Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus miért kérdezi...

Pszichológus miért kérdezi meg többször ugyanazt?

Figyelt kérdés
Annak milyen jelentősége van, mikor ugynazokat a kérdéseket ugyanolyan sorrendben hetek/hónapok múlva újra megkérdezi? Ráadásul én pontosan ugyanazokat a válaszokat válaszolom rájuk.. Elvileg kéne valami változásnak mutatkozni a válaszaimban, vagy mire jó ez?
2011. aug. 30. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mit. lehet azért, nem tudni szeretné, hogy hazudsz-e. ugyanis a hazugságot el lehet felejteni, az igazságot nehezen :)
2011. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

engem is elvittek többször is, mert túl lazán vettem mindent. aztán elejinte meg sem szólaltam. utánna meg elém rakott iylen képeketa min pacák voltak.

amugy mond azt neki amit hallani szeretne aztán csőő.

2011. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

13:46, többnyire ilyen családi dolgokat kérdez, pl. hogyan élnünk. Arra meg csak ugyanazt tudom elmesélni.

Viszont én nem külső nyomás hatására vagyok ott, szóval nem szórakoztatnám hazugságokkal. Egyéb oka lehet?

2011. aug. 30. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Összehasonlítja az eddigi válaszaiddal. Egyébként ha jó a pszichológusod, akkor nem csak a válaszaidra figyel, hanem az egyéb reakcióidra is, pl. testbeszéd, válaszok között eltelt idő. Ebből sokszor többre következtet, mint a szó szerinti feleleteid.( ezért szoktak jegyzetelni is közben ) Ezt onnan tudom, hogy anyukám pszichiátrián volt adminisztrátor és nagyon sokszor hallottam, amikor a terápiás lapot diktálták és a reakciókra is kitértek benne.

Egyébként igazad van, ne csak azért járj oda, hogy elüsd az időd. Ha már ott vagy vegyél részt a terápiában.

2011. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, melyeknek ha valamit százszor is elmodsz, mégsem értik meg :)
2011. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán tanulni szeretne tőled....vagy levelezőn végezte az iskoláit. Csak ennyi sémát tud. Nem törődik veled, mindenkitől ugyanezt kérdezi. Az élet útjai kiszámíthatatlanok. Közben azért javulsz valamit? Jut eszembe: fizetned ezért kell?
2011. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Bízom benne, hogy tényleg a reakciókat nézi.


22:14, A legdurvább tünetem elmúlt, szóval valamit biztosan jól csinál, és igen, fizetőshöz járok.

2011. aug. 30. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne őt figyeld, ne őt akard megérteni. Figyeld a saját reakciódat. Mit érzel a kérdés hallatán? mi jut az eszedbe? ..és mondjad gondolkodás nélkül. Tedd magadévá a kérdést, fordítsd le magadra érvényesnek és mélyülj el benne. Ne adj felszínes válaszokat amit mindenki mondhat. Válaszaid legyenek csak hozzád köthetőek, egyediek. Meglátod te is többre fogod tartani magadat.
2011. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!