Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszichológushoz?

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Kissebségrendűségi érzésem,önbizalomhiányom,önértékelési zavaraim vannak. Suliban is inkább egész szünetben a wc-ben kuporgok,hogy ne lássák azt a hatalmas fejem. Ebédszünetet is a wc-ben töltöm,pontosan ezért. Amúgy a hajam nem zsírosodik,hosszú hátközépig érő,de én akkor is csúnyának látom. Alakom alig van, 167 cm magas és 50 kg vagyok. 17 éves létemre 70/B-s a mellméretem. Fenekem szinte semmi. A fiúk alig vesznek észre,nagy ritkán 1-2 rámír. A szemem alatt díszelegnek a sötét karikák,ez sajnos genetikailag. Kenhetem korrektorral,krémmel nem használ semmit. Az összes osztálytársamnak gyönyörű hibátlan bőre van csak én vagyok a ragyás. Bár nem sok,kb olyan 2-3 van rajtam,anyukám szerint felnagyítom a problémát de szerintem nem. Tényleg csúnya vagyok.Egy szerencsétlen ocsmány idióta. A pszichológus segítene? És egyedül mehetek? Nem akarom anyukámnak mondani,mert úgyis csak kiröhög,és nem is vezs komolyan.
2011. okt. 14. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
14:44, igen, egyetértünk. De amit leírtál (hogy nem küld tovább, hacsak nem tényleg szükséges) az az ideális állapot, és sajnos a pszichológusok közt is sok az, aki ezekre nem figyel rendesen, nemtörődöm, főleg az "állami" szektorban, mert a fizetős egyéni terápia az persze más. Csak nem árt óvatosnak lenni, mert 17 évesen nem feltétlen jut eszébe magától, hogy voltaképp nincs is szüksége egy marék nyugtatóra meg kedélyjavítóra... Azt a pszichiáter úgy írja fel, mint a selyemcukrot. Odamész, közlöd, hogy rosszul vagy, 2 perc alatt kijössz a recepttel...
2011. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igazad van, Palm! Hajlamos vagyok az optimális működésben hinni :)

17 évesen arra gondoltam, talán még Nevelési Tanácsadóba fordulhat a kérdező, ott annyira nem jellemző a gyógyszerezés. De azt nem tudom pontosan, hogy oda csak a szülő kérhet -e időpontot.

2011. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, alapvetően az lenne a helyes... ;)


Na de vissza a témához:


menj és kérj segítséget bátran! Ez nagyon okos dolog lesz tőled, és még valami:

aki nem jár pszichológushoz, az nem feltétlenül azért nem teszi, mert nincs rá szüksége... ;)

2011. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia!

A pszichologus NEM irhat fel gyogyszert. Nincs rá engedélye!!!!

mindenképp beszélgess valakivel errol.

Probald meg végiggondolni... Ird ossze, hogy van e alapja ezeknek a dolgoknak amiket magadrol látsz... Gondolj arra, hany lany szeretne olyan vekony lenni mint te :) És kuzd mindennap hogy lefogyjon. Fogd fel ugy a dolgot, hogy szerencsés alkat vagy! :)

A borod idovel alakul. Nem biztos hogy a tobbieknek is genetikailag olyan a boruk :) sot.. a rengeteg sminktol hosszu tavon csak csunyabb lesz. Persze alapozo és pirosito sokat segit. Probald kiemelni a szemed :)

A 167 cm egyaltalan nem alacsony!!! nezegess utana hany szineszno enekes 15O cm is alig van es megis midnenki odáig van értuk :)

NE gondold magadrol hogy rut kiskacsa vagy! azzal hogy elbujsz a wcben csak mégrosszabbul fogod magad erezni. Nem irtad, hogy van e baratnod, de egy baratno is sokat segit ilyen helyzetekben, ha megtudod valakivel beszélni.. Es lehet hogy kiderulne, hogy kivulrol nem igy latnak teged:)

Ha anyukad kinevet, mondd el neki hogy neked ez fontos lenne, legvegso esetben meselj neki arrol hogy megutod magad... mert ez mar sajnos tenyleg egyre csak durvul.. Ha tovabbra is kinevet menj el valakihez nélkule..

2011. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ja ,és gondolom az sem normális hogy ütöm magam. Ha ideges vagyok,megbántott valaki,vagy csak rossz napom volt elkezdem magam ököllel ütni. A combomat,és a kezemet. Egyszer este ist ezt csináltam,és reggel feldagadt,irtózatosan fályó karral keltem, de miután hazajöttem suliból folytattam tovább.


Na ez az, ami miatt mindenkeppen el kellene menni szakemberhez. Ez amit leirsz, kicsiben ugyan, de önsebzes, amiböl meg komoly gondok adodhatnak. Föleg a kivalto indokok (feszültseglevezetes, büntudat,...), ami igazan aggaszto.

2011. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Fel a fejel hercegno mert leesik a koronad mivel AZ VAGY mert minden lanyban van vlmi csodalatos...de ha nagyon sulyos akkot menj dokihoz♥️🧝🏼‍♀️🧝🏼‍♀️
2018. márc. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!