Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehet hogy valaki (én)...

Az lehet hogy valaki (én) minden embernek unszimpatikus legyen első látásra? Sajnos nemtudok már mitkezdeni a helyzettel! Többi lent

Figyelt kérdés
Megpróbálom érthetően leírni a problémámat. Az a gond hogy azt veszem észre hogy minden ember akivel találkozok átnéz rajtam, nem köszönnek...csak néznek rám vagy elnéznek oldalra, hozzám sem szólnak,mindezt úgy hogy az életben nem láttak még. Egy teljesen normál kinézetű 25 éves srác vagyok,még ránézésre sincs rajtam semmi különös, nemvágok fapofát, nincs mogorva nézésem...semmi olyan ami miatt ezt érdemelném. Munkahelyen már az első naptól kezdve hozzám sem szólnak,azóta sem köszönnek. Képzeljetek el bármilyen szituációt vagy melóhelyen vagy bárhol máshol mikor jönne valaki megkérdezni valamit....látom h hozzám senki nemmer? odajönni...inkább odamegy máshoz.Ha járom a várost akkor az emberek még a fejüket is elfordítják, legfőképp a csajoknál zavar amikor elég feltűnően elkezdik nézni a földet,néha néha felnézve h odébb mentem e már. Nemvagyok kinézetre,öltözködésre semmilyen aberrált állat. Amikor haverokkal pl bentvagyunk a városban hétvégén, mások csak velem nemfognak kezet. MINDENKI ÁTNÉZ RAJTAM,NEM KERESIK A TÁRSASÁGOMAT mikor még egy büdös szót sem szóltam. Megérteném ha ezt akkor tennék ha ismernének, vagy pár szót váltottak volna velem :/ Csak egy "senki" vagyok a sok ember közül,nem ismerhetnek,nem tudhatnak rólam semmit,nincs is túl nagy baráti köröm. Hiába próbálok ellene tenni,mindenki teljesen közönséges velem szemben! Azt még hozzáteszem hogy ezmiatt zárkózott lettem,próbálkozásaim eredménye az lett hogy már nem is érdekelnek az emberek,untatnak, és kezdek ott tartani hogy énis olyan leszek mint a többi ember velem...szarok az egészbe ha odajön valaki hozzám kedvesen köszönni vagy stb! Valaki esetleg tudja hogy mi lehet ez? Bocsi ha túl hosszúra sikeredett
2011. nov. 9. 22:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit kihagytam hogy ezt sajnos nemképzelem be, haverommal megfigyeltettem és ő is csak lesett hogy mivan ilyenkor! Nem vagyok beképzelt bunkó sem,de ha ezt is gondolják...honnan????? én pedig szívesen beszélek bárkivel
2011. nov. 9. 22:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehet ez...hasonló cipőben járok, bár nem ennyire durván, de észrevettem, hogy néha mintha nem mernének hozzám szólni, a buszon gyakran inkább állnak, de nem ülnek mellém...pedig rajtam sincs semmi különös, átlagosan csinos nő vagyok, és még senki fejét nem haraptam le :)))

Én azért igyekszem humorosan felfogni, ha hozzám szólnak mosolyogva válaszolok, legalább én ne legyek bunkó, ha már mások azok :)

2011. nov. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Légy üdvözölve a világomban! Isten hozott, de az ördög visz el.
2011. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint csak azért írok, hogy lássam, ha valami okos válasz érkezik (tudom, feliratkozhatnék csak követésre), meg egy kicsit azért, hogy "hahó, nem vagy egyedül a klubban".

25 éves nő vagyok, már középiskolás koromban feltűnt, hogy egyszerűen nem tudok bekapcsolódni semmilyen társalgásba, mert tökéletesen levegőnek néznek, még olyan emberek is, akikről kifejezetten tudom, hogy semmi bajuk nincs velem, nem utálnak és nem tartanak gáznak sem.

Mondjuk áll a társaság körben, beszélgetnek, én valahogy akár hogy helyezkedek, a körnek én mindig a "sarka" vagyok, a mellettem lévő kettő fokozatosan összezár és hátraszorít. Akkor átállok máshová, megint ugyanez. Megpróbálok hozzászólni a témához, nem az, hogy nem hagynak szóhoz jutni, egyszerűen nem hallják, akár milyen hangos vagyok; velem egyszerre vagy a szavamba vágva valaki más is megszólal, és senkinek nem tűnik fel, hogy én is beszélni próbáltam épp. Ez konkrétan nem egyszer-egyszer, hanem állandóan küzdenem kell, hogy ne ez legyen, ha mégis mindenáron mondani akarok valamit, az általában csak negyedjére-ötödjére sikerül.

Vagy buliban körben táncol a banda felállásnál dettó, esélyem sincs a körben maradni.

De az is érdekes, hogy még soha egyetlen jehovista, kéregető stb. nem szólított le sehol az utcán.

Egyetlen szerencsém, hogy nő vagyok, állítólag nem is rossz, úgyhogy ha férfitúlsúly van a társaságban, akkor időnként kicsit jobb a helyzet, de ott is inkább az van, hogy akkor az illető lelkes érdeklődő "leszakad" velem a többiekről.

