akartam az közben átgondoltam, meg hogy ki miért akar meghalni azt nem tudhatom,
2011. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%
Miért olyan fontos a párkapcsolat?
2011. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
inkább öntsd ki a szíved, mi az, hogy nem tudsz megfelelni egy nőnek? akkor rossz nőkkel próbálkoztál. és a munka?
2011. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
44%
bocsi de ha homokos vagy sztem simán fel is vállalhatnád. semmi extra nincs benne a 21.században
2011. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!