Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség + iskola?

Pánikbetegség + iskola?

Figyelt kérdés

Tavaly óta magántanuló vagyok. Eddig mindig megadták a magántanulói státuszt. Nem mondtam el a szüleimnek hogy miért, csak hogy legyek magán tanuló. De most az utolsó évben nem akarják meg adni, mert nem vagyok tartós beteg vagy mit magyaráznak.

Egyszerűen nem bírom a tömeget, rosszul vagyok. Gyorsan ver a szivem, nem kapok levegőt, szédülök, és homályosan látok. Utána olvastam, ez pánik betegség. KB egy éve tart. A suliba is amikor bementem egyszer kétszer, rosszul lettem nem tudtam bemenni az órákra sem, a wc-ben ültem, és vártam hogy elmuljon ez a roham. Eddig ezt senkinek nem mondtam el,mert úgy voltam vele hogy elmúlik, de nem múlt el. talán még rosszabb lett.

Meg van amikor elég ha csak rá gondolok hogy pl, jaj de jo , milyen régóta nem volt rohamom végre elmúlt. Vagy amikor azon parázok hogy megint rám tör a roham, és nem tudom mit csináljak stb.. Elég ennyi, és már rám is tör az újabb roham.


Mit tegyek?

(17 éves vagyok)


2011. aug. 31. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd el a szüleidnek! Ez nem olyan félvállról vevős dolog! Mindenképp meg kellene keresned egy szakembert, mert ez már rég nem tartozik az "iskolaundoritisz" kategóriába...

Ez a "attól rettegek,. hogy újabb rohamom lesz, és ettől rám tör az újabb roham" nagyon tipikus eset!!!

Remélem megfogadod a tanácsom! : (

2011. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kár, hogy nem mondtad el, vagy legalább mentél volna orvoshoz. Egy év hosszú idő, már rájöhettél volna, hogy segítség nélkül nem tudod megoldani a problémádat. Kezdheted a házi dokinál is, vagy ha van iskola pszichológus akkor ott is. Ha már kezelésbe vettek, hivatkozni is tudsz rá a magántanulói kérelmedben. Ha előbb kezdted volna, lehet,hogy már nem is lenne erre szükséged. Élő órákon való részvétellel sokkal könnyebb a tanulás.
2011. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor mond el valakinek minél előbb. Akár holnap, de ne stresszeld magad a sulival. Semmi hasznod nem válna belőle, tapasztalatból is mondom. Barátokat se sikerült szereznem, igaz nem tudom én pánik beteg voltam-e a lényeg hogy rosszul éreztem magam ott ami lényegében rád is igaz.


Nem tudsz majd tanulásra se koncentrálni stb stb., egész jövőd elcseszheted vele. Elvileg szeptember 1-jén kezdődik suli, akkor még van időd elintézni. Szóval suli szerintem pont nem az a hely ahol kényelmesen el lehet lenni, családias hangulat. Max ha baromi kicsi az osztály létszám ami úgysem, vagy tök jobban vagy a többiekkel.

2011. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja bocs szept 1 az holnap, de nem tudom te sulid jövő héten kezdődik e vagy sem. Mind1. Az igaz hogy ez nem félváról vehető dolog, pont akkor szúrod el még jobban ha olyan hülye leszel mint én meg még sokan gondolom. "Áh nem kell túl dramatizálni majd ez meg az.."


Max nem mész be első napokon na bumm, aztán meg úgyis magán tanuló leszel. Most csak hogy jobban vázoljam, egyszer igaz ez általános volt sírva mentem iskolába nagyon nem akartam de bementem mert senki se tulajdonított neki nagy gondot. Lehet hogy tényleg nem csak kicsit érzékenyebb dee, lehet hogy komolyabb. Na és eléggé nem tett jót.


Szóval ha most úgy is nézem hogy áh nincs semmi gond csak pl bátortalan. Akkor is most már nem mind1, eddig is otthon tanultál még 1 év már semmit se változtat. Legalább otthon lehetsz. Szerintem ha elmondod nekik, meg beállatják hogy ok ez komoly, nem lesz semmi, megengedik hogy otthon maradj. Szüleidnek legjobb szólni szerintem.

2011. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Én is úgy gondolom, ez az egyetlen megoldás. Először elmondom a szüleimnek, utána pedig elmegyek a házi orvoshoz, és neki is elmondom ezeket, és kikérem a véleményét, hogy mit tanácsol.
2011. aug. 31. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd írd le hogy hogy reagáltak, és mi lett!! (ha gondolod..)
2011. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmit. nem vették komolyan. Csak kitaláltam......... :S
2011. szept. 1. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ejh igen. Az a szar hogy ez tényleg nem feltétlen látszik, persze ha nem vagy suliban és nem vagy rosszul semmi jele. De nem értem minek erőltetni, 1 év már mit számít. Benne lehet hogy bátrabbnak kell lenned stb, és nem kell hogy katasztrofális következményei legyenek ha mégis bemész.


Viszont igazán elhihetnék, mert attól hogy nem foglalkoznak vele nem lesz jobb. Ha jól kijössz osztálytársaiddal jól érzed ott magad akkor lehet jó. De nem lehet mindenre rámondani hogy bátortalan, legyél vagányabb stb..


Meg igazából talán 1 évre már nem is érné meg bemenni ha otthon is maradhatsz. Valaki könnyen barátkozik, ha te nem akkor csak bejárni tanulni mint egy robot suliba hát az kellemetlen. Egyébként figy ha tényleg rosszul leszel, akkor arra már úgyse mondhatnak semmit, ha meg nem és jó akkor cool.

2011. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom hogy jókor írok de sikerült valami eredményre jutni? Háziorvos iskolapszichológus stb.
2011. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen sikerült, már sokkal jobban vagyok, sokkal jobban érzem magam :)
2011. okt. 5. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!