Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte mindenkit felsőbbrendűn...

Szinte mindenkit felsőbbrendűnek tartok magamnál, félek kimenni a házból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha az utcán sétálok, vagy bárhol, akkor félek, hogy mit gondolnak rólam mások/ röhögnek-e rajtam. Ha idegen emberekhez kell szólnom alig bírok beszélni, akkor is csak nagyon halkan. Egész nap a szobámban vagyok egyedül, csak akkor megyek valahova, ha muszáj (akkor is nagyon nehezen). Szinte mindenhol keményen szorongok, kivéve a szobámban (bár sokszor ott is). Barátaim természetesen nincsenek. Középiskolában piszkáltak, mert nagyon vékony voltam, onnantól kezdődött el kb ez az egész. De egész életemben félénk voltam.
2011. aug. 31. 18:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Én is a számítógépbe temetkezek, reggeltől késő estig, vagy hajnalig itt ülök :S
2011. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. De nekem ez kb 3 hónapja tart, amióta megbuktam egy vizsgán. Vagyis el....tam a nyaram emiatt. Mondjuk én mikor elmentem otthonról, sokszor rosszul lettem, ezért nem megyek el. Vagyis már kezdek változni, úgy érzem :) és jó is volt pihenni kicsit, de már elég, így itt az idő változtatni. Tegnap leordította a fejem a pszichodoki, hogy ne rinyáljak, hogy unatkozok, ha nem mentem el sehova. És tök igaza van. Végülis nem kellett volna ennyit paráznom...lehet a suli miatt van...most h így belegondolok :P
2011. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért félek elmenni:S Bár nekem az is a problémám, hogy sehol nem találom a helyem. Mármint, ha el is megyek valahová, valahogy soha nem sikerül megismerkednem olyan emberekkel, akikkel egy hullámhosszon vagyok. Diszkóba nem akarok járni, nem az én világom. Pedig a legtöbb ismerősöm diszkós, piás és gazdag. A másik felük meg... szintén punnyadós, akikkel meg aztán végképp semmiről nem tudok beszélgetni. Úgyhogy én szeretnék tulajdonképpen ismerkedni, csak nem tudom, hogy kellxD Mármint nem tudok kit magammal hívni ide-oda. És ez a rossz

tegnapi 18:55-ös voltam.

2011. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

tegnapi 18:55-ös!


hasonló helyzetben vagyok, tegnap beszélgettem erről valakivel, és azt ajánlotta nekem, hogy menjek el mindenféle rendezvényekre, pl egy koncert vagy akármi és ott ugye sokféle ember van, és ez jó alakalom ismerkedni....és mégsem diszkó :)

2011. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

"Szinte mindenkit felsőbbrendűnek tartok magamnál, félek kimenni a házból, mit csináljak?"


Nem lehet mindenki felsőbbrendű nálad. Tehát tévedsz. Tehát meg kell változtatnod a gondolkodásodat. Ha egyedül nem megy, pszichológus segítségével.


"Ha az utcán sétálok, vagy bárhol, akkor félek, hogy mit gondolnak rólam mások/ röhögnek-e rajtam."


Ez csak következmény. Nagyon rossz véleménnyel vagy magadról, azt hiszed, hogy nagy betűkkel rád van írva, hogy "HÜLYE", és az egész világ rajtad röhög.


Mint említettem, ez tévedés, amit korrigálni kell.


"Szinte mindenhol keményen szorongok"


Ezen is változtatni kell (pszichológus). Vagy összefügg, vagy nem az elmondottakkal.

2011. szept. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 18:55


A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 00:59


A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:36



Nálam is dettó ugyanezek vannak. Csak nálam rosszabbodik a helyzet, ha emberek közé megyek, mert látom az embereken, hogy mennyire könnyedén veszik az életet, haverjaikkal mászkálnak, vagy látok párokat vagy jó csajokat és irigykedek, mert tudom hogy ilyen alacsony önbizalommal nekem esélyem sincs a normális élethez. És ez változni sem nagyon fog fog szerintem, mert már több, mint 5 éve ilyen vagyok. Régebben voltam pszichiáternél és felírt 3 elég erős antidepresszánst, mikor azokat szedtem, akkor jobb volt kicsivel, úgyhogy megint elfogok hozzá menni.


Tuncyy


Köszi a tanácsot, de rajtam már csak az erős szerek segítenek.



amúgy 21/F vagyok

2011. szept. 2. 12:59
 17/36 A kérdező kommentje:
a válaszokat meg mindenkinek köszönöm
2011. szept. 2. 13:00
 18/36 anonim ***** válasza:

Nem piszkálni akarlak, de mért hagytad abba anno a kezelést? :O


Még szerintem fontos, hogy ne csak a gyógyszerekre bízd magad, mert az csak átmeneti megoldás, amíg a probléma lelki okai megszűnnek.

2011. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Igazából nem volt kezelés, csak bementem az orvosi rendelőben az állami pszichiáterhez, elmondtam neki, hogy mi a bajom és felírta a gyógyszereket. Azóta tervezgetem, hogy visszamegyek, de mindig eltolom, mert bátorságom nem nagyon van hozzá. De most ráfogom szánni magam.
2011. szept. 2. 21:48
 20/36 A kérdező kommentje:
De voltam kineziológusnál is, de az nem ért semmit. Valami hipnózist próbált, ami abszolút nem jött be, meg készített valami italba keverhető harmatgyenge cuccot. Úgyhogy 2 alkalom után azt is otthagytam. Inkább írjon fel a pszichiáter gyógyszert, aztán azzal el leszek. A végső gyúgyulásban nem nagyon bízom, mert nagyon elhatalmasodott ez az egész.
2011. szept. 2. 21:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!