Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van öngyilkosság elleni érvetek?

Van öngyilkosság elleni érvetek?

Figyelt kérdés

Én kezdeném a mellette szóló érvekkel:

- az élet alapvetően rossz

- az emberek lekezelőek, túl nagyra tartják magukat

- az élet sok csalódással és szenvedéssel jár

- nem látok semmi értelmet abban, amit teszünk

- úgy érzem, hogy különbözök másoktól és nem tudok beilleszkedni

- ateista vagyok, szerintem ha meghalok, nem vár rám semmi (pont, mint születésem előtt - én nem voltam)


Ha véget tudnék vetni mindennek ami rossz és ami fájdalmat okoz egy pillanat alatt, akkor miért ne tenném meg?


2011. okt. 2. 22:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanilyen most az életem, volt is már párszor, egy jelentéktelen szarnak érzem magam. Nem ért meg senki, a legtöbb barátom nem is ismer. Nem csinálok semmit, kb. nem is élek. na és? Talán megértenélek (talán nem), ha szenvednél, ha trauma ért volna, ha lenne valami különleges ebben az egészben... így viszont csak egy komolytalan gondolkodású fiatal srácot látok, akinek minden esélye meglenne egy normális életre. Mondom ezt 15 éves lányként.


Nem akarlak győzködni mert leszarnád, de ez semmi. ez lófasz. emiatt véget vetni a saját életednek szánalmas. beszélgethetünk ha szeretnéd, de gondolom nem szeretnéd.

2011. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Megismertem valakit, akivel egy ideig jól kijöttem. Azt hittem, hogy sok közös van bennünk. Talán túl lelkes voltam. Most képzeld el, hogy ezt a lelkességet egy pofáraesés követi. Azóta megyek az árral, időnként próbálok változtatni, de nehéz, és semmi eredménye. Szerintem csak magamnak teszek rosszat, amikor beleavatkozok a működő dolgokba. Tudom, hogy a problémáimat nekem kell megoldanom, de mivel nem szeretnék megbántani senkit, nem is akarok senkinek rosszat, ezért szerintem csak egy megoldás van.
2011. okt. 2. 23:37
 13/30 A kérdező kommentje:

23:32-nek:

Az életem normális, a gondolkodásom nem az. Mivel tudom, hogy nagyon sok ember örülne hasonló életnek, ennek ellenére én viszont nem örülök neki.

2011. okt. 2. 23:41
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudok neked mit írni... ez nagyon szar dolog, sokakkal megtörténik, sokan a padlóra kerülnek. De egy ember nem attól ember hogy soha nem esik pofára, hanem attól, hogy egy idő után fel tud állni. Ki mondta hogy könnyű? Az élet nem a gyáva férgeknek való. Sajnállak, és normális esetben nem beszélnék így veled, de semmi értelme ilyenkor babusgatni valakit..


Értelmes és normális vagy. tudod hány ilyen ember van a világon? hát k*rva kevés! Ha most magára hagyod azt a néhány valamire való embert aki téged értékelne, azzal nem csak magadnak ártasz. Állj fel és küzdj, vagy halj meg gyenge senkiként.

2011. okt. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
én már próbáltam néhányszor, nem olyan egyszerű, mint gondolod, az utolsó pillanataidban a saját ösztöneid akadályozzák meg (már amennyiben meg tudják akadályozni)
2011. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Arra pl. nem gondoltál, hogy új dolgokat próbálj ki? Mondjuk beíratkozhatnál harcművészeti oktatásra. Ott ezt a nyálas, síránkozó lelkedet is megedzenék. Vagy motorozhatnál, nem izgat a sebesség mámora? Az a bajod, hogy nem is keresel semmi olyat, ami örömet szerezne neked. Persze, minden ember bunkó, lekezelő, többek közt én is. De nehogy már egy egész társadalom hozzád igazodjon, az önsajnálat remekül megy, de hogy megpróbáld értékessé tenni magad...
2011. okt. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%

Mi szól ellene:

- az életben kurv@ sok jó dolog van, lágy szellő a tavasz réten

- az emberek le vannak sz@rva, nem miattuk kell élni

- az élet sz@r játék, de jó a grafikája

- tedd, vagy ne tedd, nincs miért (Do or do not, there is no why- Yoda után szabadon)

- nem kell, hogy olyan legyél, mint a massza

- nincs Isten, nincs túlvilág, nincs reinkarnáció tehát most vagy soha

2011. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
tehát úgy érzed, hogy nem fogad el senki és mióta az a nagy csalódás ért, azóta nem találod a helyed? Kis türelmet ez változni fog próbálj olyan tevékenyésgeekt űzni amiket szeretsz pl hobby sport, művészet olvasás zenehallgatás stb. Ha szeretnél írj privátot szívesen válaszolok
2011. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

Szia!


Én Blaise Pascal-tól a Nagyszerű Természettudóstól szeretnék neked idézni:


“Ha látom az ember vakságát és nyomorúságát, és elnézem ezt az egész néma világmindenséget s a mindenség e zugában magára hagyott, sötétben tévelygő embert, akinek sejtelme sincsen róla, ki tette ide, miért van itt, mivé lesz halálában, és képtelen bármit is tudni, olyan rémület vesz rajtam erőt, mint akit álmában félelmetes, puszta szigetre tettek ki, s aztán, mikor felébred, fogalma sincsen róla, hol van, de nincs módja többé onnan elmenekülnie. És mindezt látva elcsodálkozom, hogyan lehetséges, hogy mégsem esik kétségbe e nyomorúságos helyzete miatt. Mellettem másokat, hozzám hasonlókat látok: megkérdem tőlük, vajon ők többet tudnak-e nálam, de azt felelik, hogy nem; és lám, mégis e tévelygő szerencsétleneknek elég volt megpillantaniuk maguk körül egy-két szemgyönyörködtető dolgot, s máris szívvel-lélekkel átadták magukat nekik. Én azonban nem tudtam rabjukká válni, hanem arra gondoltam, mennyivel nagyobb a valószínűsége annak, hogy nemcsak az van, amit látok, és kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban.”


(Blaise Pascal: Gondolatok, 693. sz. töredék)

2011. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

És még annyit hozzátennék, hogy egyébként én is voltam így mint te, de valahogy nekem a gondolkodásom hasonló ösvényre terelődött mint Pascalnak. Azóta pedig tudom hogy mi az életem értelme, mit kell tennem, és mi vár rám a jövőben.


Én a magam részéről ennyit tudok egyelőre mondani. Minden jót kívánok neked az életben, kívánom hogy te is rájöjj arra, amire annak idején én, hogy az öngyilkosság nem megoldás.


Sok sikert!

Tisztelettel: L

2011. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!