Ja, asztaltársaságnál már régóta középre próbálok ülni, akkor van esélyem, hogy ne csak mindenkinek a tarkóját lássam, de még így is van, hogy pont nálam esik szét két társalgásra az egész, és én mindkettőhöz csak úgy "látnék ki", ha látványosan benyújtózkodnék az asztal közepére.

Én is felvetettem, hogy talán valami gáz van bennem, a viselkedésemben, csak senki sem mondta még, úgyhogy megkérdeztem pár embert, akiről tudom, hogy megmondanák+, azt mondták, ááá semmi, biztos csak beképzelem az egészet. Az egyik azért felajánlotta, hogy majd egyszer megpróbálja megfigyelni, meg is tette. Aszta, mondta utána, tényleg, ő is csinálja, fogalmam sincs, hogy miért!!!

2011. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is volt ilyen, aztán elmúlt. Egy dolog fontos: ne másoktól várd, hogy körbeugráljanak, barátkozzanak stb. próbálj meg TE kezdeményezni. Meg azt írtad, hogy nincs rajtad semmi különös...talán épp ez a baj, ki szeret unalmasnak tűnő emberekkel lenni?


'az első naptól kezdve hozzám sem szólnak'

Te vagy/voltál az új, neked kell alkalmazkodni hozzájuk ill. barátkozni, ha zavar, hogy ők nem nyitnak feléd.

Valahogy hívd fel magadra a figyelmet, ne legyél unalmas, unott, szürke és ....de azért ne akarj csodát pillanatok alatt.

2011. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

19:42es

Örülök hogy írtál, ezt akár énis írhattam volna...ugyanilyen van nálam is,csak nemírtam le.Társaságban akárhogy,akárkivel dumálok,mindig nálam szakad ketté a társaság és csak lesek hogy melyikhez álljak be, de még akkoris tesznek rám...pedig próbálkozok,mindig én kerülök az utolsó sorba aki csak kullog a többiek után.

2011. nov. 11. 09:59
 7/13 A kérdező kommentje:

22:38asnak


Értem hogy mire gondolsz, de te más irányba mentél el mint ahogy én azt gondolom. Nem az alkalmazkodásról van szó,mert ahogy írtam próbálkozok,hiába szólok...le se szarják. Azok az emberekre teszek akik úgy tekintenek másokra hogy ez unalmas vagy ilyesmi,talán mostanság így kell gondolkozni? hogy meglátsz egy embert és tegyük fel nem tetszik a ruhája mert neked az unalmasnak,szürkének tűnik akkor az már szar ember? Ha felhívom magamra a figyelmet akkor tömegével jönnek majd hozzám az emberek? Egyébként hogy említsek még1 példát...az miért van hogy sokszor utazok tömött buszon,egyetlen hely van csak a buszon(mellettem) de az ég világon senki le nem ülne,inkább állnak tovább. Én érzem szarul magam olyankor, vegyek fel feltűnő cuccot,szólitsak le valakit mindezt azért hogy netűnjek unalmasnak? Nemvagyok se cigány,se csöves, se drogos,alkoholista,legalja ember...mégis úgyérzem hogy kerülnek az emberek.Semmilyen alkalmazkodás nem kell ehez a szituációhoz,itt tényleg nem erről van szó.

2011. nov. 11. 10:12
 8/13 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező nem tudhatod hogy az a másik ember miért nem szólít meg Téged, szól hozzád, vagy miért nem ül le melléd.


Nekem is megvan a saját kis gondom, mint mindenkinek. Lásd: utaztam ma a vonaton, fülkés volt, beültem egy nekem szimpatikus lányhoz, aki egyedül ült. Tetszett, mégsem szóltam hozzá, mondhatjuk úgy is nem mertem leszólítani. Helyette még csak rá sem néztem szinte.

Előzmény: teljesen elzárkóztam az emberektől, elszoktam a szociális élettől, nincsennek megélt vidám pillanataim, ..szal nem mertem leszólítani mert azt gondoltam nem tudnánk egy jót beszélgetni. Csak mindezt azért irtam le hogy lásd, mindenkinek megvan a kis gondja, és nem feltétlen azért nem szólnak hozzád, ülnek le melléd, mert veled van bajuk. Ugye így mennyire máshogy fest a dolog?

2011. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező nem tudhatod hogy az a másik ember miért nem szólít meg Téged, szól hozzád, vagy miért nem ül le melléd.


Nekem is megvan a saját kis gondom, mint mindenkinek. Lásd: utaztam ma a vonaton, fülkés volt, beültem egy nekem szimpatikus lányhoz, aki egyedül ült. Tetszett, mégsem szóltam hozzá, mondhatjuk úgy is nem mertem leszólítani. Helyette még csak rá sem néztem szinte. Vagy fél órát utaztunk és csak ketten voltunk végig.

Előzmény: teljesen elzárkóztam az emberektől, elszoktam a szociális élettől, nincsennek megélt vidám pillanataim, ..szal nem mertem leszólítani mert azt gondoltam nem tudnánk egy jót beszélgetni. Csak mindezt azért irtam le hogy lásd, mindenkinek megvan a kis gondja, és nem feltétlen azért nem szólnak hozzád, ülnek le melléd, mert veled van bajuk. Ugye így mennyire máshogy fest a dolog?

2011. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha néz valaki, ránézel és elfordul, elnéz stb. az jelentheti azt is hogy elfogadja hogy te vagy a dominánsabb :)
2011. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!