Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociofóbiás lennék?

Szociofóbiás lennék?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok,eddig nem gondoltam volna h ilyesmi bajom lenne de az utóbbi hónapokban(szeptembertől kb)úgy érzem,hogy utálok közösségbe menni,főleg,hogyha tudom,hogy milyen emberek vannak ott.Most is amikor jöttem haza a házunk előtt ott állt a testvérem két haverja és én meg azon gondolkodtam,hogy megyek még egy kört hátha addigra eltűnnek.

VAGY amikor itthon vannak ilyen emberek nálunk vendégségbe akkor általában megvárom míg elmennek,és csak utána megyek le enni.


VISZONT,ha a barátaimmal vagyok akkor ennek nyoma sincs.A legjobb barátommal,bárhova elmegyek,sohase érzem ezt,ha Ő(k) a közelemben van(nak).


2011. nov. 22. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Annak rendes tünetei vannak.
2011. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamaszkori önbizalomvesztés. El fog múlni, ne rágd magad, teljesen normális.
2011. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kb 14-15 (ffi vagyok) évesen nálam is így kezdődött (szomszédok, fél-ismerősök (pl tanárok vagy akikkel csak 1-2 szót váltasz és utána sokáig nem látod őket), sőt még barátok elkerülésével, a tömegközlekedésben szinte izzadtam olyan feszült voltam, féltem hogy engem figyelnek, nem tudtam ellazulni, stb. Most 24 évesen kb ugyanitt tartok, tehát talán jobb ha te elkezded kezeltetni magad. És ne félj a pszichológustól, pszichiátertől, neki ez nem lesz újdonság, ő nem fog rád furán nézni, jó esetben megértitek majd egymást.
2012. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!