Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalom hiányát hogy lehet...

Önbizalom hiányát hogy lehet pótolni?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék önbizalmamon növelni? Sok mindent megcsináltam életembe. De utóbbi 4 évbe úgy érzem én semmire nem vagyok jó és elég.
2011. aug. 20. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezen a hozzáálláson csak pszichológus tud érdemben változtatni. De lehet, hogy nem kell változtatni, mert helyes a megérzése.
2011. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom. En is igy vagyok.

Lehet súroljuk a depresszió határait. Önbizalmam nekem is nulla, pedig valamikor volt. Próbálkoztam különbözö olvasmányokkal, hátha segítenek.

Mondjuk nálam az is rátesz egy lapáttal, hogy általában egyedül vagyok. Már kedvem sincs emerek közé menni. Te hány éves vagy?

2011. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk kereshetsz nálad is szerencsétlenebbet, akkor talán jobban érzed magad... nézz filmeket az afrikai gyerekekről, aztán emeld meg aványadt segged és csinálj valamit, ne csak sírj!
2011. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Megkeresed azokat a dolgokat amik miatt szerencsétlennek érzed magad, amiket nem szeretsz magadban, és kijavítod azokat.

Teszem azt önbizalom hiányos vagy a külsőd miatt, mert mondjuk kövérnek érzed magad. Akkor tegyél ellene, kezdj el edzeni, normálisan étkezni, fogyj le.

Ha mondjuk nincs munkád, szerezz. Ne az érdekeljen, hogy az milyen munka, csak csinálj valami, mindenki elkezdi valahol.

Ha nincsenek barátaid, iratkozz be valahová, egy tanfolyamra vagy akárhová ahol lehet emberekkel ismerkedni.

Stb. stb.

2011. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ismerős a dolog, azzal a különbséggel, hogy nekem sose volt önbizalmam, bár ennyire magam alatt én sem hiszem, hogy voltam valaha. Rajtam az sem segít, hogy ha látom, hogy valakinek rosszabb mint nekem, mert olyankor még el is szégyellem magam és bűntudatom van, hogy verem a nyálam, mikor más csak szeretne ilyen életet, mint az enyém. Szóval én is kíváncsian várom az ötleteket.
2011. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg először kisebb célokat kitűzni magad elé, és ha azokat sikerrel veszed az jó érzéssel tölt el és az önértékelésednek is jót tesz. Sportolj, például fuss, bringázz vagy csak menj el sétálni, hidd el kitisztul az agyad és rájössz, hogy rengeteg jó tulajdonságod van mint a legtöbb más embernek, csak fel kell fedezned magadban.
2011. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nézzétek meg a Sebhelyes Arcú(Scarface)című Al Pacino filmet!Sokat lehet arról tanulni benne, hogyan legyél az aki szeretnél.
2011. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
keress valamit, ami sikerélményt nyújt, próbálj örülni a látszólag jelentéktelen dolgoknak is
2011. szept. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!