Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbia tönkreteszi...

A szociális fóbia tönkreteszi az életem! Van megoldás?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok.Kamasz korom óta erős szorongás gyötör,amikor emberekkel kell beszélnem,rossz gyerekkori élmények miatt.Egyszerűen szótlanná válok.Több kezdődő kapcsolatom tönkrement,mert a szótlan viselkedés minden pasit elriaszt,butának néznek,lenéznek emiatt.Sokszor jártam pszichológusnál,szedtem gyógyszereket,egyik sem hatott.Egy idő után-hetek,hónapok alatt-feloldódok annak a társaságában,aki előtt előjön a fóbia.De ezt sokan nem várják meg.Unalmasnak tartanak,elhagynak,elpártolnak,stb.

Hiába próbálok szembenézni a problémával,direkt társaságba járok,próbálok beszélni,de a vége az hogy felsülök.Tudom hogy az én koromban ez már viccesnek tűnhet,de már depressziós vagyok...nem találok olyan pasit aki elfogad...eleinte mindenkivel ilyen vagyok,de ha sikerül feloldódnom,nagyon dumás leszek.De ehhez idő kell,és mint mondtam,sokan nem várják meg.

Nemrég alakult valami egy pasival,de nem voltam neki szimpatikus a rám törő szótlanság,idegesség miatt.MINDIG ez van...már nem tudom mi a megoldás,nem akarok alkoholhoz fordulni,de már elegem van....van megoldás?????


2011. okt. 23. 10:49
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
szia. szerintem nekem is szociálisfóbiám van. (12 vagyok)de szerencsére nem súlyos a helyzet de nekem is vannak tüneteim és ezt leginkább például órai felelésen vettem észre először mert hogy mikor kihívnak felelni úgy érzem mintha mindenki engem nézne és csak rám figyelne. általában el kezd remegni a kezem és a szemkontaktust sem tudom felvenni a tanárral én is azért nézegetem most az oldalakat hátha tud valamiben segíteni valaki akár csak egy kommentel......
2020. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 _Titkos_Kamilla_ válasza:

Én is ebben szenvedek már több mint 6 éve, barátkozni nem tudok ,akik vannak barátnőim ,egyszer számíthatok rájuk egyszer nem. Ezen kívül minden este depresszióval küzdök ,sírok ,van mikor egész nap nincs kedvem, nem beszélek senkivel. Öngyilkosság gondolataim is voltak már ,de azt persze nem akarom megtenni mivel van egy családom akik támogatnak és van egy távkapcsolatom ,ő is szintén támogat és segíteni is próbál. Nagyon nehéz ,volt már pánikrohamom is 2 hétig, pszchiológushoz jártam 1 évig, de egyszer jött egyszer nem ,volt mikor potyára mentem ,nem éreztem változást ,nem volt hasznos amit mondott ,megmaradt bennem ,de nem segített semmit. És nem tudom hogyan tudnék meggyógyulni... ez egy szenvedés...

16/L

2020. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Valakinek sikerült kigyógyulni belőle?
2022. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ebből sajnos kigyógyulni nem lehet. A 20-as éveim rámentek a megoldás keresgélésére hasztalanul. Pszichológus hasztalan, pszichiáter meg arra elég hogy gyógyszert írjon föl, mert tapasztalatból mondom- hiába öntöd ki neki a lelked, észrevételem szerint úgy érti meg, hisz ő is csak ember problémákkal. Hiába ezen tudományra orientáltan képzett, nem ért igazából egyik sem sokat. Egyetlen gyógyszer fajta segít nálam csak, de hosszútávon munkahelyen így sem tudtam meg állni a helyem mert mindig kibukott a dolog.
nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!