Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szocális fóbiám van? Miért...

Larissa666 kérdése:

Szocális fóbiám van? Miért vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta félénk,és ideges voltam,és utáltam emberek előtt szerepelni.Szavalóverseny? Kizárt.Iskolai fellépések?Maga volt a rémálom.Izzadtam,dadogtam és azt sem tudtam mit beszélek.Mindig ideges voltam/vagyok,ha emberek előtt meg kell szólalnom.Az általános iskolát valahogy megúsztam,bár az osztálytársaim mindig szóvátették,hogy ne stresszeljek annyit.Azt hittem hogy csak tul lámpalázas vagyok,és félénk..és hogy ez majd elmúlik.Most gimnáziumba járok,és ez nem változott.És az önbizalomhiány...Minden elront.Szörnyű,de mindig másokhoz hasonlítom magam,amitől mindig kisebbségi komplexusaim lesznek.Nem vagyok magányosfarkas vagy hasonló,vidámabb vagyok,mint bárki más,sokat nevetek és sok barátom is van,mellette két legjobb barátnőm.Suliban is jól érzem magam,kivéve,ha valami rendezvény van,ahol esetleg meg kell szólalni,a feleléseket utálom,és mindig egy nagy lúzernek tartom magam,pedig erre mások véleménye szerint nem is lenne okom.A pasi ügyek is gondot okoznak,még nem volt barátom(lehett volna párszor,de visszautasítottam őket,ez után is szörnyen éreztem magam)Randi előtt,vagy ha valahova kirándulni megyünk,esetleg egy írásbeli előtt..stb szóval szinte minden új dolog előtt olyan gyomorgörcsöm van,hogy a hányás erőltet és nem tudok enni.Mit tehetnék? Forduljak pszihologushoz? Még elég fiatal vagyok,nem szeretnék gyógyszereken élni...16/l
2011. szept. 10. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

olyan volt ezt végig olvasni,mintha én írtam volna 16évesen.csak én ezek mellé még hadartam is,ami miatt pláne féltem megszólalni ismeretlenek közt.

ezt nagyon nehéz leküzdeni én már felnőtt vagyok,de a mai napig utálok olyan helyekre menni ahol nem tudom mi lesz hogy lesz,stb.Ha valamit el kell intéznem egy hivatalos helyen előtte hasmenésem van,annyira tudok izgulni..! De az élet egyszerűen belekényszerített bizonyos helyzetekbe.Mostmár van 2 kislányom és kénytelen voltam/vagyok miattuk összeszednem magam!


csak azt tudom mondani,hogy mikor új helyzet előtt állsz,akkor csak a pozitív dolgokra gondolj.mert sokszor az a baj,hogy már előre stersszelsz (gondolom) és ez csak rontani fog a helyzeten. A fiúkat meg ne utasítsd el,-ha neked is tetszik az illető akkor állj vele szóba,hagyd hogy megismerjen téged.

Szerintem még hagyd a pszichológust,-ezt magadba kell lerendezned! és ha nagyon nem sikerül elérned javulást akkor,esetleg beszélgess el egy hozzá értő dokival.

2011. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan elmehetsz pszicholóushoz, nem is kell erről senkinek se beszélned, ez csakis a te dolgod. Itt amolyan elmondom hát mindenkinek, de persze senkinek. Az is biztos, hogy nem fogsz gyógyszereken élni, csak mondd el neki ezt is, hogy ettől is tartasz. Már az is előrelépés, hogy itt leírtad amit érzel.


Nekem anno az iskolai felelésektől volt parám, állandóan összekevertem a verscímeket. A saját hangomtól féltem. Aztán... az élet úgy hozta, hogy a munkahelyemen a szokásos negyedéves agymosásokon mikrofonba kellett beszélni... Először egy szó se jött ki a torkomon, miközben 150-en meredtek rám tágra nyílt szemmel. Aztán szép lassan oldódott a gátlás, és rájöttem, hogy ezt csakis úgy tudom leküzdeni, ha gyakorlom. Később egyenesen élveztem is, minden adódó lehetőségnél mikrofont kértem :) de senki sem sejtette, hogy mi volt a valódi oka a szereplési vágyamnak. Aztán az egyetemi szakdolgozat-védésen is mikrofonba kellett beszélni a prezentáció közben. Mindenki el volt ájulva a teremben, hogy jéééé így is tud beszélni? Komolyan élveztem, semmiség volt az egész a gimnáziumi feleléseimhez képest.


Ha van rá lehetőséged, keress meg egy amatőr színjátszókört, beszélj a vezetővel négyszemközt, hogy neked mi a célod, miért szeretnél közösségbe járni.


Meglátod, élvezni fogod!

2011. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen szociális fóbia szerintem, de az is lehet. Viszont lehet egy pszichológust fel kéne keresned, hisz nyilván nagyon zavar téged ez az állapod.(A pszichológus csak terápiát tart, a pszichiáter aki gyógyszert ír fel, de szerintem sem az az első, akihez fordulni kell.)
2011. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) -hát a hadarást kifelejtettem,valamikor nem jut eszembe semmi,máskor pedig hadarok.Sajnos igen,muszáj lesz vele szembe néznem,de ez nagyon nehéz..és az emberek többsége ezt nem érti meg :/ Viszont anyukám is ugyan ilyen,vele bármikor tudok erről beszélni,de szembenézni csak is egyedul lehet!Lehet tőle örököltem..vagy az ilyesmit nem lehet?

-én mikrofonba sosem tudnék beszélni...akkor nagyon ügyes vagy,hogy így hozzászoktál,és leküzdötted a félelmedet :)

-azt hiszem,hogy a pszihologust még kihagyom....

2011. szept. 10. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:
kíváncsi vagyok ,hogy azóta mi van veled ?:)
2013. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!