Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van öngyilkosság elleni érvetek?

Van öngyilkosság elleni érvetek?

Figyelt kérdés

Én kezdeném a mellette szóló érvekkel:

- az élet alapvetően rossz

- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat

- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár

- nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk

- úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni

- ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi (pont, mint születésem előtt - én nem voltam)


Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?


2011. okt. 2. 22:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"az élet alapvetően rossz"


A kedvenc zenéd hallgatása, egy jó könyv olvasása, a kedvenc ételed evése stb., ezek mind jobban a nullánál. Ha erre azt válaszolod, hogy semmi nincs, ami szerinted jobb a semminél, és minden csak fájdalmas és rossz, akkor vagy hazudsz, vagy beteg vagy és orvoshoz kell fordulnod, mert az agyad egyik funkciója (az öröm, élvezet érzése) egyszerűen leállt. Amit kezelni lehet.


"az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat"


Biztos is, csak hát nem kötelező ezzel foglalkozni.


" az élet sok csalódással és szenvedéssel jár"


Nemcsak azzal jár. Nem erre kell koncentrálni.


"nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk"


Nemcsak az jó, aminek értelme van. Pl. a szexnek elvileg az az "értelme", hogy gyereket nemzzünk. A fogamzásgátlás és az óvszer a szexnek ezt az "értelmét" elveszi. Ettől a szex nem lesz élvezhetetlen.


"úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni"


Rengetegen érzik ezt, tehát olyan nagyon nem lógsz ki a sorból. Ha zavar, hogy nem tudsz beilleszkedni, akkor ez tényleges pszichológiai probléma, és menj vele pszichomókushoz.


"ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi "


Ez baj? Az ateizmust annak idején Lucretius, az egyik legrégebbi képviselője pont azért terjesztette, hogy az emberek megnyugodhassanak: nem lesz semmi a halál után.


"Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?"


Pl. mert ha mindennek véget vetnél egy pillanat alatt, akkor nemcsak annak vetnél véget, ami rossz.

2011. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

23:37


"Azt hittem, hogy sok közös van bennünk. Talán túl lelkes voltam. Most képzeld el, hogy ezt a lelkességet egy pofáraesés követi"


Ja, szóval kamaszkori szerelmi bánat. Keress másik csajt, egyből megváltozik az "életfilozófiád".

2011. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

14:16-nak:

Próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne valami elcseszett szerelmi bánatként hangozzon amit írtam, de úgy tűnik nem sikerült. Habár van benne igazság, de a hangsúly nem ezen van, hanem azon, hogy bármit teszek, bármennyire jó vagyok abban amit csinálok, nincs kinek bizonyítanom, így sikerélményem sincs semmiben. Pedig szerintem a sikerélmény az élethez a legnagyobb motiváció, és ez teszi az embert boldoggá.

2011. okt. 3. 15:47
 24/30 anonim ***** válasza:

"Próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne valami elcseszett szerelmi bánatként hangozzon amit írtam, de úgy tűnik nem sikerült."


Akkor sikerült volna, ha eltitkoltad volna az életkorodat és a szerelmi szálat.


Ha a fenti sorokat egy 45 éves szűz férfi írja, akkor igaz az 1. hozzászólásom. A te helyzetedben meg a 2. érvényes.


"Habár van benne igazság, de a hangsúly nem ezen van"


A hangsúly ezen van akkor is, ha annyira szégyelled, hogy még magadnak se vallod be.


Értem, hogy sokkal márkásabb és méltóságteljesebb dolog megállapítani, hogy "az élet alapvetően rossz", mint azt mondani, hogy "elhagyott a barátnőm". Hiszen minden 18 éves legalább annyira irtózik attól, hogy "átlagembernek" nézik és "sablonosan" viselkedik, mint amennyire ki van éhezve a nőkre. De az érettség része az is, hogy az ember abbahagyja ezt a fajta pózolást, felismeri és elismeri, hogy mi az igazi problémája, és aztán azt megoldja.


"bármennyire jó vagyok abban amit csinálok, nincs kinek bizonyítanom"


Tehát egy lány kell neked, aki felnéz rád.


Sok ilyen lány van. Sok lány szeret felnézni a barátjára. Keress nálad alacsonyabb, gyengébb lányokat. Ha okos vagy, akkor olyat, aki tiszteli az észt, ha erős vagy, akkor olyat, aki tiszteli az erőt, stb.


"így sikerélményem sincs semmiben. Pedig szerintem a sikerélmény az élethez a legnagyobb motiváció"


Szerintem pl. tökre nem, de ízlések és pofonok különböznek.

2011. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Szőkevagyok,nemhülye válasza:

- az élet alapvetően rossz

Ez baromság.

- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat

Ja, kb. 90%uk. Na én? Tojni kell rájuk.

- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár

Ja, meg sok örömmel. De ahhoz hogy valamiben csalódj, előtte örülnöd kellett neki. Vagyis boldogság nélkül nincs bánat, és így fordítva...

- nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk

Amit átlagban az emberiség tesz az a Föld pusztításáról szól. Csatlakozz a környezetvédőkhöz, és akkor már rögtön abba a kis közösségbe fogsz tartozni akik értelmes dolgot csinálnak.

- úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni

Tényleg? Azta, üdv a klubban! Mi ebben a gond? Egyéni vagy...

- ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi (pont, mint születésem előtt - én nem voltam)

Egyszer élünk, ki kell használni.


Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?

Mert számos dolog vár még a világon, amit megtehetsz, kipróbálhatsz. De én nem kezdelek el babusgatni hogy "jajj ne tedd, semmi értelme" stb. Ha ilyen hülye vagy, hajrá... A családodnak fog fájni nem neked.

2011. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem is herótom van mindenből, állandóan feszült vagyok, vívódok belül magammal, minden nap nehéz, de már egészen megszoktam, és lassan már letojok mindent. Ilyen azt' kész. Mindenki bekaphatja
2011. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
71%
vannak olyan élethelyzetek, aminél jobb a halál, ezzel nem lehet vitatkozni.
2011. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha ilyen borúlátó vagy akkor nézd meg Az élet szép című filmet abban megtalálod az élet értelmét.

2011. okt. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
nekem nincs
2011. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Sztem az első 3 mondatod óriási torzítás:


"-az élet alapvetően rossz"

Csak az a lány bánt veled rosszul.


"- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat"

Csak az a lány.


"- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár"

Amiatt az egy miatt érzed.

2022. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!