Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál is van hasonló érzés?

Másnál is van hasonló érzés?

Figyelt kérdés

Mostani időmben javarészt csak dolgozni járok el.

Ott a munkatársaim javarészével szemben azt érzem, nem vágyom a társaságukra. Odaútban is inkább utazom egyedül. De néha olyan mintha kilógnék a sorból, nem illenék közéjük, (különc). Azért erősödött bennem fel ez az érzés, mert jelenleg egy ember sincs az életemben akivel "amolyan minőségi" kapcsolatban lennék(barát..barátnő). Néha elgondolkodom hogy ennyire Velem lenne a baj, vagy csak mások vagyunk.. már sokszor nem tudom. Ezek belülről jövő érzések, és ha ezek ellenére rá erőltetem magam a társaságukra csak azért hogy..., nem érzem jól magam. Így már nem teszem.


2011. aug. 28. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, bár van párom, tehát inkább a többi emberrel vagyok így. De nekem elég pár ember, akivel megértem magam, hasonló a gondolkodásunk. Iskolában például nagyon ritka volt, hogy valakivel megtaláljam a közös hangot, inkább gyerekkorban, de felnőtt koromban már nem.
2011. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem rossz néha "egyedül" lenni, nem hallgatni mást, akire nem vagy kíváncsi...

Majd lesz egy párod, akivel jól elvagy.

2011. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindegyik munkahelyemen így voltam, hogy nem vágytam a kollégák társaságára, mert ott vagy a versengés volt, vagy ha beszélgettünk, akkor csak általános marhaságokról, az meg nem egy épületes téma.Bár én is kissé különcnek számítok, tudom, mivel eléggé egyedi maglátásaim vannak és a begyöpösödött átlag nem tud mit kezdeni velem.Ez van.
2011. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek én is, csahogy én szorongok is gyakran emiatt. Kezdtem mostanában magamat nagyon magányosnak érezni. Rámtör, hogy nem vagyok eléggé érdekes másoknak, nem illek közéjük, sem a barátaim sem a társadalom többi tagja közé. Nem volt rengeteg igazi barátom ez előtt sem, de 5-6 emberre számithattam bármikor. Pár hónapja alakult ez ki nálam, amióta nehézkes a kapcsolatom a barátommal. Talán azzal is magyarázható a jelenség, hogy nem kapok elég megerősitést tőle, hogy szerethető vagyok. Ezenkivül pár hónapja kénytelen voltam hazaköltözni, feladni az előző szeretett munkahelyemet, kedvenc városomat és azóta sem találtam új munkahelyet. Napról-napra kisebb az önbizalmam emiatt is, mert úgy érzem azért nem találok, mert nem vagyok alkalmas semmire, egyfajta különc vagyok. Általában a barátaimnak jól alakul az életük minden téren, csak én vagyok problémás, ezért késztetésem van inkább kerülni őket, ha lehet. Amig elégedett voltam az életemmel, nem éreztem, hogy kilógnék mások közül, de most..

A te esetedben talán a monoton életvitel váltotta ki, hogy közömbössé váltál a többi ember iránt. Mindenkinek van olyan ember a közelében, aki úgymond érdemes a barátságra. Gondolkozz el ki lehet az számodra és próbálj lépni felé kettőt, mert egy idő után nagyon durván rádtörhet a magányosság érzése. Segits magadon. Szerintem az van a te esetedben, hogy annyira sok idődet és energiádat elveszi a munka, hogy akadályoz régi baráti kapcsolatok ápolásában, esetleg újak kialakitásában, mert fásult vagy a mindennapi nehézségek miatt. Fennállhat a szakmai kiégés veszélye IS, olvass utána. Minden jót :) Ha kedved lesz, irhatszt privit..


26/L

2011. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló

Amit leirtál, nálam is ugyan ez a történet. Én is szorongok néha emiatt, aztán a szokásos nem tudom önmagamat adni, magamat hova tenni...dolgok.


Kitartást kívánok innen is, találni fogsz munkát.

26/F

2011. szept. 1. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!