Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbia tönkreteszi...

A szociális fóbia tönkreteszi az életem! Van megoldás?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok.Kamasz korom óta erős szorongás gyötör,amikor emberekkel kell beszélnem,rossz gyerekkori élmények miatt.Egyszerűen szótlanná válok.Több kezdődő kapcsolatom tönkrement,mert a szótlan viselkedés minden pasit elriaszt,butának néznek,lenéznek emiatt.Sokszor jártam pszichológusnál,szedtem gyógyszereket,egyik sem hatott.Egy idő után-hetek,hónapok alatt-feloldódok annak a társaságában,aki előtt előjön a fóbia.De ezt sokan nem várják meg.Unalmasnak tartanak,elhagynak,elpártolnak,stb.

Hiába próbálok szembenézni a problémával,direkt társaságba járok,próbálok beszélni,de a vége az hogy felsülök.Tudom hogy az én koromban ez már viccesnek tűnhet,de már depressziós vagyok...nem találok olyan pasit aki elfogad...eleinte mindenkivel ilyen vagyok,de ha sikerül feloldódnom,nagyon dumás leszek.De ehhez idő kell,és mint mondtam,sokan nem várják meg.

Nemrég alakult valami egy pasival,de nem voltam neki szimpatikus a rám törő szótlanság,idegesség miatt.MINDIG ez van...már nem tudom mi a megoldás,nem akarok alkoholhoz fordulni,de már elegem van....van megoldás?????


2011. okt. 23. 10:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező!

Én írok neked PSZCHIÁTERT, mint gyógymódot, te visszaírod, hogy találni kellene PSZCHOLÓGUST, stb. Tudod, mintha süketnek beszélnék. A két ember, bár a hivatásuk neve hasonló, korántsem ugyanaz. A pszichiáter orvosdoktor. Ő állapítja meg a betegséget, ő ír rá terápiát, szükség esetén ő írhat fel pszichológust is. Kb olyan a viszonyuk, mint a fogszakorvos, és a fogtechnikus között. Tudtál eddig követni? Ja, és ez ingyér van, az sztk ba.

2011. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
az SZTK-s csak gyógyszert ír fel, az nem nagyon küldözget terápiára, stb
2011. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kedves 15:07-es válaszoló!Hidd el,nem vagyok hülye és tudom mi a különbség pszichológus és pszichiáter között.Csakhogy amikor elmentem pszichiáterhez,azt mondta,nekem pszichológushoz kellett volna mennem,nem hozzá.A gyógyszer meg csak elfedi a tüneteket,nem a baj gyökerét gyógyítja.A pszichológus meg,ha nem produkálok tüneteket,a szorongást is nehezebben oldja.Gondolom én.

Amúgy köszi a lekicsinylő válaszodat:-S No comment:-S

2011. okt. 28. 06:47
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
A gyógyszer nálam eléggé bejött. Mikor szedtem sokkal jobban voltam és jobban megnyíltam társaságban. Úgyhogy nem olyan rossz az
2011. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, ebből ki lehet jönni. Viszonylag lassan, de sok kitartással. Én is hasonló gondokkal küszködtem, illetve a mai napig. Viszont sokat javult a helyzet. Lehet segíteni különböző meditációs technikákkal, gyógynövényekkel, mozgással és egyéb eszközökkel. Ha gondolod írj privát üzenetet, szívesen beszélgetnék veled.

Kitartás és sikerülni fog túljutnod ezen! :)

2011. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Pszichiáter nem küld el egy beteget úgy, hogy nem ide kellett volna jönnie, hanem amoda. Tudod a betegségem idején volt alkalmam hasonló betegekkel találkozni. Őket nevezem és, gyógyíthatatlan betegeknek. Ők nem mennek el orvoshoz, vagy a kezelést kicsinyelik, az utasításokat nem tartják be, semmilyen gyógyszer nem elég hatékony. Egyébként valszeg mégiscsak lehet, hogy a doki elküldött, mert nincs bajod. Legalábbis amit kezelne kellene. A te bajodra a "kutyaharapást szőrivel" lenne a módszer. Emberek közé járni, mennél többet beszélni. Sztem a megoldás kulcsa nálad van. Járjál piacra, boltokba. Kérdezzél, legyél kiváncsi. Sok sikert.

2011. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, küldtem neked egy privát üzenetet, ha még olvasod ezt, örülnék ha válaszolnál.
2011. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Küldtem én is privát üzenetet.
2012. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló problémával küzdök!!! :(
2012. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
65%
Én is szociális fóbiás vagyok és szivesen lennek a barátod egy életre 21/f
2013. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!