Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte mindenkit felsőbbrendűn...

Szinte mindenkit felsőbbrendűnek tartok magamnál, félek kimenni a házból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha az utcán sétálok, vagy bárhol, akkor félek, hogy mit gondolnak rólam mások/ röhögnek-e rajtam. Ha idegen emberekhez kell szólnom alig bírok beszélni, akkor is csak nagyon halkan. Egész nap a szobámban vagyok egyedül, csak akkor megyek valahova, ha muszáj (akkor is nagyon nehezen). Szinte mindenhol keményen szorongok, kivéve a szobámban (bár sokszor ott is). Barátaim természetesen nincsenek. Középiskolában piszkáltak, mert nagyon vékony voltam, onnantól kezdődött el kb ez az egész. De egész életemben félénk voltam.
2011. aug. 31. 18:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Jaaaaj mi az, hogy nem bízol a gyógyulásban? Ami nem gyógyítható az pl a skizofrénia meg akiket elmegyógyba zárnak, ők reménytelenek.

!!!!!!!!A szorongás és a depi gyógyítható, akármilyen erős is.


Ne félj a dilidokiktól! :D Jó párral volt dolgom és egyik sem harap, legfeljebb ugat :D

Vagy cikinek találod?

De szerintem nyugodtan mehetsz államihoz is és akkor mellette még eljárhatsz pszichológushoz, ha kell. Mert (tudom, mondtam már :D) életed végéig nem élhetsz tabikon, az olyan mintha, sőt teljesen olyan mintha drogoznál, csak legálisan.

De a lényeg szerintem, hogy ha elkezdesz járni, ne hagyd abba! Szóval érted...ha elkezded, akkor csináld végig!

És legyél bátor xD

2011. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
De már ma is olyan napom volt, hogy az elmegyógy megváltás lenne nekem. Jó lenne ott teljesen nyugtatókkal kiütve, magamról nem tudva lenni...megoldódna minden gond. Úgyhogy már úgy vagyok vele, hogy mindegy mit csinálok, tehát jöhetnek az erős gyógyszerek. Aztán a kezelést még megpróbálom, de nem sok reményt fűzök hozzá...Szerintem egy pszichológusnak sem fogok tudni megnyílni. Sokan az én helyzetemben illegális drogot használnak, úgyhogy még mindig jobb a legális :D
2011. szept. 2. 22:26
 23/36 anonim ***** válasza:

12:59


"ha emberek közé megyek, mert látom az embereken, hogy mennyire könnyedén veszik az életet, haverjaikkal mászkálnak"


Nem látod rajtuk, ez nincs rájuk írva. Rád sincs írva semmi. Kívülről _pontosan úgy_ nézel ki, mint ők. Azt kellene megértened, hogy senkire sincs ráírva, hogy könnyed vagy félénk, vagy mittudoménmi. Nem látod rajtuk, hanem beléjük képzeled.


Neked az az elméleted, hogy te lúzer vagy, mások meg császárok. Lenézed és utálod magad. A vicc az, hogy ez sincs a fejedre írva, ezért mások ha látnak az utcán, fogalmuk sincs róla, hogy te nem vagy olyan magabiztos, mint amilyennek te képzelsz másokat.


Van egy elméleted, ami téves. A hibás gondolatokat ki kell cserélni helyesekre, ha tovább akarsz lépni.


"És ez változni sem nagyon fog fog szerintem, mert már több, mint 5 éve ilyen vagyok."


A logika szabályainak teljesen ellentmond az az érvelés, hogy "eddig x évig ez volt, tehát ezután is így lesz". Ez nem érvelés. Annyira utálod magad, hogy még egy logikátlan következtetést is elfogadsz, feltéve, hogy rossz rád nézve.


Olyan vagy, mint egy bíró egy koncepciós perben, aki bármi áron el akar ítélni valakit, és már a tárgyalás előtt megvan az ítélet. A vádlott pedig te magad vagy.


"Régebben voltam pszichiáternél és felírt 3 elég erős antidepresszánst, mikor azokat szedtem, akkor jobb volt kicsivel, úgyhogy megint elfogok hozzá menni."


Nem ártana, de a kognitív terápia sem.

2011. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"az elmegyógy megváltás lenne nekem. Jó lenne ott teljesen nyugtatókkal kiütve, magamról nem tudva lenni...megoldódna minden gond."


Csakhogy az elmegyógy nem ilyen.


"Sokan az én helyzetemben illegális drogot használnak, úgyhogy még mindig jobb a legális :D"


Ez viszont igaz. A kábszernél kb. minden jobb.

2011. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"Nálam is dettó ugyanezek vannak. Csak nálam rosszabbodik a helyzet, ha emberek közé megyek, mert látom az embereken, hogy mennyire könnyedén veszik az életet, haverjaikkal mászkálnak, vagy látok párokat vagy jó csajokat és irigykedek, mert tudom hogy ilyen alacsony önbizalommal nekem esélyem sincs a normális élethez. És ez változni sem nagyon fog fog szerintem, mert már több, mint 5 éve ilyen vagyok."


