Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet szakember nélkül...

Hogyan lehet szakember nélkül kijönni a depresszióból? 16/l

Figyelt kérdés
Egyre inkább értelmetlennek érzek mindent, félek és nem tudom hogy hogyan jöhetnék ki valaha ebből az állapotból. Azért nem akarok szakembert, mert ha a szüleim megtudnák hogy ennyire sz@r a helyzet velem, ők is nagyon kiborulnának. Most is egyedül vagyok itthon és csak bőgök
2011. nov. 2. 09:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem! Anyu, gyere, akarok neked valamit mondani, nem csak a gimivel van baj, nem csak azert sirok, hanem...
2011. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

16 évesen nem vagy már kisgyerek. Ha akarsz, el tudsz jutni úgy is pszichológushoz, hogy anyukád nem tud előre róla.


Akkor pedig megkérdezheted azt is, hogyan kellene ezt kommunikálnod a szüleiddel? Persze a választ más ember nem fogja tudni, hiszen Ő nincs a te helyedben. Azt azonban jó eséllyel a pszichológus tudhatja, (hiszen ez a szakmája,) hogyan juthattok el közösen a te saját válaszodig, amit erre a kérdésre adhatsz. Így is működhet.

2011. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisan megbeszéled anyuddal, h problémáid vannak, és segítségre van szükséged. Mint mondtad látják ök is hogy sokat sírsz. Az a minimum, hogy egy anya elviszi a gyermekét orvoshoz.
2011. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Van úgy valóban, hogy úgy érezzük, hogy sok minden összegyűlik egyszerre, de ez már csak annak a következménye, hogy egy ilyen negatív állapotba kerülünk.

Ilyenkor gyorsan összerakja egymás mellé az ember, hogy mennyi minden rossz történik...


Alapjába véve az ember mindig fél a változástól. Az életben azonban sok változás történik, amit el kell fogadni, és ezeket mi tudjuk megfelelő irányba terelni.


Az egész igazából nézőpont kérdése.


Az új iskola is egy változás, de hidd el, hogy kicsit megszokod, és nem lesz nyomasztó. Attól, hogy új iskolába jársz, még találkozhatsz a régi osztálytársaiddal igaz?

Ugyanígy a szüleiddel is, miért veszítenéd el őket? Még ha idővel elköltözöl a pároddal, akkor is bármikor meglátogathatod őket, és ugyanúgy meglesznek.

Tűzz ki célokat magad elé, amiket szeretnél elérni. Meg lesz a mozgatórugó.

Ha ilyen helyzetbe kerülsz ne ijedj meg tőle. Ha sírnod kell, sírj nyugodtan. Viszont ne legyél egyedül. Próbálj foglalkozni magaddal, barátokkal lenni, beszélgetni, sportolni, ami örömet okoz.

Mi okoz örömet? Zene? Tánc? Rajzolás? Biztos van valami amit szívesen csinálsz.

Nem kell ehhez szakember, ne hagyd magad leragadni, hanem áll fel, és gyerünk! Csináld azt ami örömet okoz neked!

Küldtem egy linket privátban!

2011. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszönöm. Kerestem a privát üzeneted, de nem találtam:(

Most is ki vagyok borulva. Rettegek. Ahol most vagyok az egy elég nyomasztó hely, nyomasztó a gimnázium. De már nem tudom hová mehetnék. Anyu meg jól lehordott hogy miért kell ebből ekkora problémát csinálni, milyen tutyimutyi vagyok, stb. Szóval már akkor ideges rám ha felhozom a témát. Szóval eléggé egyedül vagyok

2011. nov. 9. 19:38
 16/17 A kérdező kommentje:
Ma reggel is átöleltem Anyut, és hirtelen nem tudtam visszatartani a bőgést. Erre elküldött a francba.
2011. nov. 10. 16:45
 17/17 anonim válasza:
Körülbelül én is ugyan ezt éreztem még pár héttel ez elött és nem csak 1 dolog volt az oka hnem sokminden és egyben kijött belőlem sírtam folyamatosan és volt h csak úgy is rám jött h akkor épp nem nyúlt hozzám senki v nem voltam még egyedül sem de aztán a barátaim erőt adtak nekem és sokkal jobban lettem , mondjuk én nem mondhatom el magamról h depressziós voltam/vagyok mert szerintem nem az volt , vmiben próbáld az örömödet lelni barátban normális családtagban ételben ... bármiben ami megelégedettséget okoz neked , az én anyukám is pont ilyen ahogy leírtad a tiéd apró dolgokért már kiakad kiabál ... de ha olyat mond ami nem igaz engedd el a füled mellett :) remélem azért vmennyit tudtam segíteni
2011. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!