Ez velem is így van. És nagyon szívesen elmennék pszichológushoz - gyógyszereket nem szednék semmiképp, legalábbis huzamosabb ideig -, mert jó lenne erről beszélgetni, meg biztos mondana okos dolgokat, de baromira nincs rá pénzem. Államihoz meg tök fölösleges menni, mert ott úgy kezelik az embereket, mintha futószalagon érkeznének. És mivel amúgy sem állnunk jól anyagilag, ráadásul a bátyámnak meg anyámnak például sokkal nagyobb szüksége lenne rá, így meg pláne nincs rá 5-10e forintom:S

Amúgy én azért írtam, hogy rajtam a költözés segítene, mert én az itthoni légkör miatt lettem olyan, mint egy zombi. Az anyámnak is rengeteg sérelme volt, az apám meg ivott és egy tuskó volt, és ez valahogy a hosszú évek után most jön ki. Pedig már sokat változott a helyzet - apu már nem iszik -, de anyámon most jön ki az őt ért rengeteg sérelem, és emiatt teljesen megzakkant. A bátyámat is folyton bántották a családban, plusz most lett valami fa*a kis betegsége, ami meg hipochondriát váltott ki belőle, és tökre kényszerbeteg lett. Meg még ott van apám, aki egyszerűen "idegbeteg", és nem képes kommunikálni, nem lehet vele semmi fontosat megbeszélni, inkább munka után egész nap a TV előtt ül, hogy még gondolkodnia se kelljen a kínos problémákon, amelyeket mindenki tud, mégis mindenki homokba dugja a fejét. NA, ezért szeretnék én elköltözni. Pozitív, vidám emberek között teljesen megváltozom, például tavaly az egy hetes kiránduláson teljesen más voltam. Aztán ahogy hazajöttem, megint szembetaláltam magam a rengeteg negatív energiával és pesszimizmussal, és pár nap múlva megint zombi lettem érzelmileg. Hát ezért írtam azt, hogy talán a költözés segíthet.

Tegnap 18:06

2011. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Államihoz meg tök fölösleges menni, mert ott úgy kezelik az embereket, mintha futószalagon érkeznének."

4 éve járok állami pszichiáterhez, 2 évig még gyereknek számítottam, aztán átküldtek most a felnőttre. Az első doki, tök figyelmes volt, meghallgatott és jó tippeket adott, felnéztem rá, azóta is, mert szerintem jó ember és jó orvos. A mostani orvosomat szidják a városban, hogy mennyire nem érti a dolgát, meg alkesz, de engem ez egyáltalán nem izgat. Ő is ember, hibákkal. Ha munka után hazamegy és leissza magát, az nem az én problémám. A családom nem örül, hogy hozzá járok, de én kitartok mellette, mert tudom, hogy átérzi a helyzetem és nem töm tele ok nélkül gyógyszerekkel, minimális adagot szedek. És tényleg van, amikor bemegyek felírja és megkérdezi mi van vele, annyit mondok semmi, aztán helló. De ha épp valami beszélni valóm van, meghallgat, nem foglalkozik az idővel. Ennél többet az sem tehet, akinek fizetsz ezért :) Örülj, hogy valamit legalább ingyen kapsz a csóró állambácsitól :D

2011. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Kérdező! kort és nemet elárulsz? :) (tippem szerint 20

körüli srác lehetsz)

Amúgy kizárt, hogy egy pszichológus ne tudná kibogozni, hogy mi az ok...Neki az is sokat mondhat, ha elutasító vagy vele, de ő pont az a személy, aki tudja kezelni az ilyesmit, úgy, hogy észre sem veszed...

2011. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Most már eldöntöttem, hogy diliházba megyek. Ma beült elém egy nagyon jó csaj a vonaton és nagyon sz@r volt, mert iszonyatos szexhiányom van. És ha belegondolok, hogy ennyi önbizalommal ebben az évezredben már nem is lesz ilyen kapcsolatom, akkor tényleg a mennyország lesz a diliház. Ott legalább telenyomnak nyugtatóval.
2011. szept. 3. 22:10
 29/36 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:20



21 éves fiú vagyok, de már írtam korábban is :)

2011. szept. 3. 22:11
 30/36 anonim ***** válasza:

Ja bocs, nem vettem észre, h már írtad én is nemsokára 21 leszek, lány vagyok, ha gondolod írj privit ;)beszélgess velem! nyugi kikészítelek úgy, mintha diliházba lennél :D

Amúgy nem gondoltál rá, hogy egy nagyot bulizz? Elmennék veled, de komolyan.. :D :)

2011. